Scores Listing for Council Grove #1(05/14/2022-Council Grove, KS)

Scores Listing for Council Grove #1(Council Grove, KS)
JR Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. POTTER, GARREN BERRYTON 17.372 10.00 10.00
2. RESER, COLT EDWARD DELIA 20.584 9.00 9.00
3. HOEFER, JAKE BENTON 23.010 8.00 8.00
4. HUDSON, COLTON PAOLA 26.876 7.00 7.00
5. MORRISON, ELY LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
JR Bull Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. BUCE, TRISTAN TOPEKA 0.0 0.00 0.00
JR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 12.116 10.00 10.00
2. MILLER, TATUM PAXICO 13.800 9.00 9.00
3. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 13.928 8.00 8.00
4. JACKSON, KINLEE FALLS CITY 14.596 7.00 7.00
5. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 14.717 6.00 6.00
6. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 15.455 5.00 5.00
7. HART, ELLIE PAOLA 17.346 4.00 4.00
8. ZOOK, BRITNI GARNETT 19.863 3.00 3.00
9. HART, MAGGIE PAOLA 23.138 2.00 2.00
10. DECKER, BRENTLEY EUREKA 25.109 1.00 1.00
11. SLY, KYLEY DELPHOS 100.000 0.00 0.00
12. DE LA GARZA, KATHRINE RANDOLPH 100.000 0.00 0.00
JR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MATZKE, HADDIE WHEATON 22.930 10.00 10.00
2. JACKSON, KINLEE FALLS CITY 23.325 9.00 9.00
3. SLY, KYLEY DELPHOS 23.612 8.00 8.00
4. DE LA GARZA, KATHRINE RANDOLPH 23.766 7.00 7.00
5. ERICHSEN, ASHLEE BEATRICE 24.243 6.00 6.00
6. HART, MAGGIE PAOLA 24.987 5.00 5.00
7. ZOOK, BRITNI GARNETT 25.058 4.00 4.00
8. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 28.647 3.00 3.00
9. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 30.748 2.00 2.00
10. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 30.973 1.00 1.00
11. HART, ELLIE PAOLA 31.380 0.00 0.00
12. MILLER, TATUM PAXICO 100.000 0.00 0.00
JR Steer Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HUDSON, COLTON PAOLA 0.0 0.00 0.00
2. JOHNSON, JHET DWIGHT 0.0 0.00 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JACKSON, KINLEE FALLS CITY 19.460 10.00 10.00
2. MATZKE, HADDIE WHEATON 20.018 9.00 9.00
3. ZOOK, BREKYN GARNETT 20.083 8.00 8.00
4. DE LA GARZA, KATHRINE RANDOLPH 20.171 7.00 7.00
5. HART, MAGGIE PAOLA 20.366 6.00 6.00
6. SLY, KYLEY DELPHOS 21.136 5.00 5.00
7. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 21.347 4.00 4.00
8. ZOOK, BRITNI GARNETT 21.684 3.00 3.00
9. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 22.196 2.00 2.00
10. ERICHSEN, ASHLEE BEATRICE 22.680 1.00 1.00
11. MILLER, TATUM PAXICO 22.745 0.00 0.00
12. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 22.969 0.00 0.00
13. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 24.222 0.00 0.00
14. MILLER, BRISTOL PAXICO 25.018 0.00 0.00
15. HART, ELLIE PAOLA 27.725 0.00 0.00
16. VOSS, MADISON BURLINGAME 100.000 0.00 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MORRISON, ELY LAWRENCE 6.070 10.00 10.00
2. POTTER, GARREN BERRYTON 13.904 9.00 9.00
3. HOEFER, CODY BENTON 100.000 0.00 0.00
4. MILLER, KOIY WELDA 100.000 0.00 0.00
5. DE LA GARZA, JOESPH RANDOLPH 100.000 0.00 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 5.723 10.00 10.00
2. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 6.024 9.00 9.00
3. ZOOK, BREKYN GARNETT 29.378 8.00 8.00
4. MILLER, TATUM PAXICO 100.000 0.00 0.00
5. MATZKE, HADDIE WHEATON 100.000 0.00 0.00
6. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 100.000 0.00 0.00
7. SLY, KYLEY DELPHOS 100.000 0.00 0.00
8. ZOOK, BRITNI GARNETT 100.000 0.00 0.00
9. ERICHSEN, ASHLEE BEATRICE 100.000 0.00 0.00
10. DE LA GARZA, KATHRINE RANDOLPH 100.000 0.00 0.00
11. HART, MAGGIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
12. HART, ELLIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
Jr Team Rope Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ZOOK, BREKYN GARNETT 16.846 10.00 10.00
2. MORRISON, ELY LAWRENCE 26.037 9.00 9.00
3. MILLER, KOIY WELDA 100.000 0.00 0.00
Jr Team Rope Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HOEFER, CODY BENTON 37.844 10.00 10.00
2. MORRISON, ELY LAWRENCE 39.067 9.00 9.00
3. HOEFER, JAKE BENTON 100.000 0.00 0.00
4. ZOOK, BREKYN GARNETT 100.000 0.00 0.00
Jr. Bareback Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. JOHNSON, JHET DWIGHT 0.0 0.00 0.00
PW Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DOWNARD, WESTON CASSODAY 21.228 10.00 10.00
2. DECKER, MAYLEY EUREKA 22.652 9.00 9.00
3. HART, CALLIE PAOLA 27.031 8.00 8.00
4. HEINEMAN, EDIE FALLS CITY 31.266 7.00 7.00
5. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 35.290 6.00 6.00
6. DE LA GARZA, SAMUEL RANDOLPH 35.539 5.00 5.00
7. HUNZIKER, RAE WESTPHALIA 100.000 0.00 0.00
PW Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ERICHSEN, BEN BEATRICE 33.168 10.00 10.00
2. DOWNARD, WESTON CASSODAY 39.573 9.00 9.00
3. MILLER, KREED WELDA 53.354 8.00 8.00
4. DURAND, KASON GARNETT 100.000 0.00 0.00
PW Calf Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. DURAND, KASON GARNETT 0.0 0.00 0.00
2. HART, CALLIE PAOLA 0.0 0.00 0.00
PW Dummy Roping
Place Member Name City Score Points AA Points
1. PACK, GW DORRANCE 1.0 10.00 10.00
2. DURAND, COLESON GARNETT 0.0 0.00 0.00
3. DE LA GARZA, SAMUEL RANDOLPH 0.0 0.00 0.00
4. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 0.0 0.00 0.00
PW Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DECKER, MAYLEY EUREKA 100.000 0.00 0.00
2. HART, CALLIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
PW Goat Tail Untying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. PACK, GW DORRANCE 10.978 10.00 10.00
2. DE LA GARZA, SAMUEL RANDOLPH 13.218 9.00 9.00
3. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 15.157 8.00 8.00
4. HEINEMAN, EDIE FALLS CITY 17.263 7.00 7.00
5. DURAND, COLESON GARNETT 19.609 6.00 6.00
6. RESER, ROAN DELIA 33.380 5.00 5.00
PW Mounted Dummy Rop
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DECKER, MAYLEY EUREKA 6.910 10.00 10.00
2. DURAND, KASON GARNETT 11.253 9.00 9.00
3. DOWNARD, WESTON CASSODAY 100.000 0.00 0.00
4. ERICHSEN, BEN BEATRICE 100.000 0.00 0.00
5. MILLER, KREED WELDA 100.000 0.00 0.00
6. HART, CALLIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
PW Mutton Busting
Place Member Name City Score Points AA Points
1. PACK, GW DORRANCE 80.0 10.00 10.00
2. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 72.0 9.00 9.00
3. DURAND, COLESON GARNETT 0.0 0.00 0.00
4. DE LA GARZA, SAMUEL RANDOLPH 0.0 0.00 0.00
5. RESER, ROAN DELIA 0.0 0.00 0.00
PW Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DECKER, MAYLEY EUREKA 27.687 10.00 10.00
2. HART, CALLIE PAOLA 29.492 9.00 9.00
3. DOWNARD, WESTON CASSODAY 31.179 8.00 8.00
4. HUNZIKER, RAE WESTPHALIA 35.870 7.00 7.00
5. HEINEMAN, EDIE FALLS CITY 37.647 6.00 6.00
6. DE LA GARZA, SAMUEL RANDOLPH 40.408 5.00 5.00
7. O'BANNON, VIRGIL GARNETT 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Roper
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KOCH, BRODIN CLYDE 7.956 10.00 10.00
2. O'BANNON, TRISTAN GARNETT 13.802 9.00 9.00
3. KOCH, TREXTIN CLYDE 14.182 8.00 8.00
4. ZOOK, BRYLEE GARNETT 14.440 7.00 7.00
5. MILLER, KARTER WELDA 18.501 6.00 6.00
6. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 21.044 5.00 5.00
7. ZOOK, BREKYN GARNETT 21.256 4.00 4.00
8. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 100.000 0.00 0.00
9. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 100.000 0.00 0.00
10. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
11. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Runner
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SLY, KYLEY DELPHOS 7.956 10.00 10.00
2. ZOOK, BRITNI GARNETT 13.802 9.00 9.00
3. SLY, MADISYN DELPHOS 14.182 8.00 8.00
4. MILLER, KOIY WELDA 14.440 7.00 7.00
5. ZOOK, BREKYN GARNETT 18.501 6.00 6.00
6. NEWELL, CADEN LANE 21.044 5.00 5.00
7. MILLER, KARTER WELDA 21.256 4.00 4.00
8. JOHNSON, JHET DWIGHT 100.000 0.00 0.00
9. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 100.000 0.00 0.00
10. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
11. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 100.000 0.00 0.00
SR Boy Chute Dogging
Place Member Name City Time Points AA Points
1. BARKER, HOLDEN COLONY 4.024 10.00 10.00
2. KOCH, TREXTIN CLYDE 4.699 9.00 9.00
3. KOCH, BRODIN CLYDE 5.507 8.00 8.00
4. CATTRELL, KADEN CIRCLEVILLE 5.562 7.00 7.00
5. POTTER, GANNON BERRYTON 10.695 6.00 6.00
6. THATCHER, SHELDON EUREKA 10.698 5.00 5.00
7. KOCH, TEE CLYDE 13.309 4.00 4.00
8. MILLER, KARTER WELDA 100.000 0.00 0.00
9. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
SR Bull Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HALL, JOSEPH LAWRENCE 0.0 0.00 0.00
2. TEEPLE, JASON LACYGNE 0.0 0.00 0.00
SR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KINKELAAR, AVERY ASSARIA 8.262 10.00 10.00
2. RESER, DALI DELIA 9.242 9.00 9.00
3. HELLER, MONTANA MERIDEN 11.850 8.00 8.00
4. SLY, MADISYN DELPHOS 16.304 7.00 7.00
5. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 100.000 0.00 0.00
SR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 25.415 10.00 10.00
2. BRYANT, COOPER CHENEY 26.872 9.00 9.00
3. BOLEN, MACY COUNCIL GROVE 28.980 8.00 8.00
4. BATHURST, SADIE ALLEN 32.036 7.00 7.00
5. SLY, MADISYN DELPHOS 33.756 6.00 6.00
6. CARLISLE, PEYTYN ATTICA 40.250 5.00 5.00
7. GIBBS, KENNEDY JUNCTION CITY 28.869 0.00 0.00
8. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 100.000 0.00 0.00
9. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 100.000 0.00 0.00
SR Saddle Bronc
Place Member Name City Score Points AA Points
1. KIEFER, KORD LEBO 0.0 0.00 0.00
Sr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SLY, MADISYN DELPHOS 18.746 10.00 10.00
2. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 18.876 9.00 9.00
3. BOLEN, MACY COUNCIL GROVE 19.247 8.00 8.00
4. COLGROVE, MACKENZIE TONGANOXIE 19.824 7.00 7.00
5. ZOOK, BRYLEE GARNETT 19.916 6.00 6.00
6. BATHURST, SADIE ALLEN 19.978 5.00 5.00
7. KINKELAAR, AVERY ASSARIA 20.174 4.00 4.00
8. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 23.865 3.00 3.00
9. GIBBS, KENNEDY JUNCTION CITY 20.036 0.00 0.00
10. BRYANT, COOPER CHENEY 100.000 0.00 0.00
Sr Boys Tie Down
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KOCH, TREXTIN CLYDE 19.800 10.00 10.00
2. KOCH, BRODIN CLYDE 24.762 9.00 9.00
3. RESER, BRONC DELIA 28.578 8.00 8.00
4. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
5. MILLER, KARTER WELDA 100.000 0.00 0.00
6. O'BANNON, TRISTAN GARNETT 100.000 0.00 0.00
7. KOCH, TEE CLYDE 100.000 0.00 0.00
8. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
Sr Girl Chute Doggin
Place Member Name City Time Points AA Points
1. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 16.077 10.00 10.00
2. HELLER, MONTANA MERIDEN 26.073 9.00 9.00
Sr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HELLER, MONTANA MERIDEN 21.560 10.00 10.00
2. SLY, MADISYN DELPHOS 100.000 0.00 0.00
3. ZOOK, BRYLEE GARNETT 100.000 0.00 0.00
4. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 100.000 0.00 0.00
5. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 100.000 0.00 0.00
6. KINKELAAR, AVERY ASSARIA 100.000 0.00 0.00
7. RESER, DALI DELIA 100.000 0.00 0.00
8. CARLISLE, PEYTYN ATTICA 100.000 0.00 0.00
Sr Team Rope Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MILLER, KARTER WELDA 16.036 10.00 10.00
2. KOCH, TREXTIN CLYDE 37.584 9.00 9.00
3. RESER, DALI DELIA 38.369 8.00 8.00
4. BARKER, HOLDEN COLONY 39.983 7.00 7.00
5. CATTRELL, KADEN CIRCLEVILLE 43.103 6.00 6.00
6. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
7. ZOOK, BRYLEE GARNETT 100.000 0.00 0.00
8. O'BANNON, TRISTAN GARNETT 100.000 0.00 0.00
9. KOCH, BRODIN CLYDE 100.000 0.00 0.00
10. KOCH, TEE CLYDE 100.000 0.00 0.00
11. RESER, BRONC DELIA 100.000 0.00 0.00
12. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
Sr Team Rope Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. O'BANNON, TRISTAN GARNETT 14.485 10.00 10.00
2. KOCH, TREXTIN CLYDE 14.854 9.00 9.00
3. MILLER, KARTER WELDA 17.840 8.00 8.00
4. RESER, BRONC DELIA 29.212 7.00 7.00
5. CATTRELL, KADEN CIRCLEVILLE 36.029 6.00 6.00
6. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 37.495 5.00 5.00
7. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
8. ZOOK, BRYLEE GARNETT 100.000 0.00 0.00
9. KOCH, BRODIN CLYDE 100.000 0.00 0.00
10. KOCH, TEE CLYDE 100.000 0.00 0.00
11. RESER, DALI DELIA 100.000 0.00 0.00
12. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
13. TIFFANY, RANSOM HERINGTON 100.000 0.00 0.00