Scores Listing for Fort Scott #1(09/03/2022-Fort Scott, KS)

Scores Listing for Fort Scott #1(Fort Scott, KS)
EXHIBITION BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points AA Points
1. BRYANT, EXH COOPER 100.000 0.00 0.00
EXIBITION CALF RIDE
Place Member Name City Score Points AA Points
1. SMALLWOOD, KALYNDA WICHITA 0.0 0.00 0.00
JR Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SHANNON, CREED HUMBOLDT 11.575 10.00 10.00
2. MORRISON, ELY LAWRENCE 14.641 9.00 9.00
3. HOEFER, CODY BENTON 15.233 8.00 8.00
4. MILLER, KOIY WELDA 19.180 7.00 7.00
5. RESER, COLT EDWARD DELIA 22.280 6.00 6.00
6. HOEFER, JAKE BENTON 25.726 5.00 5.00
7. POTTER, GARREN BERRYTON 25.931 4.00 4.00
8. HUDSON, COLTON PAOLA 26.375 3.00 3.00
9. SHANHOLTZER, LANDON 100.000 0.00 0.00
JR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MILLER, TATUM PAXICO 10.622 10.00 10.00
2. HART, MAGGIE PAOLA 10.818 9.00 9.00
3. MATZKE, HADDIE WHEATON 12.372 8.00 8.00
4. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 12.471 7.00 7.00
5. DECKER, BRENTLEY EUREKA 14.883 6.00 6.00
6. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 15.072 5.00 5.00
7. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 15.077 4.00 4.00
8. HART, ELLIE PAOLA 16.006 3.00 3.00
9. SLY, KYLEY DELPHOS 16.825 2.00 2.00
10. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 17.770 1.00 1.00
11. JACKSON, KINLEE FALLS CITY 100.000 0.00 0.00
JR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MATZKE, HADDIE WHEATON 21.941 10.00 10.00
2. SLY, KYLEY DELPHOS 22.513 9.00 9.00
3. HART, ELLIE PAOLA 23.177 8.00 8.00
4. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 28.206 7.00 7.00
5. ZOOK, BRITNI GARNETT 28.502 6.00 6.00
6. JACKSON, KINLEE FALLS CITY 29.363 5.00 5.00
7. HART, MAGGIE PAOLA 31.086 4.00 4.00
8. MILLER, TATUM PAXICO 31.176 3.00 3.00
9. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 35.995 2.00 2.00
JR Saddle Bronc
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HUDSON, COLTON PAOLA 61.0 10.00 10.00
JR Steer Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. SLY, KYLEY DELPHOS 69.0 10.00 10.00
2. HUDSON, COLTON PAOLA 0.0 0.00 0.00
3. JOHNSON, JHET DWIGHT 0.0 0.00 0.00
4. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 0.0 0.00 0.00
5. MILLER, BRISTOL PAXICO 0.0 0.00 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MATZKE, HADDIE WHEATON 18.562 10.00 10.00
2. ZOOK, BREKYN GARNETT 18.585 9.00 9.00
3. JACKSON, KINLEE FALLS CITY 18.886 8.00 8.00
4. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 18.954 7.00 7.00
5. SLY, KYLEY DELPHOS 18.980 6.00 6.00
6. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 19.479 5.00 5.00
7. ZOOK, BRITNI GARNETT 20.102 4.00 4.00
8. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 20.538 3.00 3.00
9. MILLER, BRISTOL PAXICO 20.910 2.00 2.00
10. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 31.371 1.00 1.00
11. MILLER, TATUM PAXICO 32.743 0.00 0.00
12. HART, MAGGIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
13. HART, ELLIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MILLER, KOIY WELDA 3.580 10.00 10.00
2. SHANNON, CREED HUMBOLDT 3.672 9.00 9.00
3. HOEFER, CODY BENTON 3.799 8.00 8.00
4. POTTER, GARREN BERRYTON 100.000 0.00 0.00
5. MORRISON, ELY LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
6. SHANHOLTZER, LANDON 100.000 0.00 0.00
7. SHANHOLTZER, TUF 100.000 0.00 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SLY, KYLEY DELPHOS 15.740 10.00 10.00
2. HART, ELLIE PAOLA 23.842 9.00 9.00
3. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 100.000 0.00 0.00
4. MILLER, TATUM PAXICO 100.000 0.00 0.00
5. MATZKE, HADDIE WHEATON 100.000 0.00 0.00
6. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 100.000 0.00 0.00
7. ZOOK, BRITNI GARNETT 100.000 0.00 0.00
8. HART, MAGGIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
9. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 100.000 0.00 0.00
10. DECKER, BRENTLEY EUREKA 100.000 0.00 0.00
11. ZOOK, BREKYN GARNETT 100.000 0.00 0.00
12. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 100.000 0.00 0.00
Jr Team Rope Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MILLER, KOIY WELDA 27.849 10.00 10.00
2. SHANNON, CREED HUMBOLDT 41.536 9.00 9.00
3. MORRISON, ELY LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
4. HOEFER, CODY BENTON 100.000 0.00 0.00
5. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 100.000 0.00 0.00
6. ZOOK, BREKYN GARNETT 100.000 0.00 0.00
Jr Team Rope Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HOEFER, CODY BENTON 14.029 10.00 10.00
2. MORRISON, ELY LAWRENCE 16.543 9.00 9.00
3. HOEFER, JAKE BENTON 100.000 0.00 0.00
4. SHANNON, CREED HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
5. RESER, COLT EDWARD DELIA 100.000 0.00 0.00
6. POTTER, GARREN BERRYTON 100.000 0.00 0.00
7. ZOOK, BREKYN GARNETT 100.000 0.00 0.00
Jr. Bareback Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. JOHNSON, JHET DWIGHT 64.0 10.00 10.00
PW Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DOWNARD, WESTON CASSODAY 18.850 10.00 10.00
2. HUPKA, HUDSON BEATRICE 20.431 9.00 9.00
3. DECKER, MAYLEY EUREKA 20.705 8.00 8.00
4. HART, CALLIE PAOLA 22.387 7.00 7.00
5. HEINEMAN, EDIE FALLS CITY 23.252 6.00 6.00
6. SMITH, KAYLOR CLIFTON 25.508 5.00 5.00
7. DURAND, KASON GARNETT 26.038 4.00 4.00
8. HAGER, LAINEY PAOLA 23.211 0.00 0.00
9. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 100.000 0.00 0.00
10. HUNZIKER, RAE WESTPHALIA 100.000 0.00 0.00
11. DURAND, COLESON GARNETT 100.000 0.00 0.00
12. HAGER, WRENLEY PAOLA 100.000 0.00 0.00
PW Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DOWNARD, WESTON CASSODAY 21.083 10.00 10.00
2. SHANNON, CREW HUMBOLDT 25.975 9.00 9.00
3. HUPKA, HUDSON BEATRICE 27.837 8.00 8.00
4. MILLER, KREED WELDA 30.459 7.00 7.00
5. DURAND, KASON GARNETT 32.925 6.00 6.00
6. SMITH, KAYLOR CLIFTON 100.000 0.00 0.00
PW Calf Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. DOWNARD, WESTON CASSODAY 70.0 10.00 10.00
2. HUPKA, HUDSON BEATRICE 69.0 9.00 9.00
3. DURAND, KASON GARNETT 47.0 8.00 8.00
4. HART, CALLIE PAOLA 46.0 7.00 7.00
5. VALLE, BRAYDEN PARK CITY 71.0 0.00 0.00
6. SMITH, KAYLOR CLIFTON 0.0 0.00 0.00
PW Dummy Roping
Place Member Name City Score Points AA Points
1. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 5.0 10.00 10.00
2. ZOOK, KAXTON GARNETT 4.0 9.00 9.00
3. PACK, GW DORRANCE 3.0 8.00 8.00
4. RESER, ROAN DELIA 2.0 7.00 7.00
5. KESSLER, ISAAC DORRANCE 2.0 0.00 0.00
6. DURAND, COLESON GARNETT 0.0 0.00 0.00
7. HAGER, WRENLEY PAOLA 0.0 0.00 0.00
PW Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DECKER, MAYLEY EUREKA 15.403 10.00 10.00
2. HART, CALLIE PAOLA 25.044 9.00 9.00
3. HUNZIKER, RAE WESTPHALIA 28.687 8.00 8.00
4. HAGER, LAINEY PAOLA 20.495 0.00 0.00
PW Goat Tail Untying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 10.691 10.00 10.00
2. DURAND, COLESON GARNETT 12.516 9.00 9.00
3. HEINEMAN, EDIE FALLS CITY 13.427 8.00 8.00
4. PACK, GW DORRANCE 18.195 7.00 7.00
5. HAGER, WRENLEY PAOLA 28.805 0.00 0.00
6. ZOOK, KAXTON GARNETT 100.000 0.00 0.00
PW Mounted Dummy Rop
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SMITH, KAYLOR CLIFTON 3.438 10.00 10.00
2. DECKER, MAYLEY EUREKA 4.172 9.00 9.00
3. MILLER, KREED WELDA 12.898 8.00 8.00
4. DOWNARD, WESTON CASSODAY 13.259 7.00 7.00
5. DURAND, KASON GARNETT 100.000 0.00 0.00
6. SHANNON, CREW HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
7. HART, CALLIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
8. HUPKA, HUDSON BEATRICE 100.000 0.00 0.00
9. HAGER, LAINEY PAOLA 100.000 0.00 0.00
PW Mutton Busting
Place Member Name City Score Points AA Points
1. DURAND, COLESON GARNETT 71.0 10.00 10.00
2. PACK, GW DORRANCE 70.0 9.00 9.00
3. SMALLWOOD, KALYNDA WICHITA 60.0 0.00 0.00
4. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 0.0 0.00 0.00
5. RESER, ROAN DELIA 0.0 0.00 0.00
6. GARY, BENJAMIN 0.0 0.00 0.00
PW Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SMITH, KAYLOR CLIFTON 25.737 10.00 10.00
2. HUNZIKER, RAE WESTPHALIA 30.045 9.00 9.00
3. DURAND, KASON GARNETT 32.015 8.00 8.00
4. HART, CALLIE PAOLA 33.773 7.00 7.00
5. DECKER, MAYLEY EUREKA 34.648 6.00 6.00
6. HEINEMAN, EDIE FALLS CITY 35.856 5.00 5.00
7. DURAND, COLESON GARNETT 36.898 4.00 4.00
8. DOWNARD, WESTON CASSODAY 100.000 0.00 0.00
9. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 100.000 0.00 0.00
10. HUPKA, HUDSON BEATRICE 100.000 0.00 0.00
11. HAGER, LAINEY PAOLA 100.000 0.00 0.00
12. HAGER, WRENLEY PAOLA 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Roper
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SCOTT, MADISON PAMONA 8.012 10.00 10.00
2. MILLER, KARTER WELDA 9.443 9.00 9.00
3. MORRISON, ELY LAWRENCE 11.020 8.00 8.00
4. POTTER, GANNON BERRYTON 12.187 7.00 7.00
5. HELLER, MONTANA MERIDEN 13.580 6.00 6.00
6. O'BANNON, TRISTAN GARNETT 17.477 5.00 5.00
7. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 19.919 4.00 4.00
8. KOCH, BRODIN CLYDE 24.299 3.00 3.00
9. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 100.000 0.00 0.00
10. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 100.000 0.00 0.00
11. ZOOK, BRYLEE GARNETT 100.000 0.00 0.00
12. KOCH, TREXTIN CLYDE 100.000 0.00 0.00
13. KOCH, TEE CLYDE 100.000 0.00 0.00
14. ZOOK, BREKYN GARNETT 100.000 0.00 0.00
15. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 100.000 0.00 0.00
16. HOEFER, CODY BENTON 100.000 0.00 0.00
17. DOWNES, LAKODDAH COUNCIL GROVE 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Runner
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KOCH, BRODIN CLYDE 8.012 10.00 10.00
2. ZOOK, BREKYN GARNETT 9.443 9.00 9.00
3. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 11.020 8.00 8.00
4. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 12.187 7.00 7.00
5. BARKER, HOLDEN COLONY 13.580 6.00 6.00
6. ZOOK, BRITNI GARNETT 17.477 5.00 5.00
7. SLY, KYLEY DELPHOS 24.299 4.00 4.00
8. DOWNES, LAKODDAH COUNCIL GROVE 19.919 0.00 0.00
9. JOHNSON, JHET DWIGHT 100.000 0.00 0.00
10. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
11. SLY, MADISYN DELPHOS 100.000 0.00 0.00
12. MILLER, KOIY WELDA 100.000 0.00 0.00
13. MILLER, KARTER WELDA 100.000 0.00 0.00
14. SCOTT, MADISON PAMONA 100.000 0.00 0.00
15. POTTER, GARREN BERRYTON 100.000 0.00 0.00
16. HART, MAGGIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
17. BOLEN, MACY COUNCIL GROVE 100.000 0.00 0.00
SR Boy Chute Dogging
Place Member Name City Time Points AA Points
1. POTTER, GANNON BERRYTON 2.820 10.00 10.00
2. MILLER, KARTER WELDA 3.002 9.00 9.00
3. KOCH, TEE CLYDE 3.248 8.00 8.00
4. KOCH, TREXTIN CLYDE 3.555 7.00 7.00
5. BARKER, HOLDEN COLONY 3.665 6.00 6.00
6. KOCH, BRODIN CLYDE 5.942 5.00 5.00
7. THATCHER, SHELDON EUREKA 7.558 4.00 4.00
8. HAMILTON, DYLAN EUREKA 2.178 0.00 0.00
9. DOWNES, LAKODDAH COUNCIL GROVE 9.436 0.00 0.00
SR Bull Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. THATCHER, SHELDON EUREKA 0.0 0.00 0.00
SR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SCOTT, MADISON PAMONA 10.237 10.00 10.00
2. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 12.478 9.00 9.00
3. HELLER, MONTANA MERIDEN 13.120 8.00 8.00
4. SLY, MADISYN DELPHOS 13.237 7.00 7.00
5. KINKELAAR, AVERY ASSARIA 19.000 6.00 6.00
6. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 23.448 5.00 5.00
7. HUGHES, BROOK GARNETT 26.865 4.00 4.00
SR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SLY, MADISYN DELPHOS 21.528 10.00 10.00
2. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 22.910 9.00 9.00
3. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 23.237 8.00 8.00
4. BRYANT, COOPER CHENEY 24.159 7.00 7.00
5. HELLER, MONTANA MERIDEN 24.427 6.00 6.00
6. SCOTT, MADISON PAMONA 26.810 5.00 5.00
7. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 27.807 4.00 4.00
8. BATHURST, SADIE ALLEN 32.053 3.00 3.00
9. HUGHES, BROOK GARNETT 100.000 0.00 0.00
10. BOLEN, MACY COUNCIL GROVE 100.000 0.00 0.00
11. CARLISLE, PEYTYN ATTICA 100.000 0.00 0.00
Sr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SCOTT, MADISON PAMONA 18.116 10.00 10.00
2. BOLEN, MACY COUNCIL GROVE 18.150 9.00 9.00
3. SLY, MADISYN DELPHOS 18.275 8.00 8.00
4. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 18.355 7.00 7.00
5. BRYANT, COOPER CHENEY 19.063 6.00 6.00
6. ZOOK, BRYLEE GARNETT 19.073 5.00 5.00
7. HELLER, MONTANA MERIDEN 19.447 4.00 4.00
8. HUGHES, BROOK GARNETT 19.545 3.00 3.00
9. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 19.626 2.00 2.00
10. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 23.698 1.00 1.00
11. BATHURST, SADIE ALLEN 24.117 0.00 0.00
12. KINKELAAR, AVERY ASSARIA 25.666 0.00 0.00
Sr Boys Tie Down
Place Member Name City Time Points AA Points
1. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
2. KOCH, BRODIN CLYDE 100.000 0.00 0.00
3. KOCH, TREXTIN CLYDE 100.000 0.00 0.00
4. KOCH, TEE CLYDE 100.000 0.00 0.00
5. MILLER, KARTER WELDA 100.000 0.00 0.00
6. O'BANNON, TRISTAN GARNETT 100.000 0.00 0.00
7. DOWNES, LAKODDAH COUNCIL GROVE 100.000 0.00 0.00
Sr Girl Chute Doggin
Place Member Name City Time Points AA Points
1. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 3.171 10.00 10.00
2. HELLER, MONTANA MERIDEN 5.468 9.00 9.00
Sr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HELLER, MONTANA MERIDEN 3.310 10.00 10.00
2. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 4.535 9.00 9.00
3. KINKELAAR, AVERY ASSARIA 8.331 8.00 8.00
4. ZOOK, BRYLEE GARNETT 11.019 7.00 7.00
5. SCOTT, MADISON PAMONA 12.126 6.00 6.00
6. SLY, MADISYN DELPHOS 100.000 0.00 0.00
7. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 100.000 0.00 0.00
8. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 100.000 0.00 0.00
9. HUGHES, BROOK GARNETT 100.000 0.00 0.00
10. CARLISLE, PEYTYN ATTICA 100.000 0.00 0.00
Sr Team Rope Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KOCH, TEE CLYDE 12.617 10.00 10.00
2. ZOOK, BRYLEE GARNETT 18.675 9.00 9.00
3. MILLER, KARTER WELDA 23.924 8.00 8.00
4. KOCH, TREXTIN CLYDE 26.769 7.00 7.00
5. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
6. O'BANNON, TRISTAN GARNETT 100.000 0.00 0.00
7. KOCH, BRODIN CLYDE 100.000 0.00 0.00
8. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 100.000 0.00 0.00
9. BARKER, HOLDEN COLONY 100.000 0.00 0.00
10. KINKELAAR, AVERY ASSARIA 100.000 0.00 0.00
11. DOWNES, LAKODDAH COUNCIL GROVE 100.000 0.00 0.00
Sr Team Rope Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MILLER, KARTER WELDA 9.563 10.00 10.00
2. KOCH, TREXTIN CLYDE 15.575 9.00 9.00
3. POTTER, GANNON BERRYTON 27.534 8.00 8.00
4. KOCH, BRODIN CLYDE 37.768 7.00 7.00
5. ZOOK, BRYLEE GARNETT 100.000 0.00 0.00
6. O'BANNON, TRISTAN GARNETT 100.000 0.00 0.00
7. KOCH, TEE CLYDE 100.000 0.00 0.00
8. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 100.000 0.00 0.00