Scores Listing for Concordia #2(07/31/2022-Concordia, KS)

Scores Listing for Concordia #2(Concordia, KS)
JR Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SHANNON, CREED HUMBOLDT 12.220 10.00 10.00
2. MORRISON, ELY LAWRENCE 16.322 9.00 9.00
3. POTTER, GARREN BERRYTON 17.941 8.00 8.00
4. MILLER, KOIY WELDA 18.319 7.00 7.00
5. HOEFER, CODY BENTON 20.303 6.00 6.00
6. HUDSON, COLTON PAOLA 24.005 5.00 5.00
7. HOEFER, JAKE BENTON 28.120 4.00 4.00
8. RESER, COLT EDWARD DELIA 35.054 3.00 3.00
JR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HART, MAGGIE PAOLA 11.159 10.00 10.00
2. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 12.150 9.00 9.00
3. MILLER, TATUM PAXICO 13.062 8.00 8.00
4. SLY, KYLEY DELPHOS 13.197 7.00 7.00
5. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 14.968 6.00 6.00
6. MATZKE, HADDIE WHEATON 17.029 5.00 5.00
7. ZOOK, BRITNI GARNETT 17.149 4.00 4.00
8. HART, ELLIE PAOLA 17.560 3.00 3.00
9. DE LA GARZA, KATHRINE RANDOLPH 23.312 2.00 2.00
10. DECKER, BRENTLEY EUREKA 25.482 1.00 1.00
11. ALBRICH, ASHLYN KIMBERLY 11.369 0.00 0.00
12. JACKSON, KINLEE FALLS CITY 41.280 0.00 0.00
JR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MATZKE, HADDIE WHEATON 22.323 10.00 10.00
2. JACKSON, KINLEE FALLS CITY 22.596 9.00 9.00
3. ZOOK, BRITNI GARNETT 23.853 8.00 8.00
4. SLY, KYLEY DELPHOS 27.304 7.00 7.00
5. DE LA GARZA, KATHRINE RANDOLPH 29.056 6.00 6.00
6. HART, ELLIE PAOLA 29.638 5.00 5.00
7. ERICHSEN, ASHLEE BEATRICE 34.327 4.00 4.00
8. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 36.647 3.00 3.00
9. COLP, ADDIE CLAY CENTER 35.127 0.00 0.00
10. MILLER, TATUM PAXICO 100.000 0.00 0.00
11. HART, MAGGIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
JR Saddle Bronc
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HUDSON, COLTON PAOLA 0.0 0.00 0.00
JR Steer Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HUDSON, COLTON PAOLA 71.0 10.00 10.00
2. JOHNSON, JHET DWIGHT 69.0 8.50 8.50
3. SLY, KYLEY DELPHOS 69.0 8.50 8.50
4. HASLOUER, NOLAN ENTERPRISE 0.0 0.00 0.00
5. DE LA GARZA, JOESPH RANDOLPH 0.0 0.00 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JACKSON, KINLEE FALLS CITY 16.329 10.00 10.00
2. HART, MAGGIE PAOLA 16.332 9.00 9.00
3. ZOOK, BREKYN GARNETT 16.438 8.00 8.00
4. SLY, KYLEY DELPHOS 16.698 7.00 7.00
5. MATZKE, HADDIE WHEATON 16.780 6.00 6.00
6. ZOOK, BRITNI GARNETT 17.461 5.00 5.00
7. MILLER, TATUM PAXICO 17.489 4.00 4.00
8. ERICHSEN, ASHLEE BEATRICE 17.616 3.00 3.00
9. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 17.665 2.00 2.00
10. HART, ELLIE PAOLA 18.084 1.00 1.00
11. DE LA GARZA, KATHRINE RANDOLPH 18.218 0.00 0.00
12. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 18.248 0.00 0.00
13. MILLER, BRISTOL PAXICO 18.588 0.00 0.00
14. ALBRICH, ASHLYN KIMBERLY 22.575 0.00 0.00
15. COLP, ADDIE CLAY CENTER 23.938 0.00 0.00
16. JORDAN, RUTH BELOIT 100.000 0.00 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HOEFER, CODY BENTON 100.000 0.00 0.00
2. POTTER, GARREN BERRYTON 100.000 0.00 0.00
3. MORRISON, ELY LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
4. SHANNON, CREED HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
5. DE LA GARZA, JOESPH RANDOLPH 100.000 0.00 0.00
6. MILLER, KOIY WELDA 100.000 0.00 0.00
7. SCHONEBERG, HADLEY EDGAR 100.000 0.00 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 4.847 10.00 10.00
2. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 7.319 9.00 9.00
3. DE LA GARZA, KATHRINE RANDOLPH 14.446 8.00 8.00
4. MILLER, TATUM PAXICO 26.700 7.00 7.00
5. ZOOK, BREKYN GARNETT 37.061 6.00 6.00
6. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 100.000 0.00 0.00
7. MATZKE, HADDIE WHEATON 100.000 0.00 0.00
8. SLY, KYLEY DELPHOS 100.000 0.00 0.00
9. ZOOK, BRITNI GARNETT 100.000 0.00 0.00
10. ERICHSEN, ASHLEE BEATRICE 100.000 0.00 0.00
11. HART, MAGGIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
12. HART, ELLIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
13. DECKER, BRENTLEY EUREKA 100.000 0.00 0.00
Jr Team Rope Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 19.734 10.00 10.00
2. HOEFER, CODY BENTON 37.911 9.00 9.00
3. MORRISON, ELY LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
4. SHANNON, CREED HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
5. MILLER, KOIY WELDA 100.000 0.00 0.00
6. ZOOK, BREKYN GARNETT 100.000 0.00 0.00
7. SCHONEBERG, HADLEY EDGAR 100.000 0.00 0.00
Jr Team Rope Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HOEFER, CODY BENTON 21.307 10.00 10.00
2. ZOOK, BREKYN GARNETT 24.664 9.00 9.00
3. SHANNON, CREED HUMBOLDT 31.612 8.00 8.00
4. HOEFER, JAKE BENTON 100.000 0.00 0.00
5. MORRISON, ELY LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
6. RESER, COLT EDWARD DELIA 100.000 0.00 0.00
7. POTTER, GARREN BERRYTON 100.000 0.00 0.00
8. SCHONEBERG, HADLEY EDGAR 100.000 0.00 0.00
Jr. Bareback Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. JOHNSON, JHET DWIGHT 0.0 0.00 0.00
PW Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HUNZIKER, RAE WESTPHALIA 17.595 10.00 10.00
2. HART, CALLIE PAOLA 19.852 9.00 9.00
3. SMITH, KAYLOR CLIFTON 22.505 8.00 8.00
4. HUPKA, HUDSON BEATRICE 23.066 7.00 7.00
5. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 24.267 6.00 6.00
6. DURAND, KASON GARNETT 26.343 5.00 5.00
7. DE LA GARZA, SAMUEL RANDOLPH 26.773 4.00 4.00
8. DURAND, COLESON GARNETT 32.611 3.00 3.00
9. SCHONEBERG, MACOY EDGAR 18.855 0.00 0.00
10. MORGAN, SARAH CONCORDIA 37.127 0.00 0.00
11. DOWNARD, WESTON CASSODAY 100.000 0.00 0.00
12. DECKER, MAYLEY EUREKA 100.000 0.00 0.00
13. HEINEMAN, EDIE FALLS CITY 100.000 0.00 0.00
14. SCHONEBERG, REAGAN EDGAR 100.000 0.00 0.00
15. SCHONEBERG, HAYES EDGAR 100.000 0.00 0.00
PW Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DOWNARD, WESTON CASSODAY 21.809 10.00 10.00
2. SMITH, KAYLOR CLIFTON 23.299 9.00 9.00
3. ERICHSEN, BEN BEATRICE 24.574 8.00 8.00
4. HUPKA, HUDSON BEATRICE 27.522 7.00 7.00
5. MILLER, KREED WELDA 29.100 6.00 6.00
6. SHANNON, CREW HUMBOLDT 33.928 5.00 5.00
7. SCHONEBERG, MACOY EDGAR 17.338 0.00 0.00
8. DURAND, KASON GARNETT 100.000 0.00 0.00
PW Calf Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. DOWNARD, WESTON CASSODAY 70.0 10.00 10.00
2. HUPKA, HUDSON BEATRICE 67.0 9.00 9.00
3. VALLE, BRAYDEN PARK CITY 64.0 0.00 0.00
4. DURAND, KASON GARNETT 0.0 0.00 0.00
5. SMITH, KAYLOR CLIFTON 0.0 0.00 0.00
6. HART, CALLIE PAOLA 0.0 0.00 0.00
7. SHANNON, CREW HUMBOLDT 0.0 0.00 0.00
PW Dummy Roping
Place Member Name City Score Points AA Points
1. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 7.0 10.00 10.00
2. PACK, GW DORRANCE 6.0 9.00 9.00
3. ZOOK, KAXTON GARNETT 4.0 8.00 8.00
4. DE LA GARZA, SAMUEL RANDOLPH 2.0 7.00 7.00
5. RESER, ROAN DELIA 1.0 6.00 6.00
6. SCHONEBERG, REAGAN EDGAR 2.0 0.00 0.00
7. DURAND, COLESON GARNETT 0.0 0.00 0.00
8. KESSLER, ISAAC DORRANCE 0.0 0.00 0.00
9. SCHONEBERG, HAYES EDGAR 0.0 0.00 0.00
PW Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DECKER, MAYLEY EUREKA 16.186 10.00 10.00
2. HUNZIKER, RAE WESTPHALIA 21.331 9.00 9.00
3. HART, CALLIE PAOLA 28.414 8.00 8.00
PW Goat Tail Untying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DE LA GARZA, SAMUEL RANDOLPH 11.375 10.00 10.00
2. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 11.624 9.00 9.00
3. PACK, GW DORRANCE 15.526 8.00 8.00
4. DURAND, COLESON GARNETT 15.668 7.00 7.00
5. HEINEMAN, EDIE FALLS CITY 15.788 6.00 6.00
6. SCHONEBERG, REAGAN EDGAR 10.760 0.00 0.00
7. SCHONEBERG, HAYES EDGAR 27.688 0.00 0.00
8. KESSLER, ISAAC DORRANCE 43.443 0.00 0.00
9. RESER, ROAN DELIA 100.000 0.00 0.00
PW Mounted Dummy Rop
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SMITH, KAYLOR CLIFTON 4.610 10.00 10.00
2. DECKER, MAYLEY EUREKA 4.733 9.00 9.00
3. HUPKA, HUDSON BEATRICE 5.028 8.00 8.00
4. ERICHSEN, BEN BEATRICE 6.364 7.00 7.00
5. HART, CALLIE PAOLA 8.243 6.00 6.00
6. DURAND, KASON GARNETT 9.329 5.00 5.00
7. SCHONEBERG, MACOY EDGAR 13.728 0.00 0.00
8. DOWNARD, WESTON CASSODAY 100.000 0.00 0.00
9. SHANNON, CREW HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
10. MILLER, KREED WELDA 100.000 0.00 0.00
PW Mutton Busting
Place Member Name City Score Points AA Points
1. PACK, GW DORRANCE 74.0 10.00 10.00
2. DURAND, COLESON GARNETT 66.0 9.00 9.00
3. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 0.0 0.00 0.00
4. RESER, ROAN DELIA 0.0 0.00 0.00
5. KESSLER, ISAAC DORRANCE 0.0 0.00 0.00
6. DE LA GARZA, SAMUEL RANDOLPH 0.0 0.00 0.00
PW Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DOWNARD, WESTON CASSODAY 25.341 10.00 10.00
2. HUPKA, HUDSON BEATRICE 29.366 9.00 9.00
3. HEINEMAN, EDIE FALLS CITY 30.119 8.00 8.00
4. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 32.925 7.00 7.00
5. DE LA GARZA, SAMUEL RANDOLPH 33.625 6.00 6.00
6. DURAND, KASON GARNETT 33.626 5.00 5.00
7. HART, CALLIE PAOLA 35.998 4.00 4.00
8. DECKER, MAYLEY EUREKA 36.828 3.00 3.00
9. DURAND, COLESON GARNETT 44.467 2.00 2.00
10. SCHONEBERG, MACOY EDGAR 31.120 0.00 0.00
11. SCHONEBERG, REAGAN EDGAR 38.480 0.00 0.00
12. MORGAN, SARAH CONCORDIA 66.096 0.00 0.00
13. HUNZIKER, RAE WESTPHALIA 100.000 0.00 0.00
14. SMITH, KAYLOR CLIFTON 100.000 0.00 0.00
15. SCHONEBERG, HAYES EDGAR 146.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Roper
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SCOTT, MADISON PAMONA 9.216 10.00 10.00
2. MILLER, KARTER WELDA 10.384 9.00 9.00
3. POTTER, GANNON BERRYTON 10.786 8.00 8.00
4. O'BANNON, TRISTAN GARNETT 12.887 7.00 7.00
5. ZOOK, BRYLEE GARNETT 13.950 6.00 6.00
6. KOCH, TEE CLYDE 14.891 5.00 5.00
7. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 19.573 4.00 4.00
8. ZOOK, BREKYN GARNETT 21.461 3.00 3.00
9. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 100.000 0.00 0.00
10. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 100.000 0.00 0.00
11. JACOBS, KADEN SCRANTON 100.000 0.00 0.00
12. KOCH, TREXTIN CLYDE 100.000 0.00 0.00
13. KOCH, BRODIN CLYDE 100.000 0.00 0.00
14. MORRISON, ELY LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
15. HELLER, MONTANA MERIDEN 100.000 0.00 0.00
16. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
17. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Runner
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KOCH, BRODIN CLYDE 9.216 10.00 10.00
2. ZOOK, BREKYN GARNETT 10.384 9.00 9.00
3. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 10.786 8.00 8.00
4. ZOOK, BRITNI GARNETT 12.887 7.00 7.00
5. MILLER, KOIY WELDA 13.950 6.00 6.00
6. SCOTT, MADISON PAMONA 14.891 5.00 5.00
7. POTTER, GARREN BERRYTON 19.573 4.00 4.00
8. MILLER, KARTER WELDA 21.461 3.00 3.00
9. JOHNSON, JHET DWIGHT 100.000 0.00 0.00
10. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
11. SLY, KYLEY DELPHOS 100.000 0.00 0.00
12. SLY, MADISYN DELPHOS 100.000 0.00 0.00
13. ZOOK, BRYLEE GARNETT 100.000 0.00 0.00
14. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 100.000 0.00 0.00
15. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 100.000 0.00 0.00
16. KOCH, TREXTIN CLYDE 100.000 0.00 0.00
17. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
SR Boy Chute Dogging
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KOCH, TEE CLYDE 2.299 10.00 10.00
2. POTTER, GANNON BERRYTON 2.504 9.00 9.00
3. JACOBS, KADEN SCRANTON 2.566 8.00 8.00
4. KOCH, BRODIN CLYDE 3.402 7.00 7.00
5. THATCHER, SHELDON EUREKA 3.695 6.00 6.00
6. MILLER, KARTER WELDA 4.372 5.00 5.00
7. KOCH, TREXTIN CLYDE 4.525 4.00 4.00
8. NEWELL, CADEN LANE 8.822 3.00 3.00
SR Bull Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. THATCHER, SHELDON EUREKA 0.0 0.00 0.00
2. LIRA, ANGEL MANHATTAN 0.0 0.00 0.00
SR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SCOTT, MADISON PAMONA 7.284 10.00 10.00
2. KINKELAAR, AVERY ASSARIA 8.413 9.00 9.00
3. HELLER, MONTANA MERIDEN 9.653 8.00 8.00
4. KRUSE, TRINITY PRETTY PRAIRIRE 11.231 7.00 7.00
5. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 11.359 6.00 6.00
6. SLY, MADISYN DELPHOS 12.729 5.00 5.00
7. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 14.073 4.00 4.00
8. RESER, DALI DELIA 14.094 3.00 3.00
9. MALCHOW, ALYSSA BEATRICE 9.245 0.00 0.00
10. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 10.783 0.00 0.00
SR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 22.326 10.00 10.00
2. HELLER, MONTANA MERIDEN 23.484 9.00 9.00
3. BRYANT, COOPER CHENEY 23.800 8.00 8.00
4. SLY, MADISYN DELPHOS 26.539 7.00 7.00
5. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 27.542 6.00 6.00
6. CARLISLE, PEYTYN ATTICA 31.541 5.00 5.00
7. KRUSE, TRINITY PRETTY PRAIRIRE 38.372 4.00 4.00
8. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 45.879 3.00 3.00
9. CROISANT, RILEY BELOIT 26.172 0.00 0.00
10. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 28.877 0.00 0.00
11. MALCHOW, ALYSSA BEATRICE 38.865 0.00 0.00
Sr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ZOOK, BRYLEE GARNETT 15.794 10.00 10.00
2. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 16.143 9.00 9.00
3. SLY, MADISYN DELPHOS 16.577 8.00 8.00
4. HELLER, MONTANA MERIDEN 16.895 7.00 7.00
5. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 17.062 6.00 6.00
6. KINKELAAR, AVERY ASSARIA 17.202 5.00 5.00
7. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 17.274 4.00 4.00
8. BRYANT, COOPER CHENEY 17.439 3.00 3.00
9. SCOTT, MADISON PAMONA 18.101 2.00 2.00
10. KRUSE, TRINITY PRETTY PRAIRIRE 35.491 1.00 1.00
11. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 15.890 0.00 0.00
12. CROISANT, RILEY BELOIT 17.649 0.00 0.00
13. BATTAGLIA, MARY CONCORDIA 38.493 0.00 0.00
Sr Boys Tie Down
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KOCH, TEE CLYDE 12.103 10.00 10.00
2. JACOBS, KADEN SCRANTON 17.063 9.00 9.00
3. RESER, BRONC DELIA 20.244 8.00 8.00
4. KOCH, TREXTIN CLYDE 25.504 7.00 7.00
5. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
6. KOCH, BRODIN CLYDE 100.000 0.00 0.00
7. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
8. MILLER, KARTER WELDA 100.000 0.00 0.00
9. O'BANNON, TRISTAN GARNETT 100.000 0.00 0.00
Sr Girl Chute Doggin
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HELLER, MONTANA MERIDEN 2.247 10.00 10.00
2. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 3.723 9.00 9.00
Sr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KINKELAAR, AVERY ASSARIA 3.316 10.00 10.00
2. SCOTT, MADISON PAMONA 3.742 9.00 9.00
3. CARLISLE, PEYTYN ATTICA 4.660 8.00 8.00
4. ZOOK, BRYLEE GARNETT 9.463 7.00 7.00
5. SLY, MADISYN DELPHOS 100.000 0.00 0.00
6. HELLER, MONTANA MERIDEN 100.000 0.00 0.00
7. RESER, DALI DELIA 100.000 0.00 0.00
8. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 100.000 0.00 0.00
9. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 100.000 0.00 0.00
10. KRUSE, TRINITY PRETTY PRAIRIRE 100.000 0.00 0.00
11. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 100.000 0.00 0.00
12. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 100.000 0.00 0.00
Sr Team Rope Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KOCH, TEE CLYDE 10.641 10.00 10.00
2. O'BANNON, TRISTAN GARNETT 19.112 9.00 9.00
3. RESER, DALI DELIA 19.384 8.00 8.00
4. NEWELL, CADEN LANE 46.254 7.00 7.00
5. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
6. ZOOK, BRYLEE GARNETT 100.000 0.00 0.00
7. JACOBS, KADEN SCRANTON 100.000 0.00 0.00
8. KOCH, BRODIN CLYDE 100.000 0.00 0.00
9. KOCH, TREXTIN CLYDE 100.000 0.00 0.00
10. MILLER, KARTER WELDA 100.000 0.00 0.00
11. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 100.000 0.00 0.00
12. RESER, BRONC DELIA 100.000 0.00 0.00
Sr Team Rope Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. POTTER, GANNON BERRYTON 8.579 10.00 10.00
2. KOCH, TEE CLYDE 14.134 9.00 9.00
3. KOCH, BRODIN CLYDE 14.256 8.00 8.00
4. RESER, DALI DELIA 15.762 7.00 7.00
5. ZOOK, BRYLEE GARNETT 28.194 6.00 6.00
6. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 30.696 5.00 5.00
7. NEWELL, CADEN LANE 40.111 4.00 4.00
8. JACOBS, KADEN SCRANTON 43.660 3.00 3.00
9. O'BANNON, TRISTAN GARNETT 100.000 0.00 0.00
10. KOCH, TREXTIN CLYDE 100.000 0.00 0.00
11. MILLER, KARTER WELDA 100.000 0.00 0.00
12. RESER, BRONC DELIA 100.000 0.00 0.00