Scores Listing for Rodeo 1 - October 17(10/17/2020-Kingman)

Scores Listing for Rodeo 1 - October 17(Kingman)
0 - 1 Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points $ Won
1. FLITZ, PAYSON TOWANDA 15.910 11.00 11.00 54.45
2. WENTE, PAITYN TURON 16.807 11.00 11.00 44.55
3. WINFREY, WREN PRATT 16.945 10.00 10.00 33.00
4. BARINGER, BRAELYN KINGMAN 18.103 9.00 9.00 21.45
5. HUPKA, HUDSON 18.767 10.00 10.00 11.55
6. BONTRAGER, TINLEE PRETTY PRAIRIE 20.984 8.00 8.00 0.00
7. OHM, TELSON 22.027 9.00 9.00 0.00
8. SMITH, KAYLOR 23.602 8.00 8.00 0.00
9. HOGG, KORBIN 24.603 7.00 7.00 0.00
10. SPELLMAN, TATE HUTCHINSON 24.998 1.00 1.00 0.00
11. DOWNARD, WESTON 27.444 6.00 6.00 0.00
12. GREGORY, HENRY 28.273 5.00 5.00 0.00
13. WARD, LANE 28.789 4.00 4.00 0.00
14. HEATON, COLLINS ALVA 29.303 6.00 6.00 0.00
15. BARINGER, NOLAN 30.931 3.00 3.00 0.00
16. HAMM, RAELYNN 36.271 5.00 5.00 0.00
17. GREGORY, WILLIAM 43.922 2.00 2.00 0.00
18. HOGG, ANSLEIGH 56.558 4.00 4.00 0.00
19. LACY, KNOXX 60.653 1.00 1.00 0.00
20. BREECH, NOAH 64.211 1.00 1.00 0.00
21. BOCK, GRACE 69.709 3.00 3.00 0.00
22. BREITHAUPT, TY 114.260 1.00 1.00 0.00
23. HAMM, HADLEY 200.000 1.00 1.00 0.00
24. HOSKINSON, KASH 200.000 1.00 1.00 0.00
25. MAHLANDT, CASON 200.000 1.00 1.00 0.00
26. MAHLANDT, MACIE 200.000 1.00 1.00 0.00
27. MCCOLPIN, EMMETT 200.000 1.00 1.00 0.00
28. MCCOLPIN, HAILEE 200.000 1.00 1.00 0.00
29. MCCOLPIN, MAGGIE 200.000 1.00 1.00 0.00
30. MCCOLPIN, IAN 200.000 1.00 1.00 0.00
31. WENTE, LONDYN TURON 200.000 1.00 1.00 0.00
32. VOLKER, KARSYN 200.000 1.00 1.00 0.00
33. SCHAMLE, JACK 200.000 1.00 1.00 0.00
0 - 1 Dummy Roping
Place Member Name City Score Points AA Points $ Won
1. GREGORY, HENRY 35.0 11.00 11.00 37.33
2. WINFREY, WREN PRATT 35.0 10.50 10.50 37.33
3. BONTRAGER, TINLEE PRETTY PRAIRIE 35.0 10.50 10.50 37.33
4. SMITH, KAYLOR 29.0 10.00 10.00 18.20
5. FLITZ, PAYSON TOWANDA 28.0 9.00 9.00 9.80
6. HOGG, KORBIN 20.0 9.00 9.00 0.00
7. HUPKA, HUDSON 13.0 8.00 8.00 0.00
8. WENTE, PAITYN TURON 12.0 8.00 8.00 0.00
9. MAHLANDT, CASON 7.0 7.00 7.00 0.00
10. MCCOLPIN, EMMETT 6.0 5.00 5.00 0.00
11. WARD, LANE 6.0 5.00 5.00 0.00
12. OHM, TELSON 6.0 5.00 5.00 0.00
13. BARINGER, BRAELYN KINGMAN 4.0 6.50 6.50 0.00
14. HEATON, COLLINS ALVA 4.0 6.50 6.50 0.00
15. SHANNON, CREW 4.0 2.50 2.50 0.00
16. GREGORY, WILLIAM 4.0 2.50 2.50 0.00
17. HAMM, RAELYNN 3.0 5.00 5.00 0.00
18. WINFREY, WRAYLEE 2.0 4.00 4.00 0.00
19. HOGG, ANSLEIGH 1.0 3.00 3.00 0.00
20. BARINGER, NOLAN 1.0 1.00 1.00 0.00
21. LACY, KNOXX 1.0 1.00 1.00 0.00
22. CLARK, LINNIE 0.0 1.00 1.00 0.00
23. DOWNARD, WESTON 0.0 1.00 1.00 0.00
24. HOSKINSON, KASH 0.0 1.00 1.00 0.00
25. LOFFLAND, EASTON 0.0 1.00 1.00 0.00
26. SCHMIDTBERGER, CLAY 0.0 1.00 1.00 0.00
27. MAHLANDT, TATE 0.0 1.00 1.00 0.00
28. BREECH, NOAH 0.0 1.00 1.00 0.00
0 - 1 Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points $ Won
1. WINFREY, WREN PRATT 10.310 11.00 11.00 44.88
2. SMITH, KAYLOR 10.630 11.00 11.00 36.72
3. WARD, LANE 12.240 10.00 10.00 27.20
4. WENTE, PAITYN TURON 12.300 10.00 10.00 17.68
5. GREGORY, HENRY 13.130 9.00 9.00 9.52
6. HOGG, KORBIN 14.070 9.00 9.00 0.00
7. HUPKA, HUDSON 14.270 8.00 8.00 0.00
8. SPELLMAN, TATE HUTCHINSON 14.910 1.00 1.00 0.00
9. FLITZ, PAYSON TOWANDA 15.420 6.00 6.00 0.00
10. DOWNARD, WESTON 16.770 5.00 5.00 0.00
11. BONTRAGER, TINLEE PRETTY PRAIRIE 18.290 8.00 8.00 0.00
12. HEATON, COLLINS ALVA 19.740 7.00 7.00 0.00
13. SHANNON, CREW 21.340 4.00 4.00 0.00
14. HAMM, RAELYNN 21.550 6.00 6.00 0.00
15. HOSKINSON, KASH 23.290 1.00 2.50 0.00
16. MAHLANDT, CASON 23.290 1.00 2.50 0.00
17. BARINGER, BRAELYN KINGMAN 23.500 5.00 5.00 0.00
18. OHM, TELSON 23.790 1.00 1.00 0.00
19. BARINGER, NOLAN 23.920 1.00 1.00 0.00
20. BOCK, GRACE 26.870 4.00 4.00 0.00
21. HOGG, ANSLEIGH 27.580 3.00 3.00 0.00
22. VOLKER, KARSYN 27.840 2.00 2.00 0.00
23. BREECH, NOAH 28.260 1.00 1.00 0.00
24. LACY, KNOXX 31.750 1.00 1.00 0.00
25. GREGORY, WILLIAM 34.980 1.00 1.00 0.00
26. MAHLANDT, TATE 43.670 1.00 1.00 0.00
27. BREITHAUPT, TY 43.700 1.00 1.00 0.00
28. HAMM, HADLEY 200.000 1.00 1.00 0.00
29. MCCOLPIN, EMMETT 200.000 1.00 1.00 0.00
30. MCCOLPIN, HAILEE 200.000 1.00 1.00 0.00
31. WENTE, LONDYN TURON 200.000 1.00 1.00 0.00
32. WINFREY, WRAYLEE 200.000 1.00 1.00 0.00
33. SCHAMLE, JACK 200.000 1.00 1.00 0.00
34. TETRICK, TRIPP 200.000 1.00 1.00 0.00
0 - 1 Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points $ Won
1. FLITZ, PAYSON TOWANDA 23.832 11.00 11.00 39.60
2. WENTE, PAITYN TURON 26.916 11.00 11.00 32.40
3. GREGORY, HENRY 29.160 10.00 10.00 24.00
4. HUPKA, HUDSON 30.197 9.00 9.00 15.60
5. WINFREY, WREN PRATT 30.995 10.00 10.00 8.40
6. HOGG, KORBIN 33.944 9.00 9.00 0.00
7. BONTRAGER, TINLEE PRETTY PRAIRIE 35.530 8.00 8.00 0.00
8. SMITH, KAYLOR 36.767 8.00 8.00 0.00
9. OHM, TELSON 41.061 7.00 7.00 0.00
10. SPELLMAN, TATE HUTCHINSON 42.098 1.00 1.00 0.00
11. BARINGER, BRAELYN KINGMAN 42.391 7.00 7.00 0.00
12. WARD, LANE 42.891 5.00 5.00 0.00
13. HEATON, COLLINS ALVA 45.523 6.00 6.00 0.00
14. GREGORY, WILLIAM 70.022 4.00 4.00 0.00
15. BOCK, GRACE 87.536 5.00 5.00 0.00
16. DOWNARD, WESTON 200.000 1.00 1.00 0.00
17. HOSKINSON, KASH 200.000 1.00 1.00 0.00
18. MCCOLPIN, EMMETT 200.000 1.00 1.00 0.00
19. MCCOLPIN, HAILEE 200.000 1.00 1.00 0.00
20. MCCOLPIN, MAGGIE 200.000 1.00 1.00 0.00
21. MCCOLPIN, IAN 200.000 1.00 1.00 0.00
22. VOLKER, KARSYN 200.000 1.00 1.00 0.00
23. SCHAMLE, JACK 200.000 1.00 1.00 0.00
24. BREECH, NOAH 200.000 1.00 1.00 0.00
0 - 1 Sheep Riding
Place Member Name City Score Points AA Points $ Won
1. DOWNARD, WESTON 78.0 11.00 11.00 43.56
2. RAY, KOLTER HAYSVILLE 77.0 10.00 10.00 35.64
3. HOGG, KORBIN 74.0 11.00 11.00 26.40
4. GREGORY, HENRY 72.0 9.00 9.00 17.16
5. FLITZ, PAYSON TOWANDA 71.0 7.50 7.50 4.62
6. SMITH, LEVI 71.0 7.50 7.50 4.62
7. LOFFLAND, EASTON 70.0 5.00 5.00 0.00
8. HUPKA, HUDSON 70.0 5.00 5.00 0.00
9. GREGORY, WILLIAM 70.0 5.00 5.00 0.00
10. TETRICK, TRIPP 69.0 3.00 3.00 0.00
11. SHANNON, CREW 66.0 2.00 2.00 0.00
12. DROSSELMEYER, DERRICK 65.0 1.00 1.00 0.00
13. HAMM, RAELYNN 4.2 10.00 10.00 0.00
14. OHM, TELSON 4.0 1.00 1.00 0.00
15. HEATON, COLLINS ALVA 3.9 9.00 9.00 0.00
16. BARINGER, NOLAN 3.8 1.00 1.00 0.00
17. SMITH, KAYLOR 3.4 1.00 1.00 0.00
18. WENTE, PAITYN TURON 3.3 8.00 8.00 0.00
19. ROSE, WESTYN PRATT 3.2 1.00 1.00 0.00
20. WINFREY, WREN PRATT 3.0 7.00 7.00 0.00
21. SCHMIDTBERGER, CLAY 3.0 1.00 1.00 0.00
22. KARLOWSKI, SEDRIC 2.6 1.00 1.00 0.00
23. MAHLANDT, CASON 2.2 1.00 1.00 0.00
24. MAHLANDT, TATE 2.2 1.00 1.00 0.00
25. SCHMIDTBERGER, LINUS 2.0 1.00 1.00 0.00
26. LACY, KNOXX 1.8 1.00 1.00 0.00
27. CLARK, LINNIE 1.7 6.00 6.00 0.00
28. LOFFLAND, MAVERICK 0.9 1.00 1.00 0.00
29. MCCOLPIN, EMMETT 0.0 1.00 1.00 0.00
30. WARD, LANE 0.0 1.00 1.00 0.00
31. BONTRAGER, TINLEE PRETTY PRAIRIE 0.0 1.00 1.00 0.00
32. VALLE, JAKOBE 0.0 1.00 1.00 0.00
33. GRIDLEY, DOMINIC 0.0 1.00 1.00 0.00
2nd-4th Barrel Racin
Place Member Name City Time Points AA Points $ Won
1. GOODNO, JANCEY KIOWA 15.027 11.00 11.00 53.46
2. MAY, TANNER CONWAY SPRINGS 15.418 11.00 11.00 43.74
3. JOHNSON, ATLEY 15.472 10.00 10.00 32.40
4. SMARSH, HAYDEN ANDALE 15.554 10.00 10.00 21.06
5. MATHES, KYNDAL 15.692 9.00 9.00 11.34
6. HEATON, CORD ALVA 15.868 9.00 9.00 0.00
7. ZOOK, BRITINI 16.767 8.00 8.00 0.00
8. KELLER, CALLI MEDICINE LODGE 18.156 7.00 7.00 0.00
9. HENRY, JOVEY 19.398 6.00 6.00 0.00
10. RYAN, KARLYN 20.836 5.00 5.00 0.00
11. SMYTH, BENTLEY HUTCHINSON 21.176 8.00 8.00 0.00
12. MINYARD, ADDISON 21.725 1.00 1.00 0.00
13. TANKERSLEY, ADDIE 21.765 3.00 3.00 0.00
14. MURPHY, ELLIE 22.682 2.00 2.00 0.00
15. BARNETT, KAMDON 26.490 7.00 7.00 0.00
16. GOODNO, JANDA KIOWA 27.978 1.00 1.00 0.00
17. MAHLANDT, TYNLEIGH 37.328 6.00 6.00 0.00
18. VALLE, BRAYDEN KINGMAN 200.000 1.00 1.00 0.00
2nd-4th Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points $ Won
1. RITZ, WYATT PRESTON 3.960 11.00 11.00 36.40
2. SMYTH, BENTLEY HUTCHINSON 3.980 10.00 10.00 27.30
3. GOODNO, JANCEY KIOWA 5.400 11.00 11.00 18.20
4. SMARSH, HAYDEN ANDALE 30.200 9.00 9.00 9.10
5. JOHNSON, ATLEY 41.260 10.00 10.00 0.00
6. FLITZ, HUXLEY TOWANDA 46.260 8.00 8.00 0.00
7. BARNETT, KAMDON 200.000 1.00 1.00 0.00
8. HEATON, CORD ALVA 200.000 1.00 1.00 0.00
9. HENRY, LEVI 200.000 1.00 1.00 0.00
10. HENRY, JOVEY 200.000 1.00 1.00 0.00
11. MAY, TANNER CONWAY SPRINGS 200.000 1.00 1.00 0.00
12. WINFREY, WALKER PRATT 200.000 1.00 1.00 0.00
13. POTTER, GARREN 200.000 1.00 1.00 0.00
2nd-4th Calf Riding
Place Member Name City Score Points AA Points $ Won
1. DICK, BRODY 74.0 11.00 11.00 56.00
2. VALLE, BRAYDEN KINGMAN 0.0 1.00 1.00 0.00
3. HEATON, CORD ALVA 0.0 1.00 1.00 0.00
4. HENRY, LEVI 0.0 1.00 1.00 0.00
5. MAY, TANNER CONWAY SPRINGS 0.0 1.00 1.00 0.00
6. ROSE, BRAXTYN PRATT 0.0 1.00 1.00 0.00
7. SCHMIDTBERGER, WYATT 0.0 1.00 1.00 0.00
8. DODGE, CADE 0.0 1.00 1.00 0.00
2nd-4th Goat (girls)
Place Member Name City Time Points AA Points $ Won
1. GOODNO, JANCEY KIOWA 16.860 11.00 11.00 33.75
2. ZOOK, BRITINI 18.440 10.00 10.00 20.25
3. MURPHY, ELLIE 19.270 9.00 9.00 13.50
4. JOHNSON, ATLEY 22.430 8.00 8.00 0.00
5. MATHES, KYNDAL 33.720 7.00 7.00 0.00
6. GOODNO, JANDA KIOWA 200.000 1.00 1.00 0.00
7. HENRY, JOVEY 200.000 1.00 1.00 0.00
8. RYAN, KARLYN 200.000 1.00 1.00 0.00
9. TANKERSLEY, ADDIE 200.000 1.00 1.00 0.00
2nd-4th Goats (boys)
Place Member Name City Time Points AA Points $ Won
1. WINFREY, WALKER PRATT 15.170 11.00 11.00 41.25
2. RITZ, WYATT PRESTON 19.600 10.00 10.00 24.75
3. HEATON, CORD ALVA 20.440 9.00 9.00 16.50
4. BARNETT, KAMDON 20.660 8.00 8.00 0.00
5. POTTER, GARREN 31.540 7.00 7.00 0.00
6. FLITZ, HUXLEY TOWANDA 33.460 6.00 6.00 0.00
7. MAY, TANNER CONWAY SPRINGS 37.450 5.00 5.00 0.00
8. HENRY, LEVI 40.290 4.00 4.00 0.00
9. SMARSH, HAYDEN ANDALE 200.000 1.00 1.00 0.00
10. SMYTH, BENTLEY HUTCHINSON 200.000 1.00 1.00 0.00
11. DICK, BRODY 200.000 1.00 1.00 0.00
2nd-4th Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points $ Won
1. HEATON, CORD ALVA 23.177 11.00 11.00 50.40
2. MATHES, KYNDAL 23.908 11.00 11.00 37.80
3. KELLER, CALLI MEDICINE LODGE 30.914 10.00 10.00 25.20
4. ZOOK, BRITINI 31.697 9.00 9.00 12.60
5. HENRY, JOVEY 32.942 8.00 8.00 0.00
6. SMYTH, BENTLEY HUTCHINSON 33.024 10.00 10.00 0.00
7. MAY, TANNER CONWAY SPRINGS 33.636 9.00 9.00 0.00
8. GOODNO, JANCEY KIOWA 33.694 7.00 7.00 0.00
9. MURPHY, ELLIE 33.818 6.00 6.00 0.00
10. BARNETT, KAMDON 34.226 8.00 8.00 0.00
11. JOHNSON, ATLEY 34.471 5.00 5.00 0.00
12. RYAN, KARLYN 35.832 4.00 4.00 0.00
13. TANKERSLEY, ADDIE 36.226 3.00 3.00 0.00
14. SMARSH, HAYDEN ANDALE 38.827 7.00 7.00 0.00
2nd-4th Steer Breaka
Place Member Name City Time Points AA Points $ Won
1. SMYTH, BENTLEY HUTCHINSON 4.500 11.00 11.00 31.50
2. JOHNSON, ATLEY 8.590 11.00 11.00 18.90
3. WINFREY, WALKER PRATT 14.070 10.00 10.00 12.60
4. FLITZ, HUXLEY TOWANDA 200.000 1.00 1.00 0.00
5. GOODNO, JANCEY KIOWA 200.000 1.00 1.00 0.00
6. HEATON, CORD ALVA 200.000 1.00 1.00 0.00
7. MAY, TANNER CONWAY SPRINGS 200.000 1.00 1.00 0.00
8. RITZ, WYATT PRESTON 200.000 1.00 1.00 0.00
9. POTTER, GARREN 200.000 1.00 1.00 0.00
5-8th Tie Down
Place Member Name City Time Points AA Points $ Won
1. WILLIS, HOLDEN PRETTY PRAIRIE 30.270 11.00 11.00 21.00
2. CRAIN, BRAEDON 200.000 1.00 1.00 0.00
3. SMYTH, WESTON HUTCHINSON 200.000 1.00 1.00 0.00
5th -8th Pole Bend
Place Member Name City Time Points AA Points $ Won
1. HOPPES, EMERSON GALVA 23.070 11.00 11.00 62.70
2. STONE, ADDISON AUGUSTA 23.341 10.00 10.00 51.30
3. GOODCHILD, KIYA 23.520 9.00 9.00 38.00
4. WILLIS, SHANTELL PRETTY PRAIRIE 24.723 8.00 8.00 24.70
5. PUTNAM, SAGE 24.901 7.00 7.00 13.30
6. OLLER, MYAH 26.116 6.00 6.00 0.00
7. OHM, KODEE 26.793 5.00 5.00 0.00
8. TAYLOR, ELLISON 27.307 4.00 4.00 0.00
9. SPANGENBERG, KASEY LYONS 27.988 3.00 3.00 0.00
10. BRITTAIN, TARYN KINGMAN 28.662 2.00 2.00 0.00
11. POTTER, ADELEIGH 29.310 1.00 1.00 0.00
12. TETRICK, BRYNLEE KINGMAN 31.568 1.00 1.00 0.00
13. ZOOK, BREKYN GARNETT 34.954 1.00 1.00 0.00
14. PAUS, ANNA FAIRFIELD 38.095 1.00 1.00 0.00
15. RYAN, KASSIDY 38.912 1.00 1.00 0.00
16. BLAND, AUSTYN 40.260 1.00 1.00 0.00
17. STEWART, ANGEL KIOWA 200.000 1.00 1.00 0.00
18. WARD, OAKLEY 200.000 1.00 1.00 0.00
19. GERLACH, LANEY 200.000 1.00 1.00 0.00
5th-8th Bareback Str
Place Member Name City Score Points AA Points $ Won
1. CLARK, PAXTON KIOWA 75.0 11.00 11.00 21.00
2. CRAIN, BRAEDON 72.0 10.00 10.00 14.00
3. DENT, COLLIN 0.0 1.00 1.00 0.00
4. SCHMIDTBERGER, KAYDEN 0.0 1.00 1.00 0.00
5. SHANNON, BRIGG IOLA 0.0 1.00 1.00 0.00
5th-8th Barrel Racin
Place Member Name City Time Points AA Points $ Won
1. STONE, ADDISON AUGUSTA 14.831 11.00 11.00 75.90
2. HOPPES, EMERSON GALVA 14.916 10.00 10.00 62.10
3. WILLIS, SHANTELL PRETTY PRAIRIE 15.382 9.00 9.00 46.00
4. OLLER, MYAH 15.432 8.00 8.00 29.90
5. SPANGENBERG, KASEY LYONS 15.746 7.00 7.00 16.10
6. WARD, OAKLEY 15.823 6.00 6.00 0.00
7. TETRICK, BRYNLEE KINGMAN 17.491 5.00 5.00 0.00
8. PUTNAM, SAGE 17.686 4.00 4.00 0.00
9. OHM, KODEE 18.169 3.00 3.00 0.00
10. BLAND, AUSTYN 18.673 2.00 2.00 0.00
11. TAYLOR, ELLISON 19.219 1.00 1.00 0.00
12. HARDESTY, TAELOR 19.378 1.00 1.00 0.00
13. PAUS, ANNA FAIRFIELD 20.072 1.00 1.00 0.00
14. RYAN, KASSIDY 22.357 1.00 1.00 0.00
15. ZOOK, BREKYN GARNETT 24.888 1.00 1.00 0.00
16. GOODCHILD, KIYA 25.230 1.00 1.00 0.00
17. MINYARD, BROOCE 25.511 1.00 1.00 0.00
18. CLOUD, HAEDYN 26.829 1.00 1.00 0.00
19. POTTER, ADELEIGH 27.429 1.00 1.00 0.00
20. STEWART, ANGEL KIOWA 27.937 1.00 1.00 0.00
21. BRITTAIN, TARYN KINGMAN 32.021 1.00 1.00 0.00
22. ENGEL, LYRIC 200.000 1.00 1.00 0.00
23. GERLACH, LANEY 200.000 1.00 1.00 0.00
5th-8th Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points $ Won
1. SMYTH, WESTON HUTCHINSON 2.890 11.00 11.00 63.00
2. WILLIS, HOLDEN PRETTY PRAIRIE 5.040 10.00 10.00 42.00
3. CRAIN, BRAEDON 200.000 1.00 1.00 0.00
4. CRAIN, KENNEDY 200.000 1.00 1.00 0.00
5. DENT, COLLIN 200.000 1.00 1.00 0.00
6. LEEPER, CASHTON 200.000 1.00 1.00 0.00
7. PAUS, ANNA FAIRFIELD 200.000 1.00 1.00 0.00
8. RITZ, LAINEY PRESTON 200.000 1.00 1.00 0.00
9. RYAN, KEATON 200.000 1.00 1.00 0.00
10. SHANNON, CREED HUMBOLDT 200.000 1.00 1.00 0.00
11. STONE, ADDISON AUGUSTA 200.000 1.00 1.00 0.00
12. WARD, OAKLEY 200.000 1.00 1.00 0.00
13. POTTER, ADELEIGH 200.000 1.00 1.00 0.00
14. SPELLMAN, TUCKER HUTCHINSON 200.000 1.00 1.00 0.00
15. ZOOK, BREKYN GARNETT 200.000 1.00 1.00 0.00
5th-8th Goats (boys)
Place Member Name City Time Points AA Points $ Won
1. SMYTH, WESTON HUTCHINSON 13.610 11.00 11.00 35.70
2. DENT, COLLIN 14.290 1.00 1.00 23.80
3. RYAN, KEATON 14.370 9.00 9.00 0.00
4. SPELLMAN, TRUITT HUTCHINSON 19.200 1.00 1.00 0.00
5. SPELLMAN, TUCKER HUTCHINSON 26.410 1.00 1.00 0.00
6. RYAN, KARSON 31.160 6.00 6.00 0.00
7. CRAIN, BRAEDON 200.000 1.00 1.00 0.00
5th-8th Goats(girls)
Place Member Name City Time Points AA Points $ Won
1. ZOOK, BREKYN GARNETT 12.400 11.00 11.00 51.00
2. RITZ, LAINEY PRESTON 13.280 10.00 10.00 38.25
3. HOPPES, EMERSON GALVA 13.620 9.00 9.00 25.50
4. POTTER, ADELEIGH 16.980 8.00 8.00 12.75
5. HARDESTY, TAELOR 17.190 7.00 7.00 0.00
6. WARD, OAKLEY 18.320 6.00 6.00 0.00
7. GOODCHILD, KIYA 18.410 5.00 5.00 0.00
8. STEWART, ANGEL KIOWA 21.250 4.00 4.00 0.00
9. TETRICK, AUDREY KINGMAN 22.670 3.00 3.00 0.00
10. SPANGENBERG, KASEY LYONS 26.710 2.00 2.00 0.00
11. BLAND, AUSTYN 200.000 1.00 1.00 0.00
12. PAUS, ANNA FAIRFIELD 200.000 1.00 1.00 0.00
13. STONE, ADDISON AUGUSTA 200.000 1.00 1.00 0.00
14. TAYLOR, ELLISON 200.000 1.00 1.00 0.00
15. OHM, KODEE 200.000 1.00 1.00 0.00
5th-8th HEADING
Place Member Name City Time Points AA Points $ Won
1. SMYTH, WESTON HUTCHINSON 8.990 11.00 11.00 21.00
2. STONE, ADDISON AUGUSTA 24.100 11.00 11.00 14.00
3. WILLIS, HOLDEN PRETTY PRAIRIE 24.690 10.00 10.00 0.00
4. RYAN, KEATON 32.560 9.00 9.00 0.00
5. WARD, OAKLEY 43.610 10.00 10.00 0.00
5th-8th HEELING
Place Member Name City Time Points AA Points $ Won
1. SHANNON, CREED HUMBOLDT 38.050 11.00 11.00 21.00
2. CRAIN, BRAEDON 42.800 10.00 10.00 14.00
3. STONE, ADDISON AUGUSTA 200.000 1.00 1.00 0.00
4. WILLIS, HOLDEN PRETTY PRAIRIE 200.000 1.00 1.00 0.00
5. SMYTH, WESTON HUTCHINSON 200.000 1.00 1.00 0.00
5th-8th Ribbon ROPER
Place Member Name City Time Points AA Points $ Won
1. SMYTH, WESTON HUTCHINSON 11.820 11.00 11.00 17.00
2. CRAIN, BRAEDON 200.000 1.00 1.00 0.00
5th-8th Ribbon RUN
Place Member Name City Time Points AA Points $ Won
1. WARD, OAKLEY 11.820 11.00 11.00 20.40
2. PAUS, ANNA FAIRFIELD 14.100 10.00 10.00 13.60
3. CRAIN, KENNEDY 200.000 1.00 1.00 0.00
4. STONE, ADDISON AUGUSTA 200.000 1.00 1.00 0.00
5th-8th Saddle Bronc
Place Member Name City Score Points AA Points $ Won
1. CLARK, PAXTON KIOWA 0.0 1.00 1.00 0.00
2. CRAIN, BRAEDON 0.0 1.00 1.00 0.00
3. SHANNON, BRIGG IOLA 0.0 1.00 1.00 0.00
5th-8th Steer Riding
Place Member Name City Score Points AA Points $ Won
1. SHANNON, CURT HUMBOLDT 79.0 11.00 11.00 19.20
2. KANNGIESSER, TALAN 76.0 10.00 10.00 12.80
3. CRAIN, BRAEDON 75.0 9.00 9.00 0.00
4. STILES, WYATT 0.0 1.00 1.00 0.00
5th-8th Steer Stopp
Place Member Name City Time Points AA Points $ Won
1. SMYTH, WESTON HUTCHINSON 8.470 1.00 1.00 0.00
2. CRAIN, BRAEDON 200.000 1.00 1.00 0.00
3. SPELLMAN, TUCKER HUTCHINSON 200.000 1.00 1.00 0.00
9th-12th Barrel Raci
Place Member Name City Time Points AA Points $ Won
1. SCHENKER, SHADA NICKERSON 14.818 11.00 11.00 61.71
2. PERSCHBACHER, KATE KIOWA 14.961 10.00 10.00 50.49
3. BLAND, CARLEE 14.990 9.00 9.00 37.40
4. PERES, ALEAH 15.056 8.00 8.00 24.31
5. GILPATRICK, HANNAH 15.375 7.00 7.00 13.09
6. LUEDKE, KAMRYN 15.395 6.00 6.00 0.00
7. DEES, SHAYLA 15.487 5.00 5.00 0.00
8. SPANGENBERG, HANNAH LYONS 15.514 4.00 4.00 0.00
9. LAMPE, SAMANTHA 15.533 3.00 3.00 0.00
10. ZOOK, BRYLEE GARNETT 15.764 2.00 2.00 0.00
11. REMPEL, SADIE NELSON 16.254 1.00 1.00 0.00
12. COURTNEY, ASA 16.322 1.00 1.00 0.00
13. FARNEY, KATIE ARLINGTON 19.727 1.00 1.00 0.00
14. SPRINGER, JORDYN MACKSVILLE 19.731 1.00 1.00 0.00
15. MALCHOW, ALYSSA 21.776 1.00 1.00 0.00
16. KRASE, EMMA 21.808 1.00 1.00 0.00
17. RUIZ, KAYLA 200.000 1.00 1.00 0.00
9th-12th Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points $ Won
1. SCHENKER, SHADA NICKERSON 5.220 11.00 11.00 130.00
2. BLAND, CARLEE 200.000 1.00 1.00 0.00
3. DEES, SHAYLA 200.000 1.00 1.00 0.00
4. FARNEY, KATIE ARLINGTON 200.000 1.00 1.00 0.00
5. COURTNEY, ASA 200.000 1.00 1.00 0.00
6. LUEDKE, KAMRYN 200.000 1.00 1.00 0.00
7. PERES, ALEAH 200.000 1.00 1.00 0.00
8. REMPEL, SADIE NELSON 200.000 1.00 1.00 0.00
9. PERSCHBACHER, KATE KIOWA 200.000 1.00 1.00 0.00
10. THOMPSON, TALEE STERLING 200.000 1.00 1.00 0.00
11. SPRINGER, JORDYN MACKSVILLE 200.000 1.00 1.00 0.00
12. BURDICK, KYLA ROSEHILL 200.000 1.00 1.00 0.00
13. ZOOK, BRYLEE GARNETT 200.000 1.00 1.00 0.00
9th-12th Calf Tie Dn
Place Member Name City Time Points AA Points $ Won
1. MEYER, JOSH 19.230 11.00 11.00 30.00
2. HANDLIN, AARON MCPHERSON 24.640 10.00 10.00 0.00
3. SHANNON, CLAY 200.000 1.00 1.00 0.00
9th-12th Chute Doggi
Place Member Name City Time Points AA Points $ Won
1. HANDLIN, AARON MCPHERSON 16.310 11.00 11.00 50.00
2. DENT, RYDER 200.000 1.00 1.00 0.00
3. HENRY, WYATT 200.000 1.00 1.00 0.00
4. MEYER, JOSH 200.000 1.00 1.00 0.00
5. WILLIS, HAZEN PRETTY PRAIRIE 200.000 1.00 1.00 0.00
9th-12th Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points $ Won
1. LUEDKE, KAMRYN 10.290 11.00 11.00 52.25
2. BURDICK, KYLA ROSEHILL 12.790 1.00 1.00 31.35
3. MALCHOW, ALYSSA 13.040 9.00 9.00 20.90
4. ZOOK, BRYLEE GARNETT 13.530 8.00 8.00 0.00
5. GILPATRICK, HANNAH 14.910 7.00 7.00 0.00
6. SCHENKER, SHADA NICKERSON 15.110 6.00 6.00 0.00
7. COURTNEY, ASA 17.270 5.00 5.00 0.00
8. SPANGENBERG, HANNAH LYONS 20.010 4.00 4.00 0.00
9. BLAND, CARLEE 27.850 3.00 3.00 0.00
10. PERSCHBACHER, KATE KIOWA 31.060 2.00 2.00 0.00
11. FARNEY, KATIE ARLINGTON 200.000 1.00 1.00 0.00
9th-12th HEADING
Place Member Name City Time Points AA Points $ Won
1. PERSCHBACHER, KATE KIOWA 10.620 11.00 11.00 66.00
2. MEYER, JOSH 22.490 11.00 11.00 44.00
3. BLAND, CARLEE 200.000 1.00 1.00 0.00
4. FARNEY, KATIE ARLINGTON 200.000 1.00 1.00 0.00
5. HANDLIN, AARON MCPHERSON 200.000 1.00 1.00 0.00
6. PERES, ALEAH 200.000 1.00 1.00 0.00
7. REMPEL, SADIE NELSON 200.000 1.00 1.00 0.00
8. SCHENKER, SHADA NICKERSON 200.000 1.00 1.00 0.00
9. SHANNON, CLAY 200.000 1.00 1.00 0.00
10. KENNEDY, COLTEN 200.000 1.00 1.00 0.00
11. ZOOK, BRYLEE GARNETT 200.000 1.00 1.00 0.00
9th-12th HEELING
Place Member Name City Time Points AA Points $ Won
1. HANDLIN, AARON MCPHERSON 8.450 11.00 11.00 42.00
2. KENNEDY, COLTEN 8.520 10.00 10.00 28.00
3. SCHENKER, SHADA NICKERSON 14.020 11.00 11.00 0.00
4. MEYER, JOSH 32.270 9.00 9.00 0.00
5. FARNEY, KATIE ARLINGTON 200.000 1.00 1.00 0.00
6. REMPEL, SADIE NELSON 200.000 1.00 1.00 0.00
7. PERSCHBACHER, KATE KIOWA 200.000 1.00 1.00 0.00
9th-12th Pole Bendin
Place Member Name City Time Points AA Points $ Won
1. BLAND, CARLEE 22.422 11.00 11.00 66.00
2. FARNEY, KATIE ARLINGTON 22.576 10.00 10.00 49.50
3. LUEDKE, KAMRYN 23.154 9.00 9.00 33.00
4. COURTNEY, ASA 23.880 8.00 8.00 16.50
5. PERSCHBACHER, KATE KIOWA 23.962 7.00 7.00 0.00
6. REMPEL, SADIE NELSON 24.861 6.00 6.00 0.00
7. PERES, ALEAH 25.545 5.00 5.00 0.00
8. KRASE, EMMA 26.228 4.00 4.00 0.00
9. SCHENKER, SHADA NICKERSON 27.275 3.00 3.00 0.00
10. MALCHOW, ALYSSA 28.130 2.00 2.00 0.00
11. GILPATRICK, HANNAH 28.963 1.00 1.00 0.00
12. LAMPE, SAMANTHA 32.897 1.00 1.00 0.00
13. SPANGENBERG, HANNAH LYONS 33.688 1.00 1.00 0.00
14. SPRINGER, JORDYN MACKSVILLE 34.124 1.00 1.00 0.00
15. RUIZ, KAYLA 200.000 1.00 1.00 0.00
9th-12th Steer Stop
Place Member Name City Time Points AA Points $ Won
1. MEYER, JOSH 7.250 11.00 11.00 30.00
2. HANDLIN, AARON MCPHERSON 200.000 1.00 1.00 0.00
3. KENNEDY, COLTEN 200.000 1.00 1.00 0.00