Scores Listing for Council Grove #2(05/15/2022-Council Grove, KS)

Scores Listing for Council Grove #2(Council Grove, KS)
JR Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MORRISON, ELY LAWRENCE 15.813 10.00 10.00
2. POTTER, GARREN BERRYTON 23.501 9.00 9.00
3. MILLER, KOIY WELDA 28.238 8.00 8.00
4. HUDSON, COLTON PAOLA 33.891 7.00 7.00
5. HOEFER, JAKE BENTON 43.076 6.00 6.00
6. RESER, COLT EDWARD DELIA 100.000 0.00 0.00
JR Bull Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. BUCE, TRISTAN TOPEKA 57.0 10.00 10.00
JR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 12.653 10.00 10.00
2. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 13.102 9.00 9.00
3. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 14.001 8.00 8.00
4. HART, ELLIE PAOLA 15.663 7.00 7.00
5. MILLER, TATUM PAXICO 15.989 6.00 6.00
6. JACKSON, KINLEE FALLS CITY 17.217 5.00 5.00
7. ZOOK, BRITNI GARNETT 21.660 4.00 4.00
8. DECKER, BRENTLEY EUREKA 22.738 3.00 3.00
9. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 100.000 0.00 0.00
10. DE LA GARZA, KATHRINE RANDOLPH 100.000 0.00 0.00
11. HART, MAGGIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
12. SLY, KYLEY DELPHOS 100.000 0.00 0.00
JR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ZOOK, BRITNI GARNETT 24.394 10.00 10.00
2. JACKSON, KINLEE FALLS CITY 24.858 9.00 9.00
3. SLY, KYLEY DELPHOS 25.240 8.00 8.00
4. ERICHSEN, ASHLEE BEATRICE 25.601 7.00 7.00
5. HART, ELLIE PAOLA 26.067 6.00 6.00
6. DE LA GARZA, KATHRINE RANDOLPH 26.147 5.00 5.00
7. MILLER, TATUM PAXICO 26.288 4.00 4.00
8. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 27.226 3.00 3.00
9. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 29.203 2.00 2.00
10. MATZKE, HADDIE WHEATON 33.637 1.00 1.00
11. HART, MAGGIE PAOLA 40.503 0.00 0.00
12. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 100.000 0.00 0.00
JR Steer Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. JOHNSON, JHET DWIGHT 69.0 10.00 10.00
2. HUDSON, COLTON PAOLA 59.0 9.00 9.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 21.171 10.00 10.00
2. MILLER, TATUM PAXICO 21.242 9.00 9.00
3. MILLER, BRISTOL PAXICO 21.597 8.00 8.00
4. JACKSON, KINLEE FALLS CITY 21.642 7.00 7.00
5. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 21.747 6.00 6.00
6. SLY, KYLEY DELPHOS 22.101 5.00 5.00
7. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 22.222 4.00 4.00
8. ERICHSEN, ASHLEE BEATRICE 22.225 3.00 3.00
9. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 22.346 2.00 2.00
10. ZOOK, BRITNI GARNETT 22.560 1.00 1.00
11. HART, ELLIE PAOLA 23.035 0.00 0.00
12. ZOOK, BREKYN GARNETT 23.742 0.00 0.00
13. HART, MAGGIE PAOLA 24.071 0.00 0.00
14. DE LA GARZA, KATHRINE RANDOLPH 24.555 0.00 0.00
15. MATZKE, HADDIE WHEATON 25.136 0.00 0.00
16. VOSS, MADISON BURLINGAME 38.908 0.00 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HOEFER, CODY BENTON 100.000 0.00 0.00
2. POTTER, GARREN BERRYTON 100.000 0.00 0.00
3. MORRISON, ELY LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
4. MILLER, KOIY WELDA 100.000 0.00 0.00
5. SHANNON, CREED HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
6. DE LA GARZA, JOESPH RANDOLPH 100.000 0.00 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 19.311 10.00 10.00
2. SLY, KYLEY DELPHOS 27.267 9.00 9.00
3. MATZKE, HADDIE WHEATON 31.732 8.00 8.00
4. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 100.000 0.00 0.00
5. MILLER, TATUM PAXICO 100.000 0.00 0.00
6. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 100.000 0.00 0.00
7. ZOOK, BRITNI GARNETT 100.000 0.00 0.00
8. ZOOK, BREKYN GARNETT 100.000 0.00 0.00
9. ERICHSEN, ASHLEE BEATRICE 100.000 0.00 0.00
10. DE LA GARZA, KATHRINE RANDOLPH 100.000 0.00 0.00
11. HART, MAGGIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
12. HART, ELLIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
Jr Team Rope Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MORRISON, ELY LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
2. ZOOK, BREKYN GARNETT 100.000 0.00 0.00
3. MILLER, KOIY WELDA 100.000 0.00 0.00
4. SHANNON, CREED HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
Jr Team Rope Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SHANNON, CREED HUMBOLDT 11.068 10.00 10.00
2. HOEFER, JAKE BENTON 25.847 9.00 9.00
3. HOEFER, CODY BENTON 100.000 0.00 0.00
4. MORRISON, ELY LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
5. ZOOK, BREKYN GARNETT 100.000 0.00 0.00
Jr. Bareback Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. JOHNSON, JHET DWIGHT 0.0 0.00 0.00
PW Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DECKER, MAYLEY EUREKA 21.429 10.00 10.00
2. HUNZIKER, RAE WESTPHALIA 22.018 9.00 9.00
3. DOWNARD, WESTON CASSODAY 25.379 8.00 8.00
4. DE LA GARZA, SAMUEL RANDOLPH 34.493 7.00 7.00
5. HEINEMAN, EDIE FALLS CITY 35.806 6.00 6.00
6. HART, CALLIE PAOLA 40.469 5.00 5.00
7. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 100.000 0.00 0.00
PW Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DOWNARD, WESTON CASSODAY 43.306 10.00 10.00
2. MILLER, KREED WELDA 44.979 9.00 9.00
3. DURAND, KASON GARNETT 100.000 0.00 0.00
4. ERICHSEN, BEN BEATRICE 100.000 0.00 0.00
5. SHANNON, CREW HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
PW Calf Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HART, CALLIE PAOLA 69.0 10.00 10.00
2. DURAND, KASON GARNETT 0.0 0.00 0.00
PW Dummy Roping
Place Member Name City Score Points AA Points
1. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 3.0 10.00 10.00
2. PACK, GW DORRANCE 2.0 8.50 8.50
3. DE LA GARZA, SAMUEL RANDOLPH 2.0 8.50 8.50
4. DURAND, COLESON GARNETT 0.0 0.00 0.00
5. SMITH, WESTON CARBONDALE 0.0 0.00 0.00
PW Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DECKER, MAYLEY EUREKA 100.000 0.00 0.00
2. HART, CALLIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
PW Goat Tail Untying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 9.189 10.00 10.00
2. PACK, GW DORRANCE 10.416 9.00 9.00
3. DE LA GARZA, SAMUEL RANDOLPH 13.264 8.00 8.00
4. RESER, ROAN DELIA 15.581 7.00 7.00
5. HEINEMAN, EDIE FALLS CITY 24.369 6.00 6.00
6. DURAND, COLESON GARNETT 40.791 5.00 5.00
PW Mounted Dummy Rop
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ERICHSEN, BEN BEATRICE 4.400 10.00 10.00
2. DECKER, MAYLEY EUREKA 24.062 9.00 9.00
3. DURAND, KASON GARNETT 100.000 0.00 0.00
4. DOWNARD, WESTON CASSODAY 100.000 0.00 0.00
5. MILLER, KREED WELDA 100.000 0.00 0.00
6. SHANNON, CREW HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
7. HART, CALLIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
PW Mutton Busting
Place Member Name City Score Points AA Points
1. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 80.0 10.00 10.00
2. PACK, GW DORRANCE 70.0 9.00 9.00
3. DURAND, COLESON GARNETT 0.0 0.00 0.00
4. DE LA GARZA, SAMUEL RANDOLPH 0.0 0.00 0.00
5. SMITH, WESTON CARBONDALE 0.0 0.00 0.00
6. RESER, ROAN DELIA 0.0 0.00 0.00
PW Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DECKER, MAYLEY EUREKA 26.189 10.00 10.00
2. DOWNARD, WESTON CASSODAY 29.244 9.00 9.00
3. HART, CALLIE PAOLA 35.005 8.00 8.00
4. HEINEMAN, EDIE FALLS CITY 39.437 7.00 7.00
5. DE LA GARZA, SAMUEL RANDOLPH 40.369 6.00 6.00
6. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 100.000 0.00 0.00
7. HUNZIKER, RAE WESTPHALIA 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Roper
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KOCH, TREXTIN CLYDE 12.334 10.00 10.00
2. KOCH, BRODIN CLYDE 13.280 9.00 9.00
3. ZOOK, BREKYN GARNETT 13.579 8.00 8.00
4. NEWELL, CADEN LANE 22.432 7.00 7.00
5. ZOOK, BRYLEE GARNETT 22.700 6.00 6.00
6. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 100.000 0.00 0.00
7. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 100.000 0.00 0.00
8. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
9. MILLER, KARTER WELDA 100.000 0.00 0.00
10. JACOBS, KADEN SCRANTON 100.000 0.00 0.00
11. O'BANNON, TRISTAN GARNETT 100.000 0.00 0.00
12. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Runner
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SLY, MADISYN DELPHOS 12.334 10.00 10.00
2. SLY, KYLEY DELPHOS 13.280 9.00 9.00
3. MILLER, KARTER WELDA 13.579 8.00 8.00
4. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 22.432 7.00 7.00
5. MILLER, KOIY WELDA 22.700 6.00 6.00
6. JOHNSON, JHET DWIGHT 100.000 0.00 0.00
7. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 100.000 0.00 0.00
8. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
9. ZOOK, BREKYN GARNETT 100.000 0.00 0.00
10. ZOOK, BRYLEE GARNETT 100.000 0.00 0.00
11. ZOOK, BRITNI GARNETT 100.000 0.00 0.00
12. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
SR Boy Chute Dogging
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KOCH, TEE CLYDE 2.424 10.00 10.00
2. JACOBS, KADEN SCRANTON 3.109 9.00 9.00
3. KOCH, BRODIN CLYDE 4.254 8.00 8.00
4. BARKER, HOLDEN COLONY 5.057 7.00 7.00
5. THATCHER, SHELDON EUREKA 5.660 6.00 6.00
6. NEWELL, CADEN LANE 6.653 5.00 5.00
7. MILLER, KARTER WELDA 12.480 4.00 4.00
8. POTTER, GANNON BERRYTON 19.967 3.00 3.00
9. KOCH, TREXTIN CLYDE 100.000 0.00 0.00
SR Bull Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HALL, JOSEPH LAWRENCE 0.0 0.00 0.00
2. SHANNON, CURT HUMBOLDT 0.0 0.00 0.00
3. TEEPLE, JASON LACYGNE 0.0 0.00 0.00
SR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HELLER, MONTANA MERIDEN 9.134 10.00 10.00
2. KINKELAAR, AVERY ASSARIA 9.216 9.00 9.00
3. RESER, DALI DELIA 11.541 8.00 8.00
4. SLY, MADISYN DELPHOS 12.683 7.00 7.00
5. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 14.296 0.00 0.00
SR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SLY, MADISYN DELPHOS 24.388 10.00 10.00
2. BRYANT, COOPER CHENEY 24.513 9.00 9.00
3. BOLEN, MACY COUNCIL GROVE 24.646 8.00 8.00
4. BATHURST, SADIE ALLEN 27.259 7.00 7.00
5. CARLISLE, PEYTYN ATTICA 27.893 6.00 6.00
6. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 30.624 5.00 5.00
7. GIBBS, KENNEDY JUNCTION CITY 24.738 0.00 0.00
8. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 28.750 0.00 0.00
9. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 100.000 0.00 0.00
SR Saddle Bronc
Place Member Name City Score Points AA Points
1. KIEFER, KORD LEBO 0.0 0.00 0.00
Sr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. BOLEN, MACY COUNCIL GROVE 19.560 10.00 10.00
2. SLY, MADISYN DELPHOS 20.199 9.00 9.00
3. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 20.230 8.00 8.00
4. BATHURST, SADIE ALLEN 20.340 7.00 7.00
5. BRYANT, COOPER CHENEY 20.476 6.00 6.00
6. KINKELAAR, AVERY ASSARIA 21.225 5.00 5.00
7. ZOOK, BRYLEE GARNETT 23.483 4.00 4.00
8. GIBBS, KENNEDY JUNCTION CITY 19.919 0.00 0.00
9. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 20.853 0.00 0.00
10. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 100.000 0.00 0.00
Sr Boys Tie Down
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KOCH, TEE CLYDE 19.641 10.00 10.00
2. RESER, BRONC DELIA 20.546 9.00 9.00
3. KOCH, TREXTIN CLYDE 21.305 8.00 8.00
4. KOCH, BRODIN CLYDE 28.307 7.00 7.00
5. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
6. MILLER, KARTER WELDA 100.000 0.00 0.00
7. JACOBS, KADEN SCRANTON 100.000 0.00 0.00
8. O'BANNON, TRISTAN GARNETT 100.000 0.00 0.00
9. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
Sr Girl Chute Doggin
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HELLER, MONTANA MERIDEN 100.000 0.00 0.00
Sr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HELLER, MONTANA MERIDEN 3.039 10.00 10.00
2. ZOOK, BRYLEE GARNETT 4.393 9.00 9.00
3. RESER, DALI DELIA 28.918 8.00 8.00
4. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 4.009 0.00 0.00
5. SLY, MADISYN DELPHOS 100.000 0.00 0.00
6. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 100.000 0.00 0.00
7. KINKELAAR, AVERY ASSARIA 100.000 0.00 0.00
8. CARLISLE, PEYTYN ATTICA 100.000 0.00 0.00
Sr Team Rope Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ZOOK, BRYLEE GARNETT 19.878 10.00 10.00
2. O'BANNON, TRISTAN GARNETT 28.040 9.00 9.00
3. RESER, DALI DELIA 49.720 8.00 8.00
4. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
5. MILLER, KARTER WELDA 100.000 0.00 0.00
6. JACOBS, KADEN SCRANTON 100.000 0.00 0.00
7. KOCH, BRODIN CLYDE 100.000 0.00 0.00
8. KOCH, TREXTIN CLYDE 100.000 0.00 0.00
9. KOCH, TEE CLYDE 100.000 0.00 0.00
10. BARKER, HOLDEN COLONY 100.000 0.00 0.00
11. RESER, BRONC DELIA 100.000 0.00 0.00
12. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
Sr Team Rope Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. RESER, BRONC DELIA 12.529 10.00 10.00
2. O'BANNON, TRISTAN GARNETT 20.649 9.00 9.00
3. KOCH, TREXTIN CLYDE 44.704 8.00 8.00
4. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
5. ZOOK, BRYLEE GARNETT 100.000 0.00 0.00
6. MILLER, KARTER WELDA 100.000 0.00 0.00
7. JACOBS, KADEN SCRANTON 100.000 0.00 0.00
8. KOCH, BRODIN CLYDE 100.000 0.00 0.00
9. KOCH, TEE CLYDE 100.000 0.00 0.00
10. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 100.000 0.00 0.00
11. RESER, DALI DELIA 100.000 0.00 0.00
12. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
13. TIFFANY, RANSOM HERINGTON 100.000 0.00 0.00