Scores Listing for Burlington #2(06/26/2022-Burlington, KS)

Scores Listing for Burlington #2(Burlington, KS)
JR Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SHANNON, CREED HUMBOLDT 15.989 10.00 10.00
2. HOEFER, CODY BENTON 18.123 9.00 9.00
3. RESER, COLT EDWARD DELIA 19.251 8.00 8.00
4. MILLER, KOIY WELDA 19.688 7.00 7.00
5. POTTER, GARREN BERRYTON 30.906 6.00 6.00
6. HOEFER, JAKE BENTON 100.000 0.00 0.00
7. HUDSON, COLTON PAOLA 100.000 0.00 0.00
8. MORRISON, ELY LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
JR Bull Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. BUCE, TRISTAN TOPEKA 66.0 10.00 10.00
2. GERDES, CALEB TOPEKA 65.0 9.00 9.00
JR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HART, MAGGIE PAOLA 11.234 10.00 10.00
2. SLY, KYLEY DELPHOS 11.318 9.00 9.00
3. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 11.639 8.00 8.00
4. MILLER, TATUM PAXICO 11.646 7.00 7.00
5. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 13.092 6.00 6.00
6. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 13.427 5.00 5.00
7. DE LA GARZA, KATHRINE RANDOLPH 14.807 4.00 4.00
8. JACKSON, KINLEE FALLS CITY 17.238 3.00 3.00
9. ZOOK, BRITNI GARNETT 18.638 2.00 2.00
10. MATZKE, HADDIE WHEATON 18.715 1.00 1.00
11. MATHES, KYNDAL LAHARPE 14.388 0.00 0.00
12. HART, ELLIE PAOLA 20.181 0.00 0.00
13. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 100.000 0.00 0.00
JR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MATZKE, HADDIE WHEATON 21.375 10.00 10.00
2. ERICHSEN, ASHLEE BEATRICE 23.447 9.00 9.00
3. HART, ELLIE PAOLA 24.460 8.00 8.00
4. DE LA GARZA, KATHRINE RANDOLPH 24.635 7.00 7.00
5. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 26.428 6.00 6.00
6. SLY, KYLEY DELPHOS 26.821 5.00 5.00
7. JACKSON, KINLEE FALLS CITY 27.270 4.00 4.00
8. ZOOK, BRITNI GARNETT 29.060 3.00 3.00
9. HART, MAGGIE PAOLA 33.030 2.00 2.00
10. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 35.850 1.00 1.00
11. MATHES, KYNDAL LAHARPE 23.400 0.00 0.00
12. MILLER, TATUM PAXICO 100.000 0.00 0.00
13. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 100.000 0.00 0.00
JR Steer Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HUDSON, COLTON PAOLA 73.0 10.00 10.00
2. JOHNSON, JHET DWIGHT 0.0 0.00 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HART, MAGGIE PAOLA 17.745 10.00 10.00
2. JACKSON, KINLEE FALLS CITY 17.882 9.00 9.00
3. MATZKE, HADDIE WHEATON 17.941 8.00 8.00
4. SLY, KYLEY DELPHOS 17.987 7.00 7.00
5. ZOOK, BRITNI GARNETT 18.604 6.00 6.00
6. ERICHSEN, ASHLEE BEATRICE 18.750 5.00 5.00
7. DE LA GARZA, KATHRINE RANDOLPH 18.925 4.00 4.00
8. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 19.079 3.00 3.00
9. MILLER, TATUM PAXICO 19.211 2.00 2.00
10. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 19.335 1.00 1.00
11. MATHES, KYNDAL LAHARPE 18.512 0.00 0.00
12. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 19.530 0.00 0.00
13. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 19.672 0.00 0.00
14. HART, ELLIE PAOLA 20.169 0.00 0.00
15. MILLER, BRISTOL PAXICO 20.212 0.00 0.00
16. VOSS, MADISON BURLINGAME 31.321 0.00 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MORRISON, ELY LAWRENCE 31.620 10.00 10.00
2. HOEFER, CODY BENTON 100.000 0.00 0.00
3. POTTER, GARREN BERRYTON 100.000 0.00 0.00
4. SHANNON, CREED HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
5. MILLER, KOIY WELDA 100.000 0.00 0.00
6. DE LA GARZA, JOESPH RANDOLPH 100.000 0.00 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MILLER, TATUM PAXICO 23.570 10.00 10.00
2. SLY, KYLEY DELPHOS 26.625 9.00 9.00
3. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 100.000 0.00 0.00
4. MATZKE, HADDIE WHEATON 100.000 0.00 0.00
5. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 100.000 0.00 0.00
6. ERICHSEN, ASHLEE BEATRICE 100.000 0.00 0.00
7. HART, MAGGIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
8. HART, ELLIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
9. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 100.000 0.00 0.00
10. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 100.000 0.00 0.00
11. DE LA GARZA, KATHRINE RANDOLPH 100.000 0.00 0.00
12. ZOOK, BREKYN GARNETT 100.000 0.00 0.00
Jr Team Rope Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SHANNON, CREED HUMBOLDT 9.933 10.00 10.00
2. MORRISON, ELY LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
3. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 100.000 0.00 0.00
4. MILLER, KOIY WELDA 100.000 0.00 0.00
5. HOEFER, CODY BENTON 100.000 0.00 0.00
6. ZOOK, BREKYN GARNETT 100.000 0.00 0.00
Jr Team Rope Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MORRISON, ELY LAWRENCE 17.789 10.00 10.00
2. HOEFER, JAKE BENTON 26.072 9.00 9.00
3. HOEFER, CODY BENTON 32.639 8.00 8.00
4. SHANNON, CREED HUMBOLDT 45.118 7.00 7.00
5. RESER, COLT EDWARD DELIA 49.865 6.00 6.00
6. POTTER, GARREN BERRYTON 100.000 0.00 0.00
7. ZOOK, BREKYN GARNETT 100.000 0.00 0.00
Jr. Bareback Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. JOHNSON, JHET DWIGHT 0.0 0.00 0.00
PW Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DECKER, MAYLEY EUREKA 19.054 10.00 10.00
2. HART, CALLIE PAOLA 22.229 9.00 9.00
3. DOWNARD, WESTON CASSODAY 23.391 8.00 8.00
4. HUNZIKER, RAE WESTPHALIA 23.809 7.00 7.00
5. HEINEMAN, EDIE FALLS CITY 24.828 6.00 6.00
6. DE LA GARZA, SAMUEL RANDOLPH 28.221 5.00 5.00
7. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 31.827 4.00 4.00
8. DURAND, KASON GARNETT 100.000 0.00 0.00
PW Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DOWNARD, WESTON CASSODAY 23.712 10.00 10.00
2. MILLER, KREED WELDA 27.267 9.00 9.00
3. ERICHSEN, BEN BEATRICE 28.180 8.00 8.00
4. DURAND, KASON GARNETT 32.465 7.00 7.00
5. SHANNON, CREW HUMBOLDT 34.008 6.00 6.00
PW Calf Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. DOWNARD, WESTON CASSODAY 48.0 10.00 10.00
2. VALLE, BRAYDEN PARK CITY 69.0 0.00 0.00
3. DURAND, KASON GARNETT 0.0 0.00 0.00
4. HART, CALLIE PAOLA 0.0 0.00 0.00
PW Dummy Roping
Place Member Name City Score Points AA Points
1. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 8.0 10.00 10.00
2. DE LA GARZA, SAMUEL RANDOLPH 7.0 9.00 9.00
3. DURAND, COLESON GARNETT 2.0 8.00 8.00
4. RESER, ROAN DELIA 1.0 7.00 7.00
PW Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DECKER, MAYLEY EUREKA 17.858 10.00 10.00
2. HUNZIKER, RAE WESTPHALIA 26.436 9.00 9.00
3. HART, CALLIE PAOLA 35.190 8.00 8.00
PW Goat Tail Untying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DE LA GARZA, SAMUEL RANDOLPH 12.183 10.00 10.00
2. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 14.238 9.00 9.00
3. HEINEMAN, EDIE FALLS CITY 15.402 8.00 8.00
4. RESER, ROAN DELIA 15.918 7.00 7.00
5. DURAND, COLESON GARNETT 18.205 6.00 6.00
PW Mounted Dummy Rop
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DECKER, MAYLEY EUREKA 4.013 10.00 10.00
2. MILLER, KREED WELDA 8.610 9.00 9.00
3. DURAND, KASON GARNETT 100.000 0.00 0.00
4. DOWNARD, WESTON CASSODAY 100.000 0.00 0.00
5. ERICHSEN, BEN BEATRICE 100.000 0.00 0.00
6. SHANNON, CREW HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
7. HART, CALLIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
PW Mutton Busting
Place Member Name City Score Points AA Points
1. DE LA GARZA, SAMUEL RANDOLPH 75.0 10.00 10.00
2. RESER, ROAN DELIA 60.0 9.00 9.00
3. DURAND, COLESON GARNETT 0.0 0.00 0.00
4. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 0.0 0.00 0.00
5. ZOOK, KAXTON GARNETT 0.0 0.00 0.00
PW Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DOWNARD, WESTON CASSODAY 23.778 10.00 10.00
2. DECKER, MAYLEY EUREKA 25.745 9.00 9.00
3. HART, CALLIE PAOLA 29.508 8.00 8.00
4. HUNZIKER, RAE WESTPHALIA 32.078 7.00 7.00
5. DE LA GARZA, SAMUEL RANDOLPH 39.598 6.00 6.00
6. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 43.643 5.00 5.00
7. DURAND, KASON GARNETT 48.364 4.00 4.00
8. HEINEMAN, EDIE FALLS CITY 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Roper
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KOCH, TEE CLYDE 14.332 10.00 10.00
2. POTTER, GANNON BERRYTON 14.371 9.00 9.00
3. KOCH, TREXTIN CLYDE 19.361 8.00 8.00
4. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 22.072 7.00 7.00
5. MILLER, KARTER WELDA 22.590 6.00 6.00
6. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 100.000 0.00 0.00
7. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 100.000 0.00 0.00
8. JACOBS, KADEN SCRANTON 100.000 0.00 0.00
9. O'BANNON, TRISTAN GARNETT 100.000 0.00 0.00
10. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
11. KOCH, BRODIN CLYDE 100.000 0.00 0.00
12. MORRISON, ELY LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
13. HELLER, MONTANA MERIDEN 100.000 0.00 0.00
14. SCOTT, MADISON PAMONA 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Runner
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SCOTT, MADISON PAMONA 14.332 10.00 10.00
2. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 14.371 9.00 9.00
3. SLY, MADISYN DELPHOS 19.361 8.00 8.00
4. NEWELL, CADEN LANE 22.072 7.00 7.00
5. HELLER, MONTANA MERIDEN 22.590 6.00 6.00
6. JOHNSON, JHET DWIGHT 100.000 0.00 0.00
7. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
8. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 100.000 0.00 0.00
9. BOLEN, MACY COUNCIL GROVE 100.000 0.00 0.00
10. HART, MAGGIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
11. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 100.000 0.00 0.00
12. MILLER, KARTER WELDA 100.000 0.00 0.00
13. SLY, KYLEY DELPHOS 100.000 0.00 0.00
14. KOCH, BRODIN CLYDE 100.000 0.00 0.00
SR Boy Chute Dogging
Place Member Name City Time Points AA Points
1. BARKER, HOLDEN COLONY 2.656 10.00 10.00
2. JACOBS, KADEN SCRANTON 2.940 9.00 9.00
3. MILLER, KARTER WELDA 3.093 8.00 8.00
4. KOCH, TEE CLYDE 4.068 7.00 7.00
5. KOCH, BRODIN CLYDE 9.486 6.00 6.00
6. CATTRELL, KADEN CIRCLEVILLE 10.533 5.00 5.00
7. HAMILTON, DYLAN EUREKA 5.232 0.00 0.00
8. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
9. KOCH, TREXTIN CLYDE 100.000 0.00 0.00
10. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
11. THATCHER, SHELDON EUREKA 100.000 0.00 0.00
12. WYATT, GAVIN CENTERVIEW 100.000 0.00 0.00
13. DOWNES, LAKODDAH COUNCIL GROVE 100.000 0.00 0.00
SR Bull Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. ANDERSON, JARED 0.0 0.00 0.00
2. WYATT, GAVIN CENTERVIEW 0.0 0.00 0.00
SR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SCOTT, MADISON PAMONA 8.057 10.00 10.00
2. KINKELAAR, AVERY ASSARIA 8.448 9.00 9.00
3. HELLER, MONTANA MERIDEN 10.425 8.00 8.00
4. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 10.575 7.00 7.00
5. RESER, DALI DELIA 10.945 6.00 6.00
6. SLY, MADISYN DELPHOS 11.294 5.00 5.00
7. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 11.807 4.00 4.00
8. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 8.974 0.00 0.00
9. HUGHES, BROOK GARNETT 100.000 0.00 0.00
10. KRUSE, TRINITY PRETTY PRAIRIRE 100.000 0.00 0.00
SR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KRUSE, TRINITY PRETTY PRAIRIRE 21.560 10.00 10.00
2. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 21.855 9.00 9.00
3. SLY, MADISYN DELPHOS 21.959 8.00 8.00
4. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 22.222 7.00 7.00
5. BOLEN, MACY COUNCIL GROVE 23.734 6.00 6.00
6. HELLER, MONTANA MERIDEN 23.827 5.00 5.00
7. BATHURST, SADIE ALLEN 24.410 4.00 4.00
8. BRYANT, COOPER CHENEY 28.289 3.00 3.00
9. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 34.972 2.00 2.00
10. CARLISLE, PEYTYN ATTICA 37.394 1.00 1.00
11. GARRIOTT, AUBRYN MADISON 22.191 0.00 0.00
12. GARRIOTT, HADLEY MADISON 24.734 0.00 0.00
13. DAME, KIMBER AMSTERDAM 28.195 0.00 0.00
14. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 37.410 0.00 0.00
15. HUGHES, BROOK GARNETT 100.000 0.00 0.00
SR Saddle Bronc
Place Member Name City Score Points AA Points
1. KIEFER, KORD LEBO 0.0 0.00 0.00
Sr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SLY, MADISYN DELPHOS 17.037 10.00 10.00
2. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 17.269 9.00 9.00
3. BOLEN, MACY COUNCIL GROVE 17.523 8.00 8.00
4. KINKELAAR, AVERY ASSARIA 17.570 7.00 7.00
5. BRYANT, COOPER CHENEY 18.288 6.00 6.00
6. BATHURST, SADIE ALLEN 18.333 5.00 5.00
7. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 18.385 4.00 4.00
8. KRUSE, TRINITY PRETTY PRAIRIRE 18.655 3.00 3.00
9. SCOTT, MADISON PAMONA 18.685 2.00 2.00
10. HELLER, MONTANA MERIDEN 21.090 1.00 1.00
11. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 17.803 0.00 0.00
12. HUGHES, BROOK GARNETT 22.280 0.00 0.00
13. DAME, KIMBER AMSTERDAM 23.637 0.00 0.00
14. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 100.000 0.00 0.00
Sr Boys Tie Down
Place Member Name City Time Points AA Points
1. RESER, BRONC DELIA 15.622 10.00 10.00
2. JACOBS, KADEN SCRANTON 21.360 9.00 9.00
3. KOCH, TEE CLYDE 25.739 8.00 8.00
4. KOCH, BRODIN CLYDE 36.651 7.00 7.00
5. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
6. O'BANNON, TRISTAN GARNETT 100.000 0.00 0.00
7. KOCH, TREXTIN CLYDE 100.000 0.00 0.00
8. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
9. MILLER, KARTER WELDA 100.000 0.00 0.00
Sr Girl Chute Doggin
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HELLER, MONTANA MERIDEN 3.337 10.00 10.00
2. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 3.425 9.00 9.00
3. HUDSON, AVA PAOLA 7.687 8.00 8.00
4. HUGHES, BROOK GARNETT 11.747 7.00 7.00
Sr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KINKELAAR, AVERY ASSARIA 4.916 10.00 10.00
2. SCOTT, MADISON PAMONA 12.510 9.00 9.00
3. LEWIS, IZZY YATES CENTER 5.242 0.00 0.00
4. SLY, MADISYN DELPHOS 100.000 0.00 0.00
5. HELLER, MONTANA MERIDEN 100.000 0.00 0.00
6. RESER, DALI DELIA 100.000 0.00 0.00
7. CARLISLE, PEYTYN ATTICA 100.000 0.00 0.00
8. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 100.000 0.00 0.00
9. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 100.000 0.00 0.00
10. KRUSE, TRINITY PRETTY PRAIRIRE 100.000 0.00 0.00
11. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 100.000 0.00 0.00
12. GARRIOTT, HADLEY MADISON 100.000 0.00 0.00
13. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 100.000 0.00 0.00
Sr Team Rope Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KOCH, TREXTIN CLYDE 9.607 10.00 10.00
2. BARKER, HOLDEN COLONY 15.017 9.00 9.00
3. RESER, DALI DELIA 18.417 8.00 8.00
4. O'BANNON, TRISTAN GARNETT 19.628 7.00 7.00
5. KOCH, BRODIN CLYDE 24.511 6.00 6.00
6. RESER, BRONC DELIA 29.012 5.00 5.00
7. NEWELL, CADEN LANE 47.221 4.00 4.00
8. DOWNES, LAKODDAH COUNCIL GROVE 2.769 0.00 0.00
9. STUTESMAN, DREW HAMILTON 17.801 0.00 0.00
10. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
11. JACOBS, KADEN SCRANTON 100.000 0.00 0.00
12. KOCH, TEE CLYDE 100.000 0.00 0.00
13. CATTRELL, KADEN CIRCLEVILLE 100.000 0.00 0.00
14. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 100.000 0.00 0.00
15. MILLER, KARTER WELDA 100.000 0.00 0.00
Sr Team Rope Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JACOBS, KADEN SCRANTON 12.462 10.00 10.00
2. RESER, DALI DELIA 12.726 9.00 9.00
3. RESER, BRONC DELIA 14.965 8.00 8.00
4. KOCH, TEE CLYDE 18.518 7.00 7.00
5. POTTER, GANNON BERRYTON 28.312 6.00 6.00
6. KOCH, BRODIN CLYDE 32.480 5.00 5.00
7. O'BANNON, TRISTAN GARNETT 36.907 4.00 4.00
8. MILLER, KARTER WELDA 39.803 3.00 3.00
9. STUTESMAN, DREW HAMILTON 37.972 0.00 0.00
10. KOCH, TREXTIN CLYDE 100.000 0.00 0.00
11. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
12. CATTRELL, KADEN CIRCLEVILLE 100.000 0.00 0.00
13. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 100.000 0.00 0.00
14. LEWIS, IZZY YATES CENTER 100.000 0.00 0.00