Scores Listing for Eureka #1(06/04/2022-Eureka, KS)

Scores Listing for Eureka #1(Eureka, KS)
EXHIBITION BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HUGHES EX, LYNDSAY 100.000 0.00 0.00
2. SMITH, EXBI KAYLOR 100.000 0.00 0.00
JR Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MORRISON, ELY LAWRENCE 12.312 10.00 10.00
2. POTTER, GARREN BERRYTON 15.564 9.00 9.00
3. RESER, COLT EDWARD DELIA 20.346 8.00 8.00
4. HOEFER, CODY BENTON 20.457 7.00 7.00
5. HUDSON, COLTON PAOLA 20.645 6.00 6.00
6. HOEFER, JAKE BENTON 27.773 5.00 5.00
7. THATCHER, RYDON EUREKA 100.000 0.00 0.00
JR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HART, MAGGIE PAOLA 11.520 10.00 10.00
2. MATZKE, HADDIE WHEATON 14.354 9.00 9.00
3. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 16.765 8.00 8.00
4. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 17.718 7.00 7.00
5. ZOOK, BRITNI GARNETT 17.806 6.00 6.00
6. JACKSON, KINLEE FALLS CITY 18.851 5.00 5.00
7. HART, ELLIE PAOLA 19.561 4.00 4.00
8. MILLER, TATUM PAXICO 20.414 3.00 3.00
9. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 25.188 2.00 2.00
10. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 26.269 1.00 1.00
11. SLY, KYLEY DELPHOS 27.357 0.00 0.00
12. DECKER, BRENTLEY EUREKA 28.180 0.00 0.00
JR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MATZKE, HADDIE WHEATON 22.989 10.00 10.00
2. SLY, KYLEY DELPHOS 23.643 9.00 9.00
3. ERICHSEN, ASHLEE BEATRICE 24.074 8.00 8.00
4. ZOOK, BRITNI GARNETT 24.410 7.00 7.00
5. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 25.356 6.00 6.00
6. MILLER, TATUM PAXICO 25.418 5.00 5.00
7. JACKSON, KINLEE FALLS CITY 28.105 4.00 4.00
8. HART, ELLIE PAOLA 29.922 3.00 3.00
9. HART, MAGGIE PAOLA 33.638 2.00 2.00
10. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 36.559 1.00 1.00
11. DECKER, BRENTLEY EUREKA 37.174 0.00 0.00
12. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 100.000 0.00 0.00
JR Steer Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HUDSON, COLTON PAOLA 66.0 10.00 10.00
2. JOHNSON, JHET DWIGHT 0.0 0.00 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HART, MAGGIE PAOLA 17.537 10.00 10.00
2. JACKSON, KINLEE FALLS CITY 17.831 9.00 9.00
3. MATZKE, HADDIE WHEATON 17.913 8.00 8.00
4. ZOOK, BREKYN GARNETT 17.967 7.00 7.00
5. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 18.124 6.00 6.00
6. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 19.325 5.00 5.00
7. SLY, KYLEY DELPHOS 19.459 4.00 4.00
8. HART, ELLIE PAOLA 19.617 3.00 3.00
9. MILLER, TATUM PAXICO 20.118 2.00 2.00
10. ZOOK, BRITNI GARNETT 20.167 1.00 1.00
11. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 20.287 0.00 0.00
12. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 20.476 0.00 0.00
13. ERICHSEN, ASHLEE BEATRICE 100.000 0.00 0.00
14. VOSS, MADISON BURLINGAME 100.000 0.00 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HOEFER, CODY BENTON 100.000 0.00 0.00
2. POTTER, GARREN BERRYTON 100.000 0.00 0.00
3. MORRISON, ELY LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
4. SHANNON, CREED HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ZOOK, BREKYN GARNETT 2.571 10.00 10.00
2. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 5.484 9.00 9.00
3. MILLER, TATUM PAXICO 11.910 8.00 8.00
4. MATZKE, HADDIE WHEATON 16.021 7.00 7.00
5. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 100.000 0.00 0.00
6. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 100.000 0.00 0.00
7. SLY, KYLEY DELPHOS 100.000 0.00 0.00
8. ZOOK, BRITNI GARNETT 100.000 0.00 0.00
9. ERICHSEN, ASHLEE BEATRICE 100.000 0.00 0.00
10. HART, MAGGIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
11. HART, ELLIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
Jr Team Rope Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MORRISON, ELY LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
2. ZOOK, BREKYN GARNETT 100.000 0.00 0.00
3. SHANNON, CREED HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
Jr Team Rope Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HOEFER, CODY BENTON 11.091 10.00 10.00
2. SHANNON, CREED HUMBOLDT 22.892 9.00 9.00
3. HOEFER, JAKE BENTON 100.000 0.00 0.00
4. MORRISON, ELY LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
5. ZOOK, BREKYN GARNETT 100.000 0.00 0.00
Jr. Bareback Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. JOHNSON, JHET DWIGHT 0.0 0.00 0.00
PW Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DECKER, MAYLEY EUREKA 19.254 10.00 10.00
2. DOWNARD, WESTON CASSODAY 20.789 9.00 9.00
3. SMITH, KAYLOR CLIFTON 24.247 8.00 8.00
4. HUNZIKER, RAE WESTPHALIA 26.077 7.00 7.00
5. HEINEMAN, EDIE FALLS CITY 28.418 6.00 6.00
6. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 37.123 5.00 5.00
7. THATCHER, KAYLON EUREKA 27.059 0.00 0.00
8. HART, CALLIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
9. HUPKA, HUDSON BEATRICE 100.000 0.00 0.00
PW Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SMITH, KAYLOR CLIFTON 32.911 10.00 10.00
2. ERICHSEN, BEN BEATRICE 33.375 9.00 9.00
3. HUPKA, HUDSON BEATRICE 39.834 8.00 8.00
4. DURAND, KASON GARNETT 100.000 0.00 0.00
5. DOWNARD, WESTON CASSODAY 100.000 0.00 0.00
6. SHANNON, CREW HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
PW Calf Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. DURAND, KASON GARNETT 0.0 0.00 0.00
2. HART, CALLIE PAOLA 0.0 0.00 0.00
3. DOWNARD, WESTON CASSODAY 0.0 0.00 0.00
4. HUPKA, HUDSON BEATRICE 0.0 0.00 0.00
5. DECKER, MAYLEY EUREKA 0.0 0.00 0.00
6. SMITH, KAYLOR CLIFTON 0.0 0.00 0.00
PW Dummy Roping
Place Member Name City Score Points AA Points
1. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 3.0 10.00 10.00
2. RESER, ROAN DELIA 2.0 9.00 9.00
3. DURAND, COLESON GARNETT 1.0 8.00 8.00
4. SMITH, WESTON CARBONDALE 0.0 0.00 0.00
PW Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DECKER, MAYLEY EUREKA 21.935 10.00 10.00
2. HART, CALLIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
PW Goat Tail Untying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 15.124 10.00 10.00
2. HEINEMAN, EDIE FALLS CITY 15.380 9.00 9.00
3. DURAND, COLESON GARNETT 23.461 8.00 8.00
4. RESER, ROAN DELIA 25.750 7.00 7.00
PW Mounted Dummy Rop
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SMITH, KAYLOR CLIFTON 4.519 10.00 10.00
2. DECKER, MAYLEY EUREKA 33.667 9.00 9.00
3. DURAND, KASON GARNETT 100.000 0.00 0.00
4. DOWNARD, WESTON CASSODAY 100.000 0.00 0.00
5. ERICHSEN, BEN BEATRICE 100.000 0.00 0.00
6. HART, CALLIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
7. HUPKA, HUDSON BEATRICE 100.000 0.00 0.00
8. SHANNON, CREW HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
PW Mutton Busting
Place Member Name City Score Points AA Points
1. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 80.0 10.00 10.00
2. DURAND, COLESON GARNETT 60.0 9.00 9.00
3. RESER, ROAN DELIA 0.0 0.00 0.00
4. ZOOK, KAXTON GARNETT 0.0 0.00 0.00
5. SMITH, WESTON CARBONDALE 0.0 0.00 0.00
PW Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SMITH, KAYLOR CLIFTON 31.739 10.00 10.00
2. HUNZIKER, RAE WESTPHALIA 32.323 9.00 9.00
3. HUPKA, HUDSON BEATRICE 32.404 8.00 8.00
4. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 43.059 7.00 7.00
5. DECKER, MAYLEY EUREKA 44.449 6.00 6.00
6. DOWNARD, WESTON CASSODAY 100.000 0.00 0.00
7. HEINEMAN, EDIE FALLS CITY 100.000 0.00 0.00
8. HART, CALLIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Roper
Place Member Name City Time Points AA Points
1. POTTER, GANNON BERRYTON 24.354 10.00 10.00
2. JACOBS, KADEN SCRANTON 28.840 9.00 9.00
3. O'BANNON, TRISTAN GARNETT 29.798 8.00 8.00
4. GREENWOOD, REESE TORONTO 29.168 0.00 0.00
5. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 100.000 0.00 0.00
6. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 100.000 0.00 0.00
7. ZOOK, BREKYN GARNETT 100.000 0.00 0.00
8. ZOOK, BRYLEE GARNETT 100.000 0.00 0.00
9. KOCH, BRODIN CLYDE 100.000 0.00 0.00
10. KOCH, TREXTIN CLYDE 100.000 0.00 0.00
11. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
12. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Runner
Place Member Name City Time Points AA Points
1. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 24.354 10.00 10.00
2. ZOOK, BRYLEE GARNETT 28.840 9.00 9.00
3. ZOOK, BRITNI GARNETT 29.798 8.00 8.00
4. GREENWOOD, KALIN TORONTO 29.168 0.00 0.00
5. JOHNSON, JHET DWIGHT 100.000 0.00 0.00
6. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
7. SLY, KYLEY DELPHOS 100.000 0.00 0.00
8. SLY, MADISYN DELPHOS 100.000 0.00 0.00
9. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 100.000 0.00 0.00
10. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
11. JACOBS, KADEN SCRANTON 100.000 0.00 0.00
12. O'BANNON, TRISTAN GARNETT 100.000 0.00 0.00
SR Boy Chute Dogging
Place Member Name City Time Points AA Points
1. POTTER, GANNON BERRYTON 3.366 10.00 10.00
2. JACOBS, KADEN SCRANTON 4.166 9.00 9.00
3. KOCH, TREXTIN CLYDE 5.075 8.00 8.00
4. KOCH, TEE CLYDE 21.745 7.00 7.00
5. CATTRELL, KADEN CIRCLEVILLE 100.000 0.00 0.00
6. KOCH, BRODIN CLYDE 100.000 0.00 0.00
7. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
8. THATCHER, SHELDON EUREKA 100.000 0.00 0.00
9. HAMILTON, DYLAN EUREKA 100.000 0.00 0.00
SR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SLY, MADISYN DELPHOS 10.496 10.00 10.00
2. HUGHES, BROOK GARNETT 13.897 9.00 9.00
3. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 14.555 8.00 8.00
4. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 17.599 7.00 7.00
5. HELLER, MONTANA MERIDEN 20.066 6.00 6.00
6. RESER, DALI DELIA 100.000 0.00 0.00
SR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. BOLEN, MACY COUNCIL GROVE 24.227 10.00 10.00
2. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 24.311 9.00 9.00
3. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 25.124 8.00 8.00
4. HUGHES, BROOK GARNETT 26.671 7.00 7.00
5. SLY, MADISYN DELPHOS 27.301 6.00 6.00
6. BRYANT, COOPER CHENEY 34.203 5.00 5.00
7. CARLISLE, PEYTYN ATTICA 35.957 4.00 4.00
8. BATHURST, SADIE ALLEN 100.000 0.00 0.00
9. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 100.000 0.00 0.00
SR Saddle Bronc
Place Member Name City Score Points AA Points
1. KIEFER, KORD LEBO 0.0 0.00 0.00
2. NUESSEN, BRENNEN HUMBOLT 0.0 0.00 0.00
3. MINDEN, LOGAN PARKER 0.0 0.00 0.00
4. DAVIS, BOBBY GODDARD 0.0 0.00 0.00
Sr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SLY, MADISYN DELPHOS 18.125 10.00 10.00
2. BOLEN, MACY COUNCIL GROVE 18.160 9.00 9.00
3. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 18.771 8.00 8.00
4. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 19.114 7.00 7.00
5. BRYANT, COOPER CHENEY 19.425 6.00 6.00
6. HUGHES, BROOK GARNETT 20.542 5.00 5.00
7. HELLER, MONTANA MERIDEN 20.899 4.00 4.00
8. ZOOK, BRYLEE GARNETT 20.995 3.00 3.00
9. BATHURST, SADIE ALLEN 29.163 2.00 2.00
10. KELLY, GEORGIA EUREKA 20.908 0.00 0.00
11. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 100.000 0.00 0.00
Sr Boys Tie Down
Place Member Name City Time Points AA Points
1. RESER, BRONC DELIA 12.269 10.00 10.00
2. KOCH, BRODIN CLYDE 15.775 9.00 9.00
3. JACOBS, KADEN SCRANTON 17.324 8.00 8.00
4. POTTER, GANNON BERRYTON 19.802 7.00 7.00
5. KOCH, TEE CLYDE 23.061 6.00 6.00
6. O'BANNON, TRISTAN GARNETT 100.000 0.00 0.00
7. KOCH, TREXTIN CLYDE 100.000 0.00 0.00
8. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
Sr Girl Chute Doggin
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HUGHES, BROOK GARNETT 9.883 10.00 10.00
2. HELLER, MONTANA MERIDEN 12.547 9.00 9.00
3. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 18.570 8.00 8.00
Sr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ZOOK, BRYLEE GARNETT 3.666 10.00 10.00
2. HELLER, MONTANA MERIDEN 4.760 9.00 9.00
3. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 9.000 8.00 8.00
4. GREENWOOD, REESE TORONTO 4.745 0.00 0.00
5. SLY, MADISYN DELPHOS 100.000 0.00 0.00
6. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 100.000 0.00 0.00
7. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 100.000 0.00 0.00
8. RESER, DALI DELIA 100.000 0.00 0.00
9. CARLISLE, PEYTYN ATTICA 100.000 0.00 0.00
10. LEWIS, IZZY YATES CENTER 100.000 0.00 0.00
Sr Team Rope Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. RESER, BRONC DELIA 6.875 10.00 10.00
2. KOCH, BRODIN CLYDE 12.126 9.00 9.00
3. JACOBS, KADEN SCRANTON 16.879 8.00 8.00
4. CATTRELL, KADEN CIRCLEVILLE 19.387 7.00 7.00
5. KOCH, TREXTIN CLYDE 19.603 6.00 6.00
6. KOCH, TEE CLYDE 33.710 5.00 5.00
7. RESER, DALI DELIA 38.220 4.00 4.00
8. STUTESMAN, DREW HAMILTON 14.582 0.00 0.00
9. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
10. ZOOK, BRYLEE GARNETT 100.000 0.00 0.00
11. O'BANNON, TRISTAN GARNETT 100.000 0.00 0.00
12. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
13. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 100.000 0.00 0.00
Sr Team Rope Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. RESER, DALI DELIA 16.452 10.00 10.00
2. KOCH, TREXTIN CLYDE 16.565 9.00 9.00
3. O'BANNON, TRISTAN GARNETT 17.101 8.00 8.00
4. POTTER, GANNON BERRYTON 18.793 7.00 7.00
5. KOCH, BRODIN CLYDE 22.377 6.00 6.00
6. JACOBS, KADEN SCRANTON 22.593 5.00 5.00
7. KOCH, TEE CLYDE 25.379 4.00 4.00
8. CATTRELL, KADEN CIRCLEVILLE 28.379 3.00 3.00
9. ZOOK, BRYLEE GARNETT 35.776 2.00 2.00
10. NEWELL, CADEN LANE 44.661 1.00 1.00
11. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 100.000 0.00 0.00
12. RESER, BRONC DELIA 100.000 0.00 0.00
13. STUTESMAN, DREW HAMILTON 100.000 0.00 0.00
14. LEWIS, IZZY YATES CENTER 100.000 0.00 0.00