Scores Listing for Eureka #2(06/05/2022-Eureka, KS)

Scores Listing for Eureka #2(Eureka, KS)
JR Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HOEFER, CODY BENTON 14.926 10.00 10.00
2. MORRISON, ELY LAWRENCE 18.172 9.00 9.00
3. POTTER, GARREN BERRYTON 30.223 8.00 8.00
4. HUDSON, COLTON PAOLA 30.718 7.00 7.00
5. RESER, COLT EDWARD DELIA 33.577 6.00 6.00
6. HOEFER, JAKE BENTON 36.780 5.00 5.00
7. THATCHER, RYDON EUREKA 100.000 0.00 0.00
JR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MATZKE, HADDIE WHEATON 13.333 10.00 10.00
2. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 14.039 9.00 9.00
3. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 14.062 8.00 8.00
4. MILLER, TATUM PAXICO 14.171 7.00 7.00
5. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 17.345 6.00 6.00
6. JACKSON, KINLEE FALLS CITY 17.996 5.00 5.00
7. HART, MAGGIE PAOLA 19.727 4.00 4.00
8. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 19.808 3.00 3.00
9. ZOOK, BRITNI GARNETT 21.809 2.00 2.00
10. HART, ELLIE PAOLA 24.171 1.00 1.00
11. SLY, KYLEY DELPHOS 24.572 0.00 0.00
12. DECKER, BRENTLEY EUREKA 27.312 0.00 0.00
JR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MATZKE, HADDIE WHEATON 23.036 10.00 10.00
2. HART, MAGGIE PAOLA 24.384 9.00 9.00
3. ERICHSEN, ASHLEE BEATRICE 24.672 8.00 8.00
4. JACKSON, KINLEE FALLS CITY 24.679 7.00 7.00
5. HART, ELLIE PAOLA 25.779 6.00 6.00
6. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 26.530 5.00 5.00
7. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 26.856 4.00 4.00
8. SLY, KYLEY DELPHOS 28.699 3.00 3.00
9. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 29.404 2.00 2.00
10. ZOOK, BRITNI GARNETT 30.063 1.00 1.00
11. MILLER, TATUM PAXICO 31.544 0.00 0.00
12. DECKER, BRENTLEY EUREKA 32.996 0.00 0.00
JR Steer Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HUDSON, COLTON PAOLA 66.0 10.00 10.00
2. JOHNSON, JHET DWIGHT 0.0 0.00 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HART, MAGGIE PAOLA 18.102 10.00 10.00
2. MATZKE, HADDIE WHEATON 18.154 9.00 9.00
3. JACKSON, KINLEE FALLS CITY 18.253 8.00 8.00
4. ZOOK, BREKYN GARNETT 18.522 7.00 7.00
5. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 18.673 6.00 6.00
6. SLY, KYLEY DELPHOS 18.936 5.00 5.00
7. MILLER, TATUM PAXICO 19.411 4.00 4.00
8. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 19.451 3.00 3.00
9. HART, ELLIE PAOLA 19.985 2.00 2.00
10. ZOOK, BRITNI GARNETT 20.410 1.00 1.00
11. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 21.259 0.00 0.00
12. ERICHSEN, ASHLEE BEATRICE 21.423 0.00 0.00
13. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 22.027 0.00 0.00
14. VOSS, MADISON BURLINGAME 100.000 0.00 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HOEFER, CODY BENTON 4.668 10.00 10.00
2. POTTER, GARREN BERRYTON 100.000 0.00 0.00
3. MORRISON, ELY LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
4. SHANNON, CREED HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ZOOK, BREKYN GARNETT 5.392 10.00 10.00
2. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 8.765 9.00 9.00
3. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 100.000 0.00 0.00
4. MILLER, TATUM PAXICO 100.000 0.00 0.00
5. MATZKE, HADDIE WHEATON 100.000 0.00 0.00
6. SLY, KYLEY DELPHOS 100.000 0.00 0.00
7. ZOOK, BRITNI GARNETT 100.000 0.00 0.00
8. ERICHSEN, ASHLEE BEATRICE 100.000 0.00 0.00
9. HART, MAGGIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
10. HART, ELLIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
11. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 100.000 0.00 0.00
Jr Team Rope Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SHANNON, CREED HUMBOLDT 35.762 10.00 10.00
2. MORRISON, ELY LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
3. ZOOK, BREKYN GARNETT 100.000 0.00 0.00
Jr Team Rope Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SHANNON, CREED HUMBOLDT 15.825 10.00 10.00
2. HOEFER, CODY BENTON 100.000 0.00 0.00
3. HOEFER, JAKE BENTON 100.000 0.00 0.00
4. MORRISON, ELY LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
5. ZOOK, BREKYN GARNETT 100.000 0.00 0.00
Jr. Bareback Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. JOHNSON, JHET DWIGHT 0.0 0.00 0.00
PW Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DECKER, MAYLEY EUREKA 20.311 10.00 10.00
2. DOWNARD, WESTON CASSODAY 20.922 9.00 9.00
3. HUNZIKER, RAE WESTPHALIA 21.144 8.00 8.00
4. HART, CALLIE PAOLA 23.396 7.00 7.00
5. HUPKA, HUDSON BEATRICE 25.866 6.00 6.00
6. SMITH, KAYLOR CLIFTON 26.377 5.00 5.00
7. HEINEMAN, EDIE FALLS CITY 29.339 4.00 4.00
8. THATCHER, KAYLON EUREKA 31.238 0.00 0.00
9. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 100.000 0.00 0.00
PW Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SMITH, KAYLOR CLIFTON 22.820 10.00 10.00
2. ERICHSEN, BEN BEATRICE 27.683 9.00 9.00
3. HUPKA, HUDSON BEATRICE 32.172 8.00 8.00
4. DOWNARD, WESTON CASSODAY 32.994 7.00 7.00
5. DURAND, KASON GARNETT 100.000 0.00 0.00
6. SHANNON, CREW HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
PW Calf Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HUPKA, HUDSON BEATRICE 37.0 10.00 10.00
2. DURAND, KASON GARNETT 0.0 0.00 0.00
3. DOWNARD, WESTON CASSODAY 0.0 0.00 0.00
4. DECKER, MAYLEY EUREKA 0.0 0.00 0.00
5. SMITH, KAYLOR CLIFTON 0.0 0.00 0.00
PW Dummy Roping
Place Member Name City Score Points AA Points
1. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 5.0 10.00 10.00
2. RESER, ROAN DELIA 4.0 9.00 9.00
3. DURAND, COLESON GARNETT 2.0 8.00 8.00
4. SMITH, WESTON CARBONDALE 0.0 0.00 0.00
PW Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DECKER, MAYLEY EUREKA 100.000 0.00 0.00
2. HART, CALLIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
PW Goat Tail Untying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 13.041 10.00 10.00
2. HEINEMAN, EDIE FALLS CITY 16.918 9.00 9.00
3. DURAND, COLESON GARNETT 18.900 8.00 8.00
4. RESER, ROAN DELIA 22.941 7.00 7.00
PW Mounted Dummy Rop
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DOWNARD, WESTON CASSODAY 10.332 10.00 10.00
2. DURAND, KASON GARNETT 14.136 9.00 9.00
3. ERICHSEN, BEN BEATRICE 15.008 8.00 8.00
4. DECKER, MAYLEY EUREKA 21.025 7.00 7.00
5. SHANNON, CREW HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
6. HART, CALLIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
7. HUPKA, HUDSON BEATRICE 100.000 0.00 0.00
8. SMITH, KAYLOR CLIFTON 100.000 0.00 0.00
PW Mutton Busting
Place Member Name City Score Points AA Points
1. DURAND, COLESON GARNETT 65.0 10.00 10.00
2. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 0.0 0.00 0.00
3. RESER, ROAN DELIA 0.0 0.00 0.00
4. ZOOK, KAXTON GARNETT 0.0 0.00 0.00
5. SMITH, WESTON CARBONDALE 0.0 0.00 0.00
PW Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HUNZIKER, RAE WESTPHALIA 26.067 10.00 10.00
2. HUPKA, HUDSON BEATRICE 27.316 9.00 9.00
3. DECKER, MAYLEY EUREKA 29.383 8.00 8.00
4. HART, CALLIE PAOLA 31.529 7.00 7.00
5. SMITH, KAYLOR CLIFTON 31.688 6.00 6.00
6. HEINEMAN, EDIE FALLS CITY 33.852 5.00 5.00
7. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 44.493 4.00 4.00
8. DOWNARD, WESTON CASSODAY 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Roper
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ZOOK, BREKYN GARNETT 11.672 10.00 10.00
2. KOCH, TREXTIN CLYDE 11.797 9.00 9.00
3. ZOOK, BRYLEE GARNETT 18.901 8.00 8.00
4. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 27.196 7.00 7.00
5. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 100.000 0.00 0.00
6. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
7. JACOBS, KADEN SCRANTON 100.000 0.00 0.00
8. O'BANNON, TRISTAN GARNETT 100.000 0.00 0.00
9. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
10. KOCH, BRODIN CLYDE 100.000 0.00 0.00
11. GREENWOOD, REESE TORONTO 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Runner
Place Member Name City Time Points AA Points
1. O'BANNON, TRISTAN GARNETT 11.672 10.00 10.00
2. SLY, MADISYN DELPHOS 11.797 9.00 9.00
3. JACOBS, KADEN SCRANTON 18.901 8.00 8.00
4. JOHNSON, JHET DWIGHT 27.196 7.00 7.00
5. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 100.000 0.00 0.00
6. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
7. SLY, KYLEY DELPHOS 100.000 0.00 0.00
8. ZOOK, BRYLEE GARNETT 100.000 0.00 0.00
9. ZOOK, BRITNI GARNETT 100.000 0.00 0.00
10. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
11. GREENWOOD, KALIN TORONTO 100.000 0.00 0.00
SR Boy Chute Dogging
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JACOBS, KADEN SCRANTON 2.104 10.00 10.00
2. KOCH, TEE CLYDE 2.587 9.00 9.00
3. POTTER, GANNON BERRYTON 3.555 8.00 8.00
4. KOCH, BRODIN CLYDE 3.595 7.00 7.00
5. CATTRELL, KADEN CIRCLEVILLE 14.569 6.00 6.00
6. NEWELL, CADEN LANE 21.558 5.00 5.00
7. HAMILTON, DYLAN EUREKA 11.182 0.00 0.00
8. KOCH, TREXTIN CLYDE 100.000 0.00 0.00
9. THATCHER, SHELDON EUREKA 100.000 0.00 0.00
SR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HELLER, MONTANA MERIDEN 11.847 10.00 10.00
2. SLY, MADISYN DELPHOS 11.884 9.00 9.00
3. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 12.730 8.00 8.00
4. HUGHES, BROOK GARNETT 13.850 7.00 7.00
5. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 16.329 6.00 6.00
6. RESER, DALI DELIA 19.709 5.00 5.00
SR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SLY, MADISYN DELPHOS 22.199 10.00 10.00
2. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 24.120 9.00 9.00
3. BRYANT, COOPER CHENEY 24.603 8.00 8.00
4. HUGHES, BROOK GARNETT 25.557 7.00 7.00
5. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 34.875 6.00 6.00
6. CARLISLE, PEYTYN ATTICA 35.391 5.00 5.00
7. BATHURST, SADIE ALLEN 100.000 0.00 0.00
SR Saddle Bronc
Place Member Name City Score Points AA Points
1. NUESSEN, BRENNEN HUMBOLT 0.0 0.00 0.00
2. MINDEN, LOGAN PARKER 0.0 0.00 0.00
Sr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ZOOK, BRYLEE GARNETT 17.859 10.00 10.00
2. SLY, MADISYN DELPHOS 18.174 9.00 9.00
3. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 18.671 8.00 8.00
4. HELLER, MONTANA MERIDEN 18.754 7.00 7.00
5. BRYANT, COOPER CHENEY 18.995 6.00 6.00
6. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 19.247 5.00 5.00
7. HUGHES, BROOK GARNETT 21.449 4.00 4.00
8. BATHURST, SADIE ALLEN 23.592 3.00 3.00
9. KELLY, GEORGIA EUREKA 100.000 0.00 0.00
Sr Boys Tie Down
Place Member Name City Time Points AA Points
1. RESER, BRONC DELIA 17.177 10.00 10.00
2. KOCH, TREXTIN CLYDE 22.637 9.00 9.00
3. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
4. JACOBS, KADEN SCRANTON 100.000 0.00 0.00
5. O'BANNON, TRISTAN GARNETT 100.000 0.00 0.00
6. KOCH, BRODIN CLYDE 100.000 0.00 0.00
7. KOCH, TEE CLYDE 100.000 0.00 0.00
8. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
Sr Girl Chute Doggin
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HELLER, MONTANA MERIDEN 3.397 10.00 10.00
2. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 6.400 9.00 9.00
3. HUGHES, BROOK GARNETT 100.000 0.00 0.00
Sr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ZOOK, BRYLEE GARNETT 2.927 10.00 10.00
2. SLY, MADISYN DELPHOS 100.000 0.00 0.00
3. HELLER, MONTANA MERIDEN 100.000 0.00 0.00
4. RESER, DALI DELIA 100.000 0.00 0.00
5. CARLISLE, PEYTYN ATTICA 100.000 0.00 0.00
6. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 100.000 0.00 0.00
7. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 100.000 0.00 0.00
8. GREENWOOD, REESE TORONTO 100.000 0.00 0.00
9. LEWIS, IZZY YATES CENTER 100.000 0.00 0.00
Sr Team Rope Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ZOOK, BRYLEE GARNETT 15.490 10.00 10.00
2. O'BANNON, TRISTAN GARNETT 18.084 9.00 9.00
3. RESER, DALI DELIA 36.290 8.00 8.00
4. STUTESMAN, DREW HAMILTON 27.343 0.00 0.00
5. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
6. JACOBS, KADEN SCRANTON 100.000 0.00 0.00
7. KOCH, BRODIN CLYDE 100.000 0.00 0.00
8. KOCH, TREXTIN CLYDE 100.000 0.00 0.00
9. KOCH, TEE CLYDE 100.000 0.00 0.00
10. RESER, BRONC DELIA 100.000 0.00 0.00
11. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
12. CATTRELL, KADEN CIRCLEVILLE 100.000 0.00 0.00
Sr Team Rope Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. RESER, BRONC DELIA 9.565 10.00 10.00
2. KOCH, TREXTIN CLYDE 10.554 9.00 9.00
3. ZOOK, BRYLEE GARNETT 14.220 8.00 8.00
4. NEWELL, CADEN LANE 18.136 7.00 7.00
5. RESER, DALI DELIA 33.348 6.00 6.00
6. O'BANNON, TRISTAN GARNETT 34.836 5.00 5.00
7. JACOBS, KADEN SCRANTON 41.921 4.00 4.00
8. KOCH, TEE CLYDE 46.030 3.00 3.00
9. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
10. KOCH, BRODIN CLYDE 100.000 0.00 0.00
11. CATTRELL, KADEN CIRCLEVILLE 100.000 0.00 0.00
12. STUTESMAN, DREW HAMILTON 100.000 0.00 0.00
13. LEWIS, IZZY YATES CENTER 100.000 0.00 0.00