Scores Listing for Abilene #2(07/17/2022-Abilene, KS)

Scores Listing for Abilene #2(Abilene, KS)
JR Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SHANNON, CREED HUMBOLDT 12.274 10.00 10.00
2. MORRISON, ELY LAWRENCE 12.835 9.00 9.00
3. MILLER, KOIY WELDA 17.503 8.00 8.00
4. POTTER, GARREN BERRYTON 18.625 7.00 7.00
5. HUDSON, COLTON PAOLA 22.574 6.00 6.00
6. HOEFER, CODY BENTON 22.760 5.00 5.00
7. RESER, COLT EDWARD DELIA 23.631 4.00 4.00
8. HOEFER, JAKE BENTON 33.045 3.00 3.00
JR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 11.475 10.00 10.00
2. MILLER, TATUM PAXICO 14.460 9.00 9.00
3. JACKSON, KINLEE FALLS CITY 14.617 8.00 8.00
4. MATZKE, HADDIE WHEATON 15.189 7.00 7.00
5. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 15.594 6.00 6.00
6. SLY, KYLEY DELPHOS 16.581 5.00 5.00
7. DE LA GARZA, KATHRINE RANDOLPH 17.288 4.00 4.00
8. HART, MAGGIE PAOLA 17.602 3.00 3.00
9. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 18.326 2.00 2.00
10. HART, ELLIE PAOLA 19.826 1.00 1.00
11. FLOREA, KYNDER MARYVILLE 14.272 0.00 0.00
12. ZOOK, BRITNI GARNETT 24.540 0.00 0.00
13. DECKER, BRENTLEY EUREKA 100.000 0.00 0.00
JR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SLY, KYLEY DELPHOS 22.046 10.00 10.00
2. JACKSON, KINLEE FALLS CITY 22.453 9.00 9.00
3. MATZKE, HADDIE WHEATON 22.529 8.00 8.00
4. ZOOK, BRITNI GARNETT 23.222 7.00 7.00
5. ERICHSEN, ASHLEE BEATRICE 25.577 6.00 6.00
6. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 26.812 5.00 5.00
7. HART, MAGGIE PAOLA 28.016 4.00 4.00
8. HART, ELLIE PAOLA 28.253 3.00 3.00
9. MILLER, TATUM PAXICO 31.021 2.00 2.00
10. DE LA GARZA, KATHRINE RANDOLPH 33.196 1.00 1.00
11. FLOREA, KYNDER MARYVILLE 23.042 0.00 0.00
12. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 40.540 0.00 0.00
13. STOVER, KLOVIS ABILENE 100.000 0.00 0.00
JR Steer Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HUDSON, COLTON PAOLA 70.0 10.00 10.00
2. JOHNSON, JHET DWIGHT 0.0 0.00 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SLY, KYLEY DELPHOS 17.711 10.00 10.00
2. ERICHSEN, ASHLEE BEATRICE 18.842 9.00 9.00
3. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 18.946 8.00 8.00
4. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 19.313 7.00 7.00
5. HART, ELLIE PAOLA 19.754 6.00 6.00
6. ZOOK, BRITNI GARNETT 19.889 5.00 5.00
7. MILLER, BRISTOL PAXICO 19.966 4.00 4.00
8. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 20.403 3.00 3.00
9. MATZKE, HADDIE WHEATON 23.200 2.00 2.00
10. DE LA GARZA, KATHRINE RANDOLPH 25.776 1.00 1.00
11. FLOREA, KYNDER MARYVILLE 19.341 0.00 0.00
12. STOVER, KLOVIS ABILENE 26.044 0.00 0.00
13. MILLER, TATUM PAXICO 100.000 0.00 0.00
14. HART, MAGGIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
15. JACKSON, KINLEE FALLS CITY 100.000 0.00 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SHANNON, CREED HUMBOLDT 4.100 10.00 10.00
2. HOEFER, CODY BENTON 100.000 0.00 0.00
3. POTTER, GARREN BERRYTON 100.000 0.00 0.00
4. MORRISON, ELY LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
5. STOVER, TRIPP ABILINE 100.000 0.00 0.00
6. DE LA GARZA, JOESPH RANDOLPH 100.000 0.00 0.00
7. MILLER, KOIY WELDA 100.000 0.00 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MATZKE, HADDIE WHEATON 4.836 10.00 10.00
2. HART, MAGGIE PAOLA 5.393 9.00 9.00
3. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 7.062 8.00 8.00
4. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 26.716 7.00 7.00
5. FLOREA, KYNDER MARYVILLE 3.876 0.00 0.00
6. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 100.000 0.00 0.00
7. MILLER, TATUM PAXICO 100.000 0.00 0.00
8. SLY, KYLEY DELPHOS 100.000 0.00 0.00
9. ZOOK, BRITNI GARNETT 100.000 0.00 0.00
10. ERICHSEN, ASHLEE BEATRICE 100.000 0.00 0.00
11. HART, ELLIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
12. DECKER, BRENTLEY EUREKA 100.000 0.00 0.00
13. DE LA GARZA, KATHRINE RANDOLPH 100.000 0.00 0.00
Jr Team Rope Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HOEFER, CODY BENTON 11.155 10.00 10.00
2. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 43.352 9.00 9.00
3. STOVER, TRIPP ABILINE 18.766 0.00 0.00
4. MORRISON, ELY LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
5. SHANNON, CREED HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
6. MILLER, KOIY WELDA 100.000 0.00 0.00
7. FLOREA, KYNDER MARYVILLE 100.000 0.00 0.00
Jr Team Rope Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HOEFER, JAKE BENTON 24.979 10.00 10.00
2. RESER, COLT EDWARD DELIA 26.589 9.00 9.00
3. HOEFER, CODY BENTON 100.000 0.00 0.00
4. MORRISON, ELY LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
5. SHANNON, CREED HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
6. STOVER, TRIPP ABILINE 100.000 0.00 0.00
7. POTTER, GARREN BERRYTON 100.000 0.00 0.00
8. FLOREA, KYNDER MARYVILLE 100.000 0.00 0.00
Jr. Bareback Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. JOHNSON, JHET DWIGHT 0.0 0.00 0.00
PW Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DECKER, MAYLEY EUREKA 18.787 10.00 10.00
2. DOWNARD, WESTON CASSODAY 18.917 9.00 9.00
3. SMITH, KAYLOR CLIFTON 20.195 8.00 8.00
4. HUNZIKER, RAE WESTPHALIA 23.630 7.00 7.00
5. HART, CALLIE PAOLA 24.083 6.00 6.00
6. HUPKA, HUDSON BEATRICE 24.146 5.00 5.00
7. HEINEMAN, EDIE FALLS CITY 25.077 4.00 4.00
8. DURAND, KASON GARNETT 25.126 3.00 3.00
9. DE LA GARZA, SAMUEL RANDOLPH 25.869 2.00 2.00
10. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 26.063 1.00 1.00
11. FLOREA, HAYZER MARYVILLE 25.581 0.00 0.00
12. DURAND, COLESON GARNETT 38.283 0.00 0.00
PW Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HUPKA, HUDSON BEATRICE 19.410 10.00 10.00
2. SMITH, KAYLOR CLIFTON 22.912 9.00 9.00
3. ERICHSEN, BEN BEATRICE 29.007 8.00 8.00
4. DOWNARD, WESTON CASSODAY 29.597 7.00 7.00
5. SHANNON, CREW HUMBOLDT 29.721 6.00 6.00
6. DURAND, KASON GARNETT 32.394 5.00 5.00
7. FLOREA, HAYZER MARYVILLE 33.451 0.00 0.00
8. MILLER, KREED WELDA 100.000 0.00 0.00
PW Calf Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. DOWNARD, WESTON CASSODAY 74.0 10.00 10.00
2. HART, CALLIE PAOLA 63.0 9.00 9.00
3. VALLE, BRAYDEN PARK CITY 66.0 0.00 0.00
4. DURAND, KASON GARNETT 0.0 0.00 0.00
5. HUPKA, HUDSON BEATRICE 0.0 0.00 0.00
6. SMITH, KAYLOR CLIFTON 0.0 0.00 0.00
PW Dummy Roping
Place Member Name City Score Points AA Points
1. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 3.0 10.00 10.00
2. PACK, GW DORRANCE 2.0 9.00 9.00
3. TIFFANY, STOCKTON HERINGTON 1.0 0.00 0.00
4. DURAND, COLESON GARNETT 0.0 0.00 0.00
5. RESER, ROAN DELIA 0.0 0.00 0.00
6. ZOOK, KAXTON GARNETT 0.0 0.00 0.00
7. KESSLER, ISAAC DORRANCE 0.0 0.00 0.00
8. DE LA GARZA, SAMUEL RANDOLPH 0.0 0.00 0.00
PW Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DECKER, MAYLEY EUREKA 15.072 10.00 10.00
2. HUNZIKER, RAE WESTPHALIA 20.549 9.00 9.00
3. HART, CALLIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
PW Goat Tail Untying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 9.730 10.00 10.00
2. DE LA GARZA, SAMUEL RANDOLPH 10.241 9.00 9.00
3. PACK, GW DORRANCE 10.840 8.00 8.00
4. RESER, ROAN DELIA 14.287 7.00 7.00
5. HEINEMAN, EDIE FALLS CITY 15.485 6.00 6.00
6. DURAND, COLESON GARNETT 17.064 5.00 5.00
7. KESSLER, ISAAC DORRANCE 44.157 0.00 0.00
PW Mounted Dummy Rop
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SMITH, KAYLOR CLIFTON 3.953 10.00 10.00
2. MILLER, KREED WELDA 5.554 9.00 9.00
3. DECKER, MAYLEY EUREKA 14.201 8.00 8.00
4. HART, CALLIE PAOLA 16.066 7.00 7.00
5. DURAND, KASON GARNETT 100.000 0.00 0.00
6. DOWNARD, WESTON CASSODAY 100.000 0.00 0.00
7. ERICHSEN, BEN BEATRICE 100.000 0.00 0.00
8. SHANNON, CREW HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
9. HUPKA, HUDSON BEATRICE 100.000 0.00 0.00
10. FLOREA, HAYZER MARYVILLE 100.000 0.00 0.00
PW Mutton Busting
Place Member Name City Score Points AA Points
1. DE LA GARZA, SAMUEL RANDOLPH 75.0 10.00 10.00
2. PACK, GW DORRANCE 73.0 9.00 9.00
3. DURAND, COLESON GARNETT 65.0 8.00 8.00
4. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 0.0 0.00 0.00
5. RESER, ROAN DELIA 0.0 0.00 0.00
6. HENDERSON, COOPER FORT RILEY 0.0 0.00 0.00
7. HENDERSON, WYATT FORT RILEY 0.0 0.00 0.00
8. KESSLER, ISAAC DORRANCE 0.0 0.00 0.00
9. WEBSTER, WILLOW 0.0 0.00 0.00
PW Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HUNZIKER, RAE WESTPHALIA 24.016 10.00 10.00
2. DECKER, MAYLEY EUREKA 25.720 9.00 9.00
3. SMITH, KAYLOR CLIFTON 26.000 8.00 8.00
4. HEINEMAN, EDIE FALLS CITY 27.977 7.00 7.00
5. DOWNARD, WESTON CASSODAY 29.130 6.00 6.00
6. HUPKA, HUDSON BEATRICE 30.474 5.00 5.00
7. HART, CALLIE PAOLA 32.320 4.00 4.00
8. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 33.710 3.00 3.00
9. DE LA GARZA, SAMUEL RANDOLPH 38.887 2.00 2.00
10. DURAND, COLESON GARNETT 47.140 1.00 1.00
11. FLOREA, HAYZER MARYVILLE 38.519 0.00 0.00
12. DURAND, KASON GARNETT 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Roper
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KOCH, TREXTIN CLYDE 8.550 10.00 10.00
2. JACOBS, KADEN SCRANTON 9.020 9.00 9.00
3. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 11.103 8.00 8.00
4. MILLER, KARTER WELDA 11.379 7.00 7.00
5. O'BANNON, TRISTAN GARNETT 11.773 6.00 6.00
6. ZOOK, BRYLEE GARNETT 11.931 5.00 5.00
7. KOCH, TEE CLYDE 11.970 4.00 4.00
8. POTTER, GANNON BERRYTON 14.418 3.00 3.00
9. KOCH, BRODIN CLYDE 14.829 2.00 2.00
10. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 100.000 0.00 0.00
11. MORRISON, ELY LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
12. HELLER, MONTANA MERIDEN 100.000 0.00 0.00
13. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Runner
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SLY, MADISYN DELPHOS 8.550 10.00 10.00
2. BOLEN, MACY COUNCIL GROVE 9.020 9.00 9.00
3. POTTER, GANNON BERRYTON 11.103 8.00 8.00
4. ZOOK, BRYLEE GARNETT 11.379 7.00 7.00
5. ZOOK, BRITNI GARNETT 11.773 6.00 6.00
6. MILLER, KOIY WELDA 11.931 5.00 5.00
7. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 11.970 4.00 4.00
8. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 14.418 3.00 3.00
9. SLY, KYLEY DELPHOS 14.829 2.00 2.00
10. JOHNSON, JHET DWIGHT 100.000 0.00 0.00
11. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 100.000 0.00 0.00
12. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 100.000 0.00 0.00
13. MILLER, KARTER WELDA 100.000 0.00 0.00
SR Boy Chute Dogging
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KOCH, TEE CLYDE 1.855 10.00 10.00
2. KOCH, BRODIN CLYDE 2.597 9.00 9.00
3. KOCH, TREXTIN CLYDE 2.745 8.00 8.00
4. THATCHER, SHELDON EUREKA 3.028 7.00 7.00
5. POTTER, GANNON BERRYTON 4.014 6.00 6.00
6. JACOBS, KADEN SCRANTON 4.286 5.00 5.00
7. CATTRELL, KADEN CIRCLEVILLE 6.744 4.00 4.00
8. MILLER, KARTER WELDA 7.558 3.00 3.00
9. NEWELL, CADEN LANE 9.299 2.00 2.00
SR Bull Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. THATCHER, SHELDON EUREKA 0.0 0.00 0.00
2. LIRA, ANGEL MANHATTAN 0.0 0.00 0.00
SR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KINKELAAR, AVERY ASSARIA 10.468 10.00 10.00
2. HELLER, MONTANA MERIDEN 10.952 9.00 9.00
3. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 11.049 8.00 8.00
4. RESER, DALI DELIA 11.229 7.00 7.00
5. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 11.612 6.00 6.00
6. SLY, MADISYN DELPHOS 12.483 5.00 5.00
7. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 8.760 0.00 0.00
8. MALCHOW, ALYSSA BEATRICE 11.504 0.00 0.00
9. FLOREA, SKYLER MARYVILLE 12.062 0.00 0.00
SR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SLY, MADISYN DELPHOS 21.893 10.00 10.00
2. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 22.343 9.00 9.00
3. HELLER, MONTANA MERIDEN 23.068 8.00 8.00
4. BRYANT, COOPER CHENEY 23.250 7.00 7.00
5. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 26.507 6.00 6.00
6. BOLEN, MACY COUNCIL GROVE 27.485 5.00 5.00
7. CARLISLE, PEYTYN ATTICA 27.630 4.00 4.00
8. BATHURST, SADIE ALLEN 28.219 3.00 3.00
9. FLOREA, SKYLER MARYVILLE 22.790 0.00 0.00
10. STOVER, MAKENNA ABILENE 22.870 0.00 0.00
11. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 29.181 0.00 0.00
Sr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SLY, MADISYN DELPHOS 17.867 10.00 10.00
2. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 18.434 9.00 9.00
3. BATHURST, SADIE ALLEN 18.492 8.00 8.00
4. KINKELAAR, AVERY ASSARIA 18.526 7.00 7.00
5. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 18.805 6.00 6.00
6. BOLEN, MACY COUNCIL GROVE 18.909 5.00 5.00
7. BRYANT, COOPER CHENEY 23.382 4.00 4.00
8. ZOOK, BRYLEE GARNETT 23.413 3.00 3.00
9. HELLER, MONTANA MERIDEN 23.814 2.00 2.00
10. STOVER, MAKENNA ABILENE 17.854 0.00 0.00
11. FLOREA, SKYLER MARYVILLE 17.975 0.00 0.00
12. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 22.944 0.00 0.00
Sr Boys Tie Down
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JACOBS, KADEN SCRANTON 14.088 10.00 10.00
2. KOCH, BRODIN CLYDE 15.186 9.00 9.00
3. KOCH, TREXTIN CLYDE 17.211 8.00 8.00
4. MILLER, KARTER WELDA 18.626 7.00 7.00
5. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
6. KOCH, TEE CLYDE 100.000 0.00 0.00
7. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
Sr Girl Chute Doggin
Place Member Name City Time Points AA Points
1. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 3.755 10.00 10.00
2. HELLER, MONTANA MERIDEN 23.675 9.00 9.00
Sr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ZOOK, BRYLEE GARNETT 2.360 10.00 10.00
2. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 4.570 9.00 9.00
3. RESER, DALI DELIA 4.982 8.00 8.00
4. CARLISLE, PEYTYN ATTICA 23.022 7.00 7.00
5. FLOREA, SKYLER MARYVILLE 4.356 0.00 0.00
6. SLY, MADISYN DELPHOS 100.000 0.00 0.00
7. HELLER, MONTANA MERIDEN 100.000 0.00 0.00
8. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 100.000 0.00 0.00
9. KINKELAAR, AVERY ASSARIA 100.000 0.00 0.00
10. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 100.000 0.00 0.00
Sr Team Rope Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KOCH, BRODIN CLYDE 13.068 10.00 10.00
2. ZOOK, BRYLEE GARNETT 14.155 9.00 9.00
3. JACOBS, KADEN SCRANTON 24.886 8.00 8.00
4. CATTRELL, KADEN CIRCLEVILLE 28.428 7.00 7.00
5. NEWELL, CADEN LANE 41.405 6.00 6.00
6. KOCH, TEE CLYDE 48.198 5.00 5.00
7. TIFFANY, RANSOM HERINGTON 10.479 0.00 0.00
8. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
9. O'BANNON, TRISTAN GARNETT 100.000 0.00 0.00
10. KOCH, TREXTIN CLYDE 100.000 0.00 0.00
11. RESER, DALI DELIA 100.000 0.00 0.00
12. MILLER, KARTER WELDA 100.000 0.00 0.00
13. FLOREA, SKYLER MARYVILLE 100.000 0.00 0.00
Sr Team Rope Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. POTTER, GANNON BERRYTON 11.500 10.00 10.00
2. NEWELL, CADEN LANE 12.239 9.00 9.00
3. JACOBS, KADEN SCRANTON 13.031 8.00 8.00
4. CATTRELL, KADEN CIRCLEVILLE 16.225 7.00 7.00
5. O'BANNON, TRISTAN GARNETT 16.539 6.00 6.00
6. RESER, DALI DELIA 24.784 5.00 5.00
7. KOCH, BRODIN CLYDE 31.294 4.00 4.00
8. KOCH, TEE CLYDE 34.040 3.00 3.00
9. MILLER, KARTER WELDA 40.721 2.00 2.00
10. KOCH, TREXTIN CLYDE 44.020 1.00 1.00
11. FLOREA, SKYLER MARYVILLE 11.664 0.00 0.00
12. TIFFANY, RANSOM HERINGTON 18.931 0.00 0.00
13. ZOOK, BRYLEE GARNETT 100.000 0.00 0.00