Scores Listing for Fort Scott #2(09/04/2022-Fort Scott, KS)

Scores Listing for Fort Scott #2(Fort Scott, KS)
JR Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SHANNON, CREED HUMBOLDT 12.780 10.00 10.00
2. MORRISON, ELY LAWRENCE 14.561 9.00 9.00
3. POTTER, GARREN BERRYTON 15.421 8.00 8.00
4. MILLER, KOIY WELDA 18.006 7.00 7.00
5. HUDSON, COLTON PAOLA 24.536 6.00 6.00
6. HOEFER, CODY BENTON 25.312 5.00 5.00
7. HOEFER, JAKE BENTON 25.930 4.00 4.00
8. SHANHOLTZER, LANDON 100.000 0.00 0.00
JR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 11.172 10.00 10.00
2. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 12.776 9.00 9.00
3. MILLER, TATUM PAXICO 13.163 8.00 8.00
4. HART, MAGGIE PAOLA 13.303 7.00 7.00
5. SLY, KYLEY DELPHOS 13.384 6.00 6.00
6. MATZKE, HADDIE WHEATON 13.624 5.00 5.00
7. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 13.817 4.00 4.00
8. JACKSON, KINLEE FALLS CITY 17.081 3.00 3.00
9. DECKER, BRENTLEY EUREKA 17.102 2.00 2.00
10. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 17.894 1.00 1.00
JR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MATZKE, HADDIE WHEATON 22.113 10.00 10.00
2. SLY, KYLEY DELPHOS 22.374 9.00 9.00
3. JACKSON, KINLEE FALLS CITY 23.057 8.00 8.00
4. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 24.842 7.00 7.00
5. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 27.028 6.00 6.00
6. HART, MAGGIE PAOLA 28.566 5.00 5.00
7. ZOOK, BRITNI GARNETT 28.654 4.00 4.00
8. MILLER, TATUM PAXICO 30.692 3.00 3.00
9. HART, ELLIE PAOLA 44.152 2.00 2.00
10. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 100.000 0.00 0.00
JR Saddle Bronc
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HUDSON, COLTON PAOLA 59.0 10.00 10.00
JR Steer Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HUDSON, COLTON PAOLA 71.0 10.00 10.00
2. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 69.0 9.00 9.00
3. JOHNSON, JHET DWIGHT 68.0 8.00 8.00
4. SLY, KYLEY DELPHOS 0.0 0.00 0.00
5. MILLER, BRISTOL PAXICO 0.0 0.00 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MATZKE, HADDIE WHEATON 18.301 10.00 10.00
2. SLY, KYLEY DELPHOS 18.448 9.00 9.00
3. JACKSON, KINLEE FALLS CITY 18.482 8.00 8.00
4. ZOOK, BREKYN GARNETT 19.122 7.00 7.00
5. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 19.266 6.00 6.00
6. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 19.395 5.00 5.00
7. ZOOK, BRITNI GARNETT 20.256 4.00 4.00
8. MILLER, TATUM PAXICO 20.338 3.00 3.00
9. MILLER, BRISTOL PAXICO 20.729 2.00 2.00
10. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 21.382 1.00 1.00
11. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 24.773 0.00 0.00
12. HART, ELLIE PAOLA 25.705 0.00 0.00
13. HART, MAGGIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SHANNON, CREED HUMBOLDT 3.780 10.00 10.00
2. SHANHOLTZER, LANDON 7.714 0.00 0.00
3. HOEFER, CODY BENTON 100.000 0.00 0.00
4. POTTER, GARREN BERRYTON 100.000 0.00 0.00
5. MORRISON, ELY LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
6. MILLER, KOIY WELDA 100.000 0.00 0.00
7. SHANHOLTZER, TUF 100.000 0.00 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ZOOK, BREKYN GARNETT 2.529 10.00 10.00
2. MATZKE, HADDIE WHEATON 3.229 9.00 9.00
3. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 3.303 8.00 8.00
4. HART, ELLIE PAOLA 17.106 7.00 7.00
5. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 23.307 6.00 6.00
6. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 100.000 0.00 0.00
7. MILLER, TATUM PAXICO 100.000 0.00 0.00
8. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 100.000 0.00 0.00
9. SLY, KYLEY DELPHOS 100.000 0.00 0.00
10. ZOOK, BRITNI GARNETT 100.000 0.00 0.00
11. HART, MAGGIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
12. DECKER, BRENTLEY EUREKA 100.000 0.00 0.00
Jr Team Rope Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HOEFER, CODY BENTON 11.951 10.00 10.00
2. SHANNON, CREED HUMBOLDT 26.227 9.00 9.00
3. MILLER, KOIY WELDA 40.611 8.00 8.00
4. MORRISON, ELY LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
5. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 100.000 0.00 0.00
6. ZOOK, BREKYN GARNETT 100.000 0.00 0.00
Jr Team Rope Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SHANNON, CREED HUMBOLDT 27.960 10.00 10.00
2. HOEFER, CODY BENTON 100.000 0.00 0.00
3. HOEFER, JAKE BENTON 100.000 0.00 0.00
4. MORRISON, ELY LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
5. POTTER, GARREN BERRYTON 100.000 0.00 0.00
6. ZOOK, BREKYN GARNETT 100.000 0.00 0.00
Jr. Bareback Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. JOHNSON, JHET DWIGHT 60.0 10.00 10.00
PW Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HUPKA, HUDSON BEATRICE 19.575 10.00 10.00
2. DECKER, MAYLEY EUREKA 19.606 9.00 9.00
3. HUNZIKER, RAE WESTPHALIA 20.091 8.00 8.00
4. HART, CALLIE PAOLA 22.589 7.00 7.00
5. HEINEMAN, EDIE FALLS CITY 23.330 6.00 6.00
6. DOWNARD, WESTON CASSODAY 24.732 5.00 5.00
7. DURAND, KASON GARNETT 25.457 4.00 4.00
8. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 30.140 3.00 3.00
9. DURAND, COLESON GARNETT 30.805 2.00 2.00
10. SMITH, KAYLOR CLIFTON 100.000 0.00 0.00
PW Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DOWNARD, WESTON CASSODAY 16.406 10.00 10.00
2. HUPKA, HUDSON BEATRICE 25.830 9.00 9.00
3. DURAND, KASON GARNETT 28.400 8.00 8.00
4. MILLER, KREED WELDA 29.694 7.00 7.00
5. SMITH, KAYLOR CLIFTON 43.460 6.00 6.00
6. SHANNON, CREW HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
PW Calf Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HUPKA, HUDSON BEATRICE 75.0 10.00 10.00
2. DOWNARD, WESTON CASSODAY 73.0 9.00 9.00
3. HART, CALLIE PAOLA 72.0 8.00 8.00
4. DURAND, KASON GARNETT 60.0 7.00 7.00
5. SMITH, KAYLOR CLIFTON 0.0 0.00 0.00
6. VALLE, BRAYDEN PARK CITY 0.0 0.00 0.00
PW Dummy Roping
Place Member Name City Score Points AA Points
1. PACK, GW DORRANCE 9.0 10.00 10.00
2. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 8.0 9.00 9.00
3. DURAND, COLESON GARNETT 3.0 8.00 8.00
4. ZOOK, KAXTON GARNETT 1.0 7.00 7.00
5. KESSLER, ISAAC DORRANCE 0.0 0.00 0.00
PW Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DECKER, MAYLEY EUREKA 15.191 10.00 10.00
2. HART, CALLIE PAOLA 20.643 9.00 9.00
PW Goat Tail Untying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. PACK, GW DORRANCE 11.840 10.00 10.00
2. HEINEMAN, EDIE FALLS CITY 12.374 9.00 9.00
3. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 13.894 8.00 8.00
4. DURAND, COLESON GARNETT 18.099 7.00 7.00
5. ZOOK, KAXTON GARNETT 31.400 6.00 6.00
PW Mounted Dummy Rop
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DOWNARD, WESTON CASSODAY 3.744 10.00 10.00
2. DECKER, MAYLEY EUREKA 3.752 9.00 9.00
3. DURAND, KASON GARNETT 4.247 8.00 8.00
4. HUPKA, HUDSON BEATRICE 6.792 7.00 7.00
5. SHANNON, CREW HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
6. HART, CALLIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
7. SMITH, KAYLOR CLIFTON 100.000 0.00 0.00
8. MILLER, KREED WELDA 100.000 0.00 0.00
PW Mutton Busting
Place Member Name City Score Points AA Points
1. PACK, GW DORRANCE 80.0 10.00 10.00
2. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 75.0 9.00 9.00
3. DURAND, COLESON GARNETT 69.0 8.00 8.00
PW Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HUNZIKER, RAE WESTPHALIA 23.716 10.00 10.00
2. SMITH, KAYLOR CLIFTON 24.418 9.00 9.00
3. HUPKA, HUDSON BEATRICE 25.853 8.00 8.00
4. DECKER, MAYLEY EUREKA 26.642 7.00 7.00
5. DOWNARD, WESTON CASSODAY 27.330 6.00 6.00
6. DURAND, KASON GARNETT 28.956 5.00 5.00
7. HART, CALLIE PAOLA 29.998 4.00 4.00
8. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 30.504 3.00 3.00
9. HEINEMAN, EDIE FALLS CITY 33.569 2.00 2.00
10. DURAND, COLESON GARNETT 47.632 1.00 1.00
Ribbon Roping-Roper
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SCOTT, MADISON PAMONA 8.327 10.00 10.00
2. KOCH, BRODIN CLYDE 10.932 9.00 9.00
3. KOCH, TREXTIN CLYDE 20.409 8.00 8.00
4. DOWNES, LAKODDAH COUNCIL GROVE 22.571 0.00 0.00
5. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 100.000 0.00 0.00
6. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 100.000 0.00 0.00
7. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
8. ZOOK, BRYLEE GARNETT 100.000 0.00 0.00
9. O'BANNON, TRISTAN GARNETT 100.000 0.00 0.00
10. KOCH, TEE CLYDE 100.000 0.00 0.00
11. MORRISON, ELY LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
12. HELLER, MONTANA MERIDEN 100.000 0.00 0.00
13. MILLER, KARTER WELDA 100.000 0.00 0.00
14. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
15. ZOOK, BREKYN GARNETT 100.000 0.00 0.00
16. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 100.000 0.00 0.00
17. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 100.000 0.00 0.00
18. HOEFER, CODY BENTON 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Runner
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KOCH, BRODIN CLYDE 8.327 10.00 10.00
2. SLY, KYLEY DELPHOS 10.932 9.00 9.00
3. SLY, MADISYN DELPHOS 20.409 8.00 8.00
4. BOLEN, MACY COUNCIL GROVE 22.571 7.00 7.00
5. JOHNSON, JHET DWIGHT 100.000 0.00 0.00
6. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 100.000 0.00 0.00
7. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
8. ZOOK, BRITNI GARNETT 100.000 0.00 0.00
9. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 100.000 0.00 0.00
10. MILLER, KOIY WELDA 100.000 0.00 0.00
11. MILLER, KARTER WELDA 100.000 0.00 0.00
12. SCOTT, MADISON PAMONA 100.000 0.00 0.00
13. ZOOK, BREKYN GARNETT 100.000 0.00 0.00
14. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 100.000 0.00 0.00
15. POTTER, GARREN BERRYTON 100.000 0.00 0.00
16. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
17. BARKER, HOLDEN COLONY 100.000 0.00 0.00
18. HART, MAGGIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
SR Boy Chute Dogging
Place Member Name City Time Points AA Points
1. NEWELL, CADEN LANE 2.349 10.00 10.00
2. THATCHER, SHELDON EUREKA 2.406 9.00 9.00
3. KOCH, BRODIN CLYDE 2.889 8.00 8.00
4. BARKER, HOLDEN COLONY 3.450 7.00 7.00
5. MILLER, KARTER WELDA 3.618 6.00 6.00
6. KOCH, TREXTIN CLYDE 4.751 5.00 5.00
7. KOCH, TEE CLYDE 11.957 4.00 4.00
8. DOWNES, LAKODDAH COUNCIL GROVE 1.887 0.00 0.00
9. HAMILTON, DYLAN EUREKA 4.626 0.00 0.00
10. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
SR Bull Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. THATCHER, SHELDON EUREKA 68.0 10.00 10.00
SR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HELLER, MONTANA MERIDEN 8.369 10.00 10.00
2. KINKELAAR, AVERY ASSARIA 9.321 9.00 9.00
3. SCOTT, MADISON PAMONA 11.084 8.00 8.00
4. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 11.918 7.00 7.00
5. SLY, MADISYN DELPHOS 12.172 6.00 6.00
6. KRUSE, TRINITY PRETTY PRAIRIRE 13.627 5.00 5.00
7. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 15.155 4.00 4.00
8. HUGHES, BROOK GARNETT 15.295 3.00 3.00
9. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 10.295 0.00 0.00
SR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 22.477 10.00 10.00
2. BOLEN, MACY COUNCIL GROVE 23.533 9.00 9.00
3. HELLER, MONTANA MERIDEN 23.621 8.00 8.00
4. BRYANT, COOPER CHENEY 23.742 7.00 7.00
5. BATHURST, SADIE ALLEN 27.183 6.00 6.00
6. SCOTT, MADISON PAMONA 28.034 5.00 5.00
7. CARLISLE, PEYTYN ATTICA 32.914 4.00 4.00
8. SLY, MADISYN DELPHOS 37.354 3.00 3.00
9. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 38.131 2.00 2.00
10. KRUSE, TRINITY PRETTY PRAIRIRE 38.902 1.00 1.00
11. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 42.523 0.00 0.00
12. HUGHES, BROOK GARNETT 100.000 0.00 0.00
Sr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SCOTT, MADISON PAMONA 17.977 10.00 10.00
2. SLY, MADISYN DELPHOS 18.134 9.00 9.00
3. BOLEN, MACY COUNCIL GROVE 18.240 8.00 8.00
4. ZOOK, BRYLEE GARNETT 18.415 7.00 7.00
5. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 18.486 6.00 6.00
6. HELLER, MONTANA MERIDEN 18.756 5.00 5.00
7. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 18.807 4.00 4.00
8. BRYANT, COOPER CHENEY 19.049 3.00 3.00
9. KRUSE, TRINITY PRETTY PRAIRIRE 19.207 2.00 2.00
10. BATHURST, SADIE ALLEN 19.548 1.00 1.00
11. KINKELAAR, AVERY ASSARIA 21.954 0.00 0.00
12. HUGHES, BROOK GARNETT 22.707 0.00 0.00
13. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 100.000 0.00 0.00
Sr Boys Tie Down
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KOCH, TEE CLYDE 10.810 10.00 10.00
2. POTTER, GANNON BERRYTON 13.623 9.00 9.00
3. KOCH, BRODIN CLYDE 14.964 8.00 8.00
4. MILLER, KARTER WELDA 20.169 7.00 7.00
5. O'BANNON, TRISTAN GARNETT 29.549 6.00 6.00
6. KOCH, TREXTIN CLYDE 100.000 0.00 0.00
7. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
8. DOWNES, LAKODDAH COUNCIL GROVE 100.000 0.00 0.00
Sr Girl Chute Doggin
Place Member Name City Time Points AA Points
1. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 3.084 10.00 10.00
2. HELLER, MONTANA MERIDEN 3.843 9.00 9.00
Sr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ZOOK, BRYLEE GARNETT 2.318 10.00 10.00
2. KINKELAAR, AVERY ASSARIA 3.646 9.00 9.00
3. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 4.412 8.00 8.00
4. KRUSE, TRINITY PRETTY PRAIRIRE 5.718 7.00 7.00
5. HELLER, MONTANA MERIDEN 10.071 6.00 6.00
6. HUGHES, BROOK GARNETT 24.253 5.00 5.00
7. SLY, MADISYN DELPHOS 100.000 0.00 0.00
8. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 100.000 0.00 0.00
9. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 100.000 0.00 0.00
10. SCOTT, MADISON PAMONA 100.000 0.00 0.00
11. CARLISLE, PEYTYN ATTICA 100.000 0.00 0.00
12. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
Sr Team Rope Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 8.861 10.00 10.00
2. KOCH, TREXTIN CLYDE 10.268 9.00 9.00
3. KOCH, BRODIN CLYDE 16.450 8.00 8.00
4. ZOOK, BRYLEE GARNETT 18.799 7.00 7.00
5. KINKELAAR, AVERY ASSARIA 38.251 6.00 6.00
6. DOWNES, LAKODDAH COUNCIL GROVE 18.816 0.00 0.00
7. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
8. O'BANNON, TRISTAN GARNETT 100.000 0.00 0.00
9. KOCH, TEE CLYDE 100.000 0.00 0.00
10. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
11. MILLER, KARTER WELDA 100.000 0.00 0.00
12. BARKER, HOLDEN COLONY 100.000 0.00 0.00
Sr Team Rope Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ZOOK, BRYLEE GARNETT 9.601 10.00 10.00
2. KOCH, TEE CLYDE 16.542 9.00 9.00
3. KOCH, BRODIN CLYDE 32.286 8.00 8.00
4. KOCH, TREXTIN CLYDE 37.956 7.00 7.00
5. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
6. O'BANNON, TRISTAN GARNETT 100.000 0.00 0.00
7. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
8. MILLER, KARTER WELDA 100.000 0.00 0.00
9. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 100.000 0.00 0.00