Scores Listing for Burlington #1(06/25/2022-Burlington, KS)

Scores Listing for Burlington #1(Burlington, KS)
EXHIBITION BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HUGHES EX, LYNDSAY 100.000 0.00 0.00
JR Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SHANNON, CREED HUMBOLDT 12.810 10.00 10.00
2. POTTER, GARREN BERRYTON 13.240 9.00 9.00
3. HOEFER, CODY BENTON 17.291 8.00 8.00
4. RESER, COLT EDWARD DELIA 24.033 7.00 7.00
5. HOEFER, JAKE BENTON 39.815 6.00 6.00
6. HUDSON, COLTON PAOLA 100.000 0.00 0.00
7. MORRISON, ELY LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
8. MILLER, KOIY WELDA 100.000 0.00 0.00
JR Bull Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. GERDES, CALEB TOPEKA 67.0 10.00 10.00
2. BUCE, TRISTAN TOPEKA 64.0 9.00 9.00
JR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 12.001 10.00 10.00
2. DE LA GARZA, KATHRINE RANDOLPH 14.033 9.00 9.00
3. SLY, KYLEY DELPHOS 14.801 8.00 8.00
4. HART, MAGGIE PAOLA 15.048 7.00 7.00
5. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 15.442 6.00 6.00
6. MATZKE, HADDIE WHEATON 15.455 5.00 5.00
7. JACKSON, KINLEE FALLS CITY 16.020 4.00 4.00
8. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 18.237 3.00 3.00
9. HART, ELLIE PAOLA 26.688 2.00 2.00
10. MATHES, KYNDAL LAHARPE 16.856 0.00 0.00
11. MILLER, TATUM PAXICO 100.000 0.00 0.00
12. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 100.000 0.00 0.00
JR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SLY, KYLEY DELPHOS 22.138 10.00 10.00
2. MATZKE, HADDIE WHEATON 22.281 9.00 9.00
3. DE LA GARZA, KATHRINE RANDOLPH 23.094 8.00 8.00
4. JACKSON, KINLEE FALLS CITY 23.112 7.00 7.00
5. HART, MAGGIE PAOLA 23.967 6.00 6.00
6. HART, ELLIE PAOLA 24.542 5.00 5.00
7. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 26.079 4.00 4.00
8. MILLER, TATUM PAXICO 26.531 3.00 3.00
9. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 30.392 2.00 2.00
10. ERICHSEN, ASHLEE BEATRICE 34.102 1.00 1.00
11. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 34.112 0.00 0.00
12. MATHES, KYNDAL LAHARPE 100.000 0.00 0.00
JR Steer Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. JOHNSON, JHET DWIGHT 66.0 10.00 10.00
2. HUDSON, COLTON PAOLA 0.0 0.00 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JACKSON, KINLEE FALLS CITY 17.247 10.00 10.00
2. HART, MAGGIE PAOLA 17.434 9.00 9.00
3. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 18.245 8.00 8.00
4. DE LA GARZA, KATHRINE RANDOLPH 18.548 7.00 7.00
5. MATZKE, HADDIE WHEATON 18.713 6.00 6.00
6. HART, ELLIE PAOLA 18.777 5.00 5.00
7. SLY, KYLEY DELPHOS 19.023 4.00 4.00
8. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 20.419 3.00 3.00
9. MILLER, BRISTOL PAXICO 20.506 2.00 2.00
10. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 20.812 1.00 1.00
11. MATHES, KYNDAL LAHARPE 18.398 0.00 0.00
12. ERICHSEN, ASHLEE BEATRICE 24.436 0.00 0.00
13. VOSS, MADISON BURLINGAME 33.696 0.00 0.00
14. MILLER, TATUM PAXICO 100.000 0.00 0.00
15. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 100.000 0.00 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SHANNON, CREED HUMBOLDT 14.452 10.00 10.00
2. HOEFER, CODY BENTON 100.000 0.00 0.00
3. POTTER, GARREN BERRYTON 100.000 0.00 0.00
4. MORRISON, ELY LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
5. MILLER, KOIY WELDA 100.000 0.00 0.00
6. DE LA GARZA, JOESPH RANDOLPH 100.000 0.00 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DE LA GARZA, KATHRINE RANDOLPH 12.875 10.00 10.00
2. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 100.000 0.00 0.00
3. MILLER, TATUM PAXICO 100.000 0.00 0.00
4. MATZKE, HADDIE WHEATON 100.000 0.00 0.00
5. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 100.000 0.00 0.00
6. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 100.000 0.00 0.00
7. SLY, KYLEY DELPHOS 100.000 0.00 0.00
8. ERICHSEN, ASHLEE BEATRICE 100.000 0.00 0.00
9. HART, MAGGIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
10. HART, ELLIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
Jr Team Rope Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 44.871 10.00 10.00
2. MORRISON, ELY LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
3. SHANNON, CREED HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
4. MILLER, KOIY WELDA 100.000 0.00 0.00
5. HOEFER, CODY BENTON 100.000 0.00 0.00
Jr Team Rope Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SHANNON, CREED HUMBOLDT 16.194 10.00 10.00
2. HOEFER, CODY BENTON 100.000 0.00 0.00
3. HOEFER, JAKE BENTON 100.000 0.00 0.00
4. MORRISON, ELY LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
5. RESER, COLT EDWARD DELIA 100.000 0.00 0.00
6. POTTER, GARREN BERRYTON 100.000 0.00 0.00
Jr. Bareback Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. JOHNSON, JHET DWIGHT 0.0 0.00 0.00
PW Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DOWNARD, WESTON CASSODAY 18.293 10.00 10.00
2. HUNZIKER, RAE WESTPHALIA 18.351 9.00 9.00
3. DECKER, MAYLEY EUREKA 19.721 8.00 8.00
4. HEINEMAN, EDIE FALLS CITY 24.933 7.00 7.00
5. DE LA GARZA, SAMUEL RANDOLPH 25.232 6.00 6.00
6. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 30.073 5.00 5.00
7. HART, CALLIE PAOLA 31.282 4.00 4.00
8. DURAND, KASON GARNETT 100.000 0.00 0.00
PW Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DOWNARD, WESTON CASSODAY 22.622 10.00 10.00
2. MILLER, KREED WELDA 30.779 9.00 9.00
3. DURAND, KASON GARNETT 36.143 8.00 8.00
4. ERICHSEN, BEN BEATRICE 100.000 0.00 0.00
5. SHANNON, CREW HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
PW Calf Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. DOWNARD, WESTON CASSODAY 70.0 10.00 10.00
2. DURAND, KASON GARNETT 66.0 9.00 9.00
3. VALLE, BRAYDEN PARK CITY 75.0 0.00 0.00
4. HART, CALLIE PAOLA 0.0 0.00 0.00
PW Dummy Roping
Place Member Name City Score Points AA Points
1. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 5.0 10.00 10.00
2. DE LA GARZA, SAMUEL RANDOLPH 4.0 9.00 9.00
3. DURAND, COLESON GARNETT 3.0 8.00 8.00
4. RESER, ROAN DELIA 1.0 7.00 7.00
PW Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DECKER, MAYLEY EUREKA 19.393 10.00 10.00
2. HART, CALLIE PAOLA 29.076 9.00 9.00
3. HUNZIKER, RAE WESTPHALIA 35.821 8.00 8.00
PW Goat Tail Untying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DE LA GARZA, SAMUEL RANDOLPH 9.522 10.00 10.00
2. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 11.352 9.00 9.00
3. RESER, ROAN DELIA 15.452 8.00 8.00
4. DURAND, COLESON GARNETT 15.604 7.00 7.00
5. HEINEMAN, EDIE FALLS CITY 16.318 6.00 6.00
PW Mounted Dummy Rop
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DECKER, MAYLEY EUREKA 3.670 10.00 10.00
2. DOWNARD, WESTON CASSODAY 5.104 9.00 9.00
3. MILLER, KREED WELDA 6.751 8.00 8.00
4. HART, CALLIE PAOLA 7.587 7.00 7.00
5. DURAND, KASON GARNETT 100.000 0.00 0.00
6. ERICHSEN, BEN BEATRICE 100.000 0.00 0.00
7. SHANNON, CREW HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
PW Mutton Busting
Place Member Name City Score Points AA Points
1. DURAND, COLESON GARNETT 61.0 10.00 10.00
2. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 0.0 0.00 0.00
3. RESER, ROAN DELIA 0.0 0.00 0.00
4. DE LA GARZA, SAMUEL RANDOLPH 0.0 0.00 0.00
PW Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DOWNARD, WESTON CASSODAY 24.807 10.00 10.00
2. HEINEMAN, EDIE FALLS CITY 29.395 9.00 9.00
3. HART, CALLIE PAOLA 32.507 8.00 8.00
4. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 34.499 7.00 7.00
5. HUNZIKER, RAE WESTPHALIA 36.360 6.00 6.00
6. DECKER, MAYLEY EUREKA 37.895 5.00 5.00
7. DURAND, KASON GARNETT 100.000 0.00 0.00
8. DE LA GARZA, SAMUEL RANDOLPH 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Roper
Place Member Name City Time Points AA Points
1. POTTER, GANNON BERRYTON 15.280 10.00 10.00
2. MILLER, KARTER WELDA 16.589 9.00 9.00
3. SCOTT, MADISON PAMONA 17.975 8.00 8.00
4. HELLER, MONTANA MERIDEN 18.234 7.00 7.00
5. O'BANNON, TRISTAN GARNETT 25.299 6.00 6.00
6. KOCH, TEE CLYDE 25.524 5.00 5.00
7. KOCH, BRODIN CLYDE 26.713 4.00 4.00
8. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 33.602 3.00 3.00
9. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 100.000 0.00 0.00
10. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 100.000 0.00 0.00
11. KOCH, TREXTIN CLYDE 100.000 0.00 0.00
12. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
13. JACOBS, KADEN SCRANTON 100.000 0.00 0.00
14. MORRISON, ELY LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Runner
Place Member Name City Time Points AA Points
1. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 15.280 10.00 10.00
2. HELLER, MONTANA MERIDEN 16.589 9.00 9.00
3. KOCH, BRODIN CLYDE 17.975 8.00 8.00
4. POTTER, GANNON BERRYTON 18.234 7.00 7.00
5. HART, MAGGIE PAOLA 25.299 6.00 6.00
6. SCOTT, MADISON PAMONA 25.524 5.00 5.00
7. SLY, KYLEY DELPHOS 26.713 4.00 4.00
8. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 33.602 3.00 3.00
9. JOHNSON, JHET DWIGHT 100.000 0.00 0.00
10. SLY, MADISYN DELPHOS 100.000 0.00 0.00
11. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
12. BOLEN, MACY COUNCIL GROVE 100.000 0.00 0.00
13. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 100.000 0.00 0.00
14. MILLER, KARTER WELDA 100.000 0.00 0.00
15. BOLEN, MACY COUNCIL GROVE 100.000 0.00 0.00
SR Boy Chute Dogging
Place Member Name City Time Points AA Points
1. NEWELL, CADEN LANE 2.835 10.00 10.00
2. MILLER, KARTER WELDA 3.804 9.00 9.00
3. KOCH, TREXTIN CLYDE 4.240 8.00 8.00
4. KOCH, TEE CLYDE 5.038 7.00 7.00
5. POTTER, GANNON BERRYTON 6.310 6.00 6.00
6. JACOBS, KADEN SCRANTON 8.857 5.00 5.00
7. THATCHER, SHELDON EUREKA 12.955 4.00 4.00
8. BARKER, HOLDEN COLONY 17.667 3.00 3.00
9. KOCH, BRODIN CLYDE 18.327 2.00 2.00
10. CATTRELL, KADEN CIRCLEVILLE 100.000 0.00 0.00
11. DOWNES, LAKODDAH COUNCIL GROVE 100.000 0.00 0.00
12. HAMILTON, DYLAN EUREKA 435.300 0.00 0.00
SR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KINKELAAR, AVERY ASSARIA 8.290 10.00 10.00
2. SCOTT, MADISON PAMONA 8.380 9.00 9.00
3. HELLER, MONTANA MERIDEN 9.110 8.00 8.00
4. RESER, DALI DELIA 11.310 7.00 7.00
5. HUGHES, BROOK GARNETT 12.100 6.00 6.00
6. SLY, MADISYN DELPHOS 14.220 5.00 5.00
7. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 17.070 4.00 4.00
8. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 100.000 0.00 0.00
9. KRUSE, TRINITY PRETTY PRAIRIRE 100.000 0.00 0.00
10. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 100.000 0.00 0.00
SR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 21.798 10.00 10.00
2. KRUSE, TRINITY PRETTY PRAIRIRE 21.842 9.00 9.00
3. BOLEN, MACY COUNCIL GROVE 22.448 8.00 8.00
4. HELLER, MONTANA MERIDEN 24.118 7.00 7.00
5. CARLISLE, PEYTYN ATTICA 26.777 6.00 6.00
6. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 32.326 5.00 5.00
7. BATHURST, SADIE ALLEN 33.735 4.00 4.00
8. BRYANT, COOPER CHENEY 34.499 3.00 3.00
9. SLY, MADISYN DELPHOS 36.292 2.00 2.00
10. DAME, KIMBER AMSTERDAM 23.260 0.00 0.00
11. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 29.693 0.00 0.00
12. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 100.000 0.00 0.00
13. HUGHES, BROOK GARNETT 100.000 0.00 0.00
SR Saddle Bronc
Place Member Name City Score Points AA Points
1. KIEFER, KORD LEBO 0.0 0.00 0.00
Sr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KINKELAAR, AVERY ASSARIA 17.204 10.00 10.00
2. SLY, MADISYN DELPHOS 17.250 9.00 9.00
3. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 17.316 8.00 8.00
4. SCOTT, MADISON PAMONA 17.945 7.00 7.00
5. KRUSE, TRINITY PRETTY PRAIRIRE 17.959 6.00 6.00
6. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 18.163 5.00 5.00
7. BATHURST, SADIE ALLEN 18.220 4.00 4.00
8. BOLEN, MACY COUNCIL GROVE 18.299 3.00 3.00
9. HELLER, MONTANA MERIDEN 18.595 2.00 2.00
10. BRYANT, COOPER CHENEY 19.036 1.00 1.00
11. DAME, KIMBER AMSTERDAM 18.288 0.00 0.00
12. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 18.773 0.00 0.00
13. HUGHES, BROOK GARNETT 20.635 0.00 0.00
14. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 22.880 0.00 0.00
Sr Boys Tie Down
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KOCH, TREXTIN CLYDE 28.576 10.00 10.00
2. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
3. O'BANNON, TRISTAN GARNETT 100.000 0.00 0.00
4. KOCH, BRODIN CLYDE 100.000 0.00 0.00
5. KOCH, TEE CLYDE 100.000 0.00 0.00
6. RESER, BRONC DELIA 100.000 0.00 0.00
7. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
8. JACOBS, KADEN SCRANTON 100.000 0.00 0.00
9. MILLER, KARTER WELDA 100.000 0.00 0.00
Sr Girl Chute Doggin
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HELLER, MONTANA MERIDEN 3.244 10.00 10.00
2. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 3.764 9.00 9.00
3. HUDSON, AVA PAOLA 12.545 8.00 8.00
4. HUGHES, BROOK GARNETT 13.876 7.00 7.00
Sr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 5.131 10.00 10.00
2. RESER, DALI DELIA 12.044 9.00 9.00
3. CARLISLE, PEYTYN ATTICA 18.064 8.00 8.00
4. HELLER, MONTANA MERIDEN 20.815 7.00 7.00
5. SLY, MADISYN DELPHOS 100.000 0.00 0.00
6. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 100.000 0.00 0.00
7. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 100.000 0.00 0.00
8. KRUSE, TRINITY PRETTY PRAIRIRE 100.000 0.00 0.00
9. KINKELAAR, AVERY ASSARIA 100.000 0.00 0.00
10. SCOTT, MADISON PAMONA 100.000 0.00 0.00
11. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 100.000 0.00 0.00
12. LEWIS, IZZY YATES CENTER 100.000 0.00 0.00
Sr Team Rope Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MILLER, KARTER WELDA 9.665 10.00 10.00
2. O'BANNON, TRISTAN GARNETT 11.963 9.00 9.00
3. JACOBS, KADEN SCRANTON 19.211 8.00 8.00
4. KOCH, TEE CLYDE 23.806 7.00 7.00
5. RESER, BRONC DELIA 39.426 6.00 6.00
6. POTTER, GANNON BERRYTON 46.440 5.00 5.00
7. STUTESMAN, DREW HAMILTON 15.922 0.00 0.00
8. CATTRELL, KADEN CIRCLEVILLE 100.000 0.00 0.00
9. KOCH, BRODIN CLYDE 100.000 0.00 0.00
10. KOCH, TREXTIN CLYDE 100.000 0.00 0.00
11. RESER, DALI DELIA 100.000 0.00 0.00
12. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
13. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 100.000 0.00 0.00
14. BARKER, HOLDEN COLONY 100.000 0.00 0.00
15. DOWNES, LAKODDAH COUNCIL GROVE 100.000 0.00 0.00
Sr Team Rope Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MILLER, KARTER WELDA 10.520 10.00 10.00
2. JACOBS, KADEN SCRANTON 13.533 9.00 9.00
3. KOCH, TEE CLYDE 21.103 8.00 8.00
4. CATTRELL, KADEN CIRCLEVILLE 26.996 7.00 7.00
5. O'BANNON, TRISTAN GARNETT 28.201 6.00 6.00
6. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 33.393 5.00 5.00
7. KOCH, TREXTIN CLYDE 35.133 4.00 4.00
8. NEWELL, CADEN LANE 44.639 3.00 3.00
9. STUTESMAN, DREW HAMILTON 12.827 0.00 0.00
10. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
11. KOCH, BRODIN CLYDE 100.000 0.00 0.00
12. RESER, DALI DELIA 100.000 0.00 0.00
13. RESER, BRONC DELIA 100.000 0.00 0.00
14. LEWIS, IZZY YATES CENTER 100.000 0.00 0.00