Scores Listing for Fort Scott #3(09/05/2022-Fort Scott, KS)

Scores Listing for Fort Scott #3(Fort Scott, KS)
JR Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MORRISON, ELY LAWRENCE 12.891 10.00 10.00
2. SHANNON, CREED HUMBOLDT 13.614 9.00 9.00
3. MILLER, KOIY WELDA 14.105 8.00 8.00
4. POTTER, GARREN BERRYTON 20.000 7.00 7.00
5. HOEFER, JAKE BENTON 22.961 6.00 6.00
6. HUDSON, COLTON PAOLA 25.178 5.00 5.00
7. HOEFER, CODY BENTON 100.000 0.00 0.00
8. SHANHOLTZER, LANDON 100.000 0.00 0.00
JR Bull Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. GERDES, CALEB TOPEKA 71.0 10.00 10.00
2. BUCE, TRISTAN TOPEKA 66.0 9.00 9.00
JR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 12.457 10.00 10.00
2. MILLER, TATUM PAXICO 12.924 9.00 9.00
3. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 13.853 8.00 8.00
4. SLY, KYLEY DELPHOS 14.000 7.00 7.00
5. JACKSON, KINLEE FALLS CITY 15.404 6.00 6.00
6. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 15.491 5.00 5.00
7. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 18.134 4.00 4.00
8. HART, MAGGIE PAOLA 21.586 3.00 3.00
9. DECKER, BRENTLEY EUREKA 22.097 2.00 2.00
10. MATZKE, HADDIE WHEATON 100.000 0.00 0.00
JR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SLY, KYLEY DELPHOS 22.066 10.00 10.00
2. ZOOK, BRITNI GARNETT 23.381 9.00 9.00
3. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 25.594 8.00 8.00
4. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 27.250 7.00 7.00
5. JACKSON, KINLEE FALLS CITY 27.814 6.00 6.00
6. HART, MAGGIE PAOLA 30.268 5.00 5.00
7. MATZKE, HADDIE WHEATON 33.852 4.00 4.00
8. HART, ELLIE PAOLA 40.534 3.00 3.00
9. MILLER, TATUM PAXICO 100.000 0.00 0.00
JR Saddle Bronc
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HUDSON, COLTON PAOLA 58.0 10.00 10.00
JR Steer Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HUDSON, COLTON PAOLA 73.0 10.00 10.00
2. JOHNSON, JHET DWIGHT 67.0 9.00 9.00
3. SLY, KYLEY DELPHOS 0.0 0.00 0.00
4. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 0.0 0.00 0.00
5. MILLER, BRISTOL PAXICO 0.0 0.00 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JACKSON, KINLEE FALLS CITY 18.398 10.00 10.00
2. SLY, KYLEY DELPHOS 18.432 9.00 9.00
3. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 18.804 8.00 8.00
4. HART, MAGGIE PAOLA 19.172 7.00 7.00
5. ZOOK, BRITNI GARNETT 19.845 6.00 6.00
6. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 19.902 5.00 5.00
7. MILLER, BRISTOL PAXICO 20.251 4.00 4.00
8. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 20.747 3.00 3.00
9. HART, ELLIE PAOLA 21.876 2.00 2.00
10. ZOOK, BREKYN GARNETT 23.426 1.00 1.00
11. MATZKE, HADDIE WHEATON 23.503 0.00 0.00
12. MILLER, TATUM PAXICO 26.137 0.00 0.00
13. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 26.241 0.00 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MORRISON, ELY LAWRENCE 4.413 10.00 10.00
2. SHANHOLTZER, LANDON 4.677 0.00 0.00
3. HOEFER, CODY BENTON 100.000 0.00 0.00
4. POTTER, GARREN BERRYTON 100.000 0.00 0.00
5. SHANNON, CREED HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
6. MILLER, KOIY WELDA 100.000 0.00 0.00
7. SHANHOLTZER, TUF 100.000 0.00 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MATZKE, HADDIE WHEATON 3.372 10.00 10.00
2. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 4.028 9.00 9.00
3. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 21.359 8.00 8.00
4. ZOOK, BRITNI GARNETT 24.836 7.00 7.00
5. MILLER, TATUM PAXICO 100.000 0.00 0.00
6. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 100.000 0.00 0.00
7. SLY, KYLEY DELPHOS 100.000 0.00 0.00
8. HART, MAGGIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
9. HART, ELLIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
10. DECKER, BRENTLEY EUREKA 100.000 0.00 0.00
11. ZOOK, BREKYN GARNETT 100.000 0.00 0.00
12. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 100.000 0.00 0.00
Jr Team Rope Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HOEFER, CODY BENTON 40.441 10.00 10.00
2. MORRISON, ELY LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
3. SHANNON, CREED HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
4. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 100.000 0.00 0.00
5. MILLER, KOIY WELDA 100.000 0.00 0.00
6. ZOOK, BREKYN GARNETT 100.000 0.00 0.00
Jr Team Rope Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. POTTER, GARREN BERRYTON 18.262 10.00 10.00
2. HOEFER, CODY BENTON 25.385 9.00 9.00
3. SHANNON, CREED HUMBOLDT 33.852 8.00 8.00
4. ZOOK, BREKYN GARNETT 36.677 7.00 7.00
5. MORRISON, ELY LAWRENCE 39.725 6.00 6.00
6. HOEFER, JAKE BENTON 42.357 5.00 5.00
Jr. Bareback Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. JOHNSON, JHET DWIGHT 61.0 10.00 10.00
PW Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DOWNARD, WESTON CASSODAY 19.442 10.00 10.00
2. DECKER, MAYLEY EUREKA 19.506 9.00 9.00
3. HUPKA, HUDSON BEATRICE 19.594 8.00 8.00
4. SMITH, KAYLOR CLIFTON 20.230 7.00 7.00
5. HUNZIKER, RAE WESTPHALIA 20.481 6.00 6.00
6. HEINEMAN, EDIE FALLS CITY 23.726 5.00 5.00
7. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 23.981 4.00 4.00
8. HART, CALLIE PAOLA 25.425 3.00 3.00
9. DURAND, KASON GARNETT 26.057 2.00 2.00
10. DURAND, COLESON GARNETT 29.321 1.00 1.00
PW Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DOWNARD, WESTON CASSODAY 17.541 10.00 10.00
2. HUPKA, HUDSON BEATRICE 21.119 9.00 9.00
3. SMITH, KAYLOR CLIFTON 22.650 8.00 8.00
4. DURAND, KASON GARNETT 26.390 7.00 7.00
5. SHANNON, CREW HUMBOLDT 27.066 6.00 6.00
6. MILLER, KREED WELDA 37.531 5.00 5.00
PW Calf Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. DOWNARD, WESTON CASSODAY 68.0 10.00 10.00
2. DURAND, KASON GARNETT 65.0 9.00 9.00
3. HART, CALLIE PAOLA 43.0 8.00 8.00
4. HUPKA, HUDSON BEATRICE 0.0 0.00 0.00
5. SMITH, KAYLOR CLIFTON 0.0 0.00 0.00
6. VALLE, BRAYDEN PARK CITY 0.0 0.00 0.00
PW Dummy Roping
Place Member Name City Score Points AA Points
1. PACK, GW DORRANCE 5.0 10.00 10.00
2. DURAND, COLESON GARNETT 4.0 9.00 9.00
3. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 1.0 8.00 8.00
4. KESSLER, ISAAC DORRANCE 1.0 0.00 0.00
5. ZOOK, KAXTON GARNETT 0.0 0.00 0.00
PW Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DECKER, MAYLEY EUREKA 17.178 10.00 10.00
2. HART, CALLIE PAOLA 17.724 9.00 9.00
PW Goat Tail Untying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 8.542 10.00 10.00
2. HEINEMAN, EDIE FALLS CITY 9.061 9.00 9.00
3. PACK, GW DORRANCE 11.226 8.00 8.00
4. DURAND, COLESON GARNETT 12.446 7.00 7.00
5. ZOOK, KAXTON GARNETT 31.868 6.00 6.00
PW Mounted Dummy Rop
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DOWNARD, WESTON CASSODAY 3.497 10.00 10.00
2. DECKER, MAYLEY EUREKA 3.759 9.00 9.00
3. MILLER, KREED WELDA 4.298 8.00 8.00
4. SMITH, KAYLOR CLIFTON 5.126 7.00 7.00
5. HART, CALLIE PAOLA 8.085 6.00 6.00
6. HUPKA, HUDSON BEATRICE 8.312 5.00 5.00
7. DURAND, KASON GARNETT 100.000 0.00 0.00
8. SHANNON, CREW HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
PW Mutton Busting
Place Member Name City Score Points AA Points
1. PACK, GW DORRANCE 72.0 10.00 10.00
2. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 70.0 9.00 9.00
3. DURAND, COLESON GARNETT 68.0 8.00 8.00
PW Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HART, CALLIE PAOLA 23.634 10.00 10.00
2. SMITH, KAYLOR CLIFTON 24.978 9.00 9.00
3. DOWNARD, WESTON CASSODAY 25.771 8.00 8.00
4. DECKER, MAYLEY EUREKA 26.062 7.00 7.00
5. HUPKA, HUDSON BEATRICE 26.271 6.00 6.00
6. DURAND, KASON GARNETT 33.671 5.00 5.00
7. HEINEMAN, EDIE FALLS CITY 33.984 4.00 4.00
8. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 35.145 3.00 3.00
9. HUNZIKER, RAE WESTPHALIA 37.676 2.00 2.00
10. DURAND, COLESON GARNETT 46.269 1.00 1.00
Ribbon Roping-Roper
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KOCH, BRODIN CLYDE 8.476 10.00 10.00
2. ZOOK, BREKYN GARNETT 10.038 9.00 9.00
3. MILLER, KARTER WELDA 11.870 8.00 8.00
4. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 14.179 7.00 7.00
5. KOCH, TREXTIN CLYDE 14.723 6.00 6.00
6. POTTER, GANNON BERRYTON 16.075 5.00 5.00
7. HELLER, MONTANA MERIDEN 23.895 4.00 4.00
8. DOWNES, LAKODDAH COUNCIL GROVE 14.955 0.00 0.00
9. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 100.000 0.00 0.00
10. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 100.000 0.00 0.00
11. ZOOK, BRYLEE GARNETT 100.000 0.00 0.00
12. O'BANNON, TRISTAN GARNETT 100.000 0.00 0.00
13. KOCH, TEE CLYDE 100.000 0.00 0.00
14. MORRISON, ELY LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
15. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
16. SCOTT, MADISON PAMONA 100.000 0.00 0.00
17. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 100.000 0.00 0.00
18. HOEFER, CODY BENTON 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Runner
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SLY, KYLEY DELPHOS 8.476 10.00 10.00
2. MILLER, KARTER WELDA 10.038 9.00 9.00
3. ZOOK, BREKYN GARNETT 11.870 8.00 8.00
4. NEWELL, CADEN LANE 14.179 7.00 7.00
5. SLY, MADISYN DELPHOS 14.723 6.00 6.00
6. BOLEN, MACY COUNCIL GROVE 14.955 5.00 5.00
7. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 16.075 4.00 4.00
8. BARKER, HOLDEN COLONY 23.895 3.00 3.00
9. JOHNSON, JHET DWIGHT 100.000 0.00 0.00
10. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
11. ZOOK, BRITNI GARNETT 100.000 0.00 0.00
12. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 100.000 0.00 0.00
13. MILLER, KOIY WELDA 100.000 0.00 0.00
14. SCOTT, MADISON PAMONA 100.000 0.00 0.00
15. KOCH, BRODIN CLYDE 100.000 0.00 0.00
16. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 100.000 0.00 0.00
17. POTTER, GARREN BERRYTON 100.000 0.00 0.00
18. HART, MAGGIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
SR Boy Chute Dogging
Place Member Name City Time Points AA Points
1. THATCHER, SHELDON EUREKA 1.754 10.00 10.00
2. KOCH, TEE CLYDE 2.047 9.00 9.00
3. BARKER, HOLDEN COLONY 2.116 8.00 8.00
4. KOCH, TREXTIN CLYDE 2.503 7.00 7.00
5. KOCH, BRODIN CLYDE 2.524 6.00 6.00
6. POTTER, GANNON BERRYTON 3.214 5.00 5.00
7. MILLER, KARTER WELDA 3.449 4.00 4.00
8. NEWELL, CADEN LANE 6.706 3.00 3.00
9. DOWNES, LAKODDAH COUNCIL GROVE 2.932 0.00 0.00
10. HAMILTON, DYLAN EUREKA 100.000 0.00 0.00
SR Bull Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. THATCHER, SHELDON EUREKA 0.0 0.00 0.00
SR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SCOTT, MADISON PAMONA 7.994 10.00 10.00
2. KINKELAAR, AVERY ASSARIA 10.274 9.00 9.00
3. KRUSE, TRINITY PRETTY PRAIRIRE 12.182 8.00 8.00
4. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 12.207 7.00 7.00
5. HELLER, MONTANA MERIDEN 12.587 6.00 6.00
6. HUGHES, BROOK GARNETT 13.624 5.00 5.00
7. SLY, MADISYN DELPHOS 13.651 4.00 4.00
8. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 18.365 3.00 3.00
9. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 11.209 0.00 0.00
SR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SCOTT, MADISON PAMONA 20.866 10.00 10.00
2. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 21.851 9.00 9.00
3. HELLER, MONTANA MERIDEN 22.567 8.00 8.00
4. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 22.619 7.00 7.00
5. BOLEN, MACY COUNCIL GROVE 23.419 6.00 6.00
6. BATHURST, SADIE ALLEN 26.855 5.00 5.00
7. SLY, MADISYN DELPHOS 27.672 4.00 4.00
8. BRYANT, COOPER CHENEY 28.991 3.00 3.00
9. CARLISLE, PEYTYN ATTICA 31.619 2.00 2.00
10. KRUSE, TRINITY PRETTY PRAIRIRE 32.812 1.00 1.00
11. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 36.726 0.00 0.00
12. HUGHES, BROOK GARNETT 100.000 0.00 0.00
Sr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SLY, MADISYN DELPHOS 18.265 10.00 10.00
2. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 18.340 9.00 9.00
3. SCOTT, MADISON PAMONA 18.356 8.00 8.00
4. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 18.719 7.00 7.00
5. BRYANT, COOPER CHENEY 18.938 6.00 6.00
6. ZOOK, BRYLEE GARNETT 19.238 5.00 5.00
7. HELLER, MONTANA MERIDEN 19.635 4.00 4.00
8. KRUSE, TRINITY PRETTY PRAIRIRE 19.646 3.00 3.00
9. KINKELAAR, AVERY ASSARIA 20.160 2.00 2.00
10. BOLEN, MACY COUNCIL GROVE 23.610 1.00 1.00
11. BATHURST, SADIE ALLEN 24.499 0.00 0.00
12. HUGHES, BROOK GARNETT 26.493 0.00 0.00
13. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 100.000 0.00 0.00
Sr Boys Tie Down
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KOCH, TEE CLYDE 13.592 10.00 10.00
2. KOCH, BRODIN CLYDE 14.205 9.00 9.00
3. MILLER, KARTER WELDA 28.570 8.00 8.00
4. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
5. KOCH, TREXTIN CLYDE 100.000 0.00 0.00
6. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
7. O'BANNON, TRISTAN GARNETT 100.000 0.00 0.00
8. DOWNES, LAKODDAH COUNCIL GROVE 100.000 0.00 0.00
Sr Girl Chute Doggin
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HELLER, MONTANA MERIDEN 3.527 10.00 10.00
2. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 18.324 9.00 9.00
Sr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ZOOK, BRYLEE GARNETT 2.277 10.00 10.00
2. SCOTT, MADISON PAMONA 3.098 9.00 9.00
3. HELLER, MONTANA MERIDEN 3.135 8.00 8.00
4. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 3.860 7.00 7.00
5. KRUSE, TRINITY PRETTY PRAIRIRE 5.161 6.00 6.00
6. HUGHES, BROOK GARNETT 13.271 5.00 5.00
7. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 21.328 4.00 4.00
8. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 4.370 0.00 0.00
9. SLY, MADISYN DELPHOS 100.000 0.00 0.00
10. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 100.000 0.00 0.00
11. KINKELAAR, AVERY ASSARIA 100.000 0.00 0.00
12. CARLISLE, PEYTYN ATTICA 100.000 0.00 0.00
Sr Team Rope Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MILLER, KARTER WELDA 6.918 10.00 10.00
2. POTTER, GANNON BERRYTON 17.830 9.00 9.00
3. NEWELL, CADEN LANE 27.013 8.00 8.00
4. KOCH, BRODIN CLYDE 28.041 7.00 7.00
5. KOCH, TREXTIN CLYDE 36.906 6.00 6.00
6. ZOOK, BRYLEE GARNETT 100.000 0.00 0.00
7. O'BANNON, TRISTAN GARNETT 100.000 0.00 0.00
8. KOCH, TEE CLYDE 100.000 0.00 0.00
9. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 100.000 0.00 0.00
10. BARKER, HOLDEN COLONY 100.000 0.00 0.00
11. KINKELAAR, AVERY ASSARIA 100.000 0.00 0.00
12. DOWNES, LAKODDAH COUNCIL GROVE 100.000 0.00 0.00
Sr Team Rope Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KOCH, BRODIN CLYDE 7.549 10.00 10.00
2. POTTER, GANNON BERRYTON 24.644 9.00 9.00
3. MILLER, KARTER WELDA 28.795 8.00 8.00
4. KOCH, TEE CLYDE 53.931 7.00 7.00
5. ZOOK, BRYLEE GARNETT 100.000 0.00 0.00
6. O'BANNON, TRISTAN GARNETT 100.000 0.00 0.00
7. KOCH, TREXTIN CLYDE 100.000 0.00 0.00
8. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
9. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 100.000 0.00 0.00