Scores Listing for Washington#1(06/27/2020-Washington)

Scores Listing for Washington#1(Washington)
JR Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. POTTER, GANNON BERRYTON 12.716 10.00 10.00
2. KRULL, REED BLUE MOUND 13.713 9.00 9.00
3. WALDY, JACOB MAPLE HILL 16.342 8.00 8.00
4. MORRISON, ELY LAWRENCE 16.472 7.00 7.00
5. SEASTROM, WYATT HARVEYVILLE 17.614 6.00 6.00
6. HOEFER, CODY BENTON 19.088 5.00 5.00
7. LAWTON, JUSTIN PAXICO 23.716 4.00 4.00
8. LAWTON, TRENTON PAXICO 25.762 3.00 3.00
9. LAWTON, JUSTUS PAXICO 36.453 2.00 2.00
JR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 10.629 10.00 10.00
2. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 11.492 9.00 9.00
3. HUGHES, BROOK GARNETT 11.906 8.00 8.00
4. ZOOK, BRYLEE GARNETT 13.148 7.00 7.00
5. ZOOK, BREKYN GARNETT 13.323 6.00 6.00
6. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 15.400 5.00 5.00
7. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 16.540 4.00 4.00
8. KENT, BROOKE GARNETT 17.757 3.00 3.00
9. HART, MAGGIE PAOLA 19.210 2.00 2.00
10. MILLER, TATUM PAXICO 21.224 1.00 1.00
11. ERICHSEN, ASHLEE BEATRICE 25.384 0.00 0.00
12. KRIEGER, MIKAYLA DILLER 100.000 0.00 0.00
JR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DAME, KIMBER AMSTERDAM 23.507 10.00 10.00
2. ZOOK, BRYLEE GARNETT 23.936 9.00 9.00
3. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 25.181 8.00 8.00
4. KENT, BROOKE GARNETT 25.926 7.00 7.00
5. HART, MAGGIE PAOLA 26.828 6.00 6.00
6. MILLER, TATUM PAXICO 27.562 5.00 5.00
7. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 28.140 4.00 4.00
8. KRIEGER, MIKAYLA DILLER 28.359 3.00 3.00
9. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 29.158 2.00 2.00
10. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 30.149 1.00 1.00
11. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 37.878 0.00 0.00
12. BECK, IVY JUNCTION CITY 100.000 0.00 0.00
13. ERICHSEN, ASHLEE BEATRICE 100.000 0.00 0.00
JR Steer Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. SEASTROM, WYATT HARVEYVILLE 73.0 10.00 10.00
2. HEWITT, COOPER HOLTON 0.0 0.00 0.00
3. SHANNON, CURT HUMBOLDT 0.0 0.00 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ZOOK, BRYLEE GARNETT 17.689 10.00 10.00
2. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 17.810 9.00 9.00
3. HART, MAGGIE PAOLA 18.152 8.00 8.00
4. ZOOK, BREKYN GARNETT 18.692 7.00 7.00
5. DAME, KIMBER AMSTERDAM 19.164 6.00 6.00
6. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 19.195 5.00 5.00
7. KENT, BROOKE GARNETT 20.369 4.00 4.00
8. MILLER, TATUM PAXICO 20.589 3.00 3.00
9. KRIEGER, MIKAYLA DILLER 20.598 2.00 2.00
10. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 20.755 1.00 1.00
11. ERICHSEN, ASHLEE BEATRICE 20.793 0.00 0.00
12. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 21.175 0.00 0.00
13. BECK, IVY JUNCTION CITY 22.680 0.00 0.00
14. HUGHES, BROOK GARNETT 100.000 0.00 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. NEWELL, CADEN LANE 7.100 10.00 10.00
2. SEASTROM, WYATT HARVEYVILLE 15.040 9.00 9.00
3. HEWITT, COOPER HOLTON 18.370 8.00 8.00
4. HOEFER, CODY BENTON 20.660 7.00 7.00
5. KRULL, REED BLUE MOUND 100.000 0.00 0.00
6. MORRISON, ELY LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
7. SHANNON, CREED HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
8. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
9. KOCH, BRODIN CONCORDIA 100.000 0.00 0.00
10. KOCH, TREXTIN CONCORDIA 100.000 0.00 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ZOOK, BRYLEE GARNETT 4.110 10.00 10.00
2. ZOOK, BREKYN GARNETT 14.580 9.00 9.00
3. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
4. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 100.000 0.00 0.00
Jr Team Rope Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KOCH, BRODIN CONCORDIA 17.170 10.00 10.00
2. NEWELL, CADEN LANE 31.010 9.00 9.00
3. KRULL, REED BLUE MOUND 100.000 0.00 0.00
4. ZOOK, BRYLEE GARNETT 100.000 0.00 0.00
5. KOCH, TREXTIN CONCORDIA 100.000 0.00 0.00
Jr Team Rope Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KOCH, BRODIN CONCORDIA 12.260 10.00 10.00
2. KOCH, TREXTIN CONCORDIA 16.910 9.00 9.00
3. SHANNON, CREED HUMBOLDT 18.090 8.00 8.00
4. ZOOK, BRYLEE GARNETT 20.510 7.00 7.00
5. NEWELL, CADEN LANE 30.320 6.00 6.00
6. HOEFER, CODY BENTON 32.770 5.00 5.00
7. HEWITT, COOPER HOLTON 100.000 0.00 0.00
8. KRULL, REED BLUE MOUND 100.000 0.00 0.00
PW Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 19.112 10.00 10.00
2. HART, ELLIE PAOLA 20.189 9.00 9.00
3. KRULL, RAYLEN BLUE MOUND 20.513 8.00 8.00
4. ZOOK, BRITNI GARNETT 20.518 7.00 7.00
5. KAHLE, KELCEE HOYT 21.739 6.00 6.00
6. PROUTY, MAE BALDWIN 22.315 5.00 5.00
7. KRULL, RYDER BLUE MOUND 24.442 4.00 4.00
8. PROUTY, CLAIRE BALDWIN CITY 25.184 3.00 3.00
9. HOEFER, JAKE BENTON 31.842 2.00 2.00
10. SECK, REATA LOUISBURG 32.480 1.00 1.00
11. SMITH, KAYLOR CLIFTON 36.752 0.00 0.00
12. HART, CALLIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
PW Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SCHOOLER, WESTON HOLTON 22.410 10.00 10.00
2. KRULL, RAYLEN BLUE MOUND 23.394 9.00 9.00
3. POTTER, GARREN BERRYTON 30.599 8.00 8.00
4. HOEFER, JAKE BENTON 42.460 7.00 7.00
5. PROUTY, EVERETT BALDWIN 100.000 0.00 0.00
6. TAYLOR, LUKAS COLONY 100.000 0.00 0.00
PW Calf Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. TAYLOR, LUKAS COLONY 0.0 0.00 0.00
2. SCHOOLER, WESTON HOLTON 0.0 0.00 0.00
3. LAWTON, JACOB PAXICO 0.0 0.00 0.00
PW Dummy Roping
Place Member Name City Score Points AA Points
1. KRULL, RYDER BLUE MOUND 1.0 9.50 9.50
2. SHANNON, CREW HUMBOLDT 1.0 9.50 9.50
3. ERICHSON, BEN BEATRICE 0.0 0.00 0.00
4. PACK, GW DORRANCE 0.0 0.00 0.00
5. SECK, REATA LOUISBURG 0.0 0.00 0.00
6. PROUTY, CLAIRE BALDWIN CITY 0.0 0.00 0.00
7. SMITH, KAYLOR CLIFTON 0.0 0.00 0.00
PW Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 17.109 10.00 10.00
2. KAHLE, KELCEE HOYT 22.745 9.00 9.00
3. PROUTY, MAE BALDWIN 25.407 8.00 8.00
4. ZOOK, BRITNI GARNETT 27.590 7.00 7.00
5. HART, ELLIE PAOLA 39.441 6.00 6.00
PW Goat Tail Untying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KRULL, RYDER BLUE MOUND 12.242 10.00 10.00
2. SHANNON, CREW HUMBOLDT 15.010 9.00 9.00
3. ERICHSON, BEN BEATRICE 16.124 8.00 8.00
4. HART, CALLIE PAOLA 16.460 7.00 7.00
5. SMITH, KAYLOR CLIFTON 16.664 6.00 6.00
6. PROUTY, CLAIRE BALDWIN CITY 24.229 5.00 5.00
7. PACK, GW DORRANCE 38.880 4.00 4.00
8. RAY, KOLTER DERBY 100.000 0.00 0.00
PW Mounted Dummy Rop
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HOEFER, JAKE BENTON 3.400 10.00 10.00
2. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 7.570 9.00 9.00
3. KRULL, RAYLEN BLUE MOUND 8.990 8.00 8.00
4. SCHOOLER, WESTON HOLTON 24.050 7.00 7.00
5. POTTER, GARREN BERRYTON 100.000 0.00 0.00
6. PROUTY, EVERETT BALDWIN 100.000 0.00 0.00
7. TAYLOR, LUKAS COLONY 100.000 0.00 0.00
8. ZOOK, BRITNI GARNETT 100.000 0.00 0.00
9. KAHLE, KELCEE HOYT 100.000 0.00 0.00
10. HART, ELLIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
PW Mutton Busting
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HART, CALLIE PAOLA 59.0 10.00 10.00
2. PACK, GW DORRANCE 48.0 9.00 9.00
3. KRULL, RYDER BLUE MOUND 0.0 0.00 0.00
4. PROUTY, CLAIRE BALDWIN CITY 0.0 0.00 0.00
5. LAWTON, NATHANIEL PAXICO 0.0 0.00 0.00
6. ERICHSON, BEN BEATRICE 0.0 0.00 0.00
7. RAY, KOLTER DERBY 0.0 0.00 0.00
8. RUTLEDGE, STONEY MAPLE HILL 0.0 0.00 0.00
PW Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 25.239 10.00 10.00
2. ZOOK, BRITNI GARNETT 25.988 9.00 9.00
3. HART, ELLIE PAOLA 28.766 8.00 8.00
4. KRULL, RAYLEN BLUE MOUND 30.848 7.00 7.00
5. KRULL, RYDER BLUE MOUND 35.606 6.00 6.00
6. PROUTY, CLAIRE BALDWIN CITY 36.743 5.00 5.00
7. HART, CALLIE PAOLA 41.627 4.00 4.00
8. ERICHSON, BEN BEATRICE 45.286 3.00 3.00
9. KAHLE, KELCEE HOYT 100.000 0.00 0.00
10. PROUTY, MAE BALDWIN 100.000 0.00 0.00
11. SECK, REATA LOUISBURG 100.000 0.00 0.00
12. POTTER, GARREN BERRYTON 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Roper
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 13.490 10.00 10.00
2. PROUTY, BRODY BALDWIN 16.850 9.00 9.00
3. NEWELL, CAUY LANE 17.790 8.00 8.00
4. JACOBS, KADEN SCRANTON 27.100 7.00 7.00
5. ZOOK, BRYLEE GARNETT 28.070 6.00 6.00
6. BERKENMEIER, KENT MAPLE HILL 100.000 0.00 0.00
7. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
8. DEES, PENELOPE PAOLA 100.000 0.00 0.00
9. HELLER, MONTANA MERIDEN 100.000 0.00 0.00
10. SCHNOOR, DANA WELLSVILLE 100.000 0.00 0.00
11. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
12. SHANNON, CREED HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
13. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
14. KOCH, BRODIN CONCORDIA 100.000 0.00 0.00
15. KOCH, TREXTIN CONCORDIA 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Runner
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DEES, PENELOPE PAOLA 13.490 10.00 10.00
2. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 16.850 9.00 9.00
3. SCHNOOR, DANA WELLSVILLE 17.790 8.00 8.00
4. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 27.100 7.00 7.00
5. SHANNON, CURT HUMBOLDT 28.070 6.00 6.00
6. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 100.000 0.00 0.00
7. HEWITT, COOPER HOLTON 100.000 0.00 0.00
8. HUGHES, BROOK GARNETT 100.000 0.00 0.00
9. JACOBS, KADEN SCRANTON 100.000 0.00 0.00
10. NEWELL, CAUY LANE 100.000 0.00 0.00
11. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 100.000 0.00 0.00
12. ZOOK, BREKYN GARNETT 100.000 0.00 0.00
13. ZOOK, BRYLEE GARNETT 100.000 0.00 0.00
14. PROUTY, BRODY BALDWIN 100.000 0.00 0.00
15. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
SR Boy Chute Dogging
Place Member Name City Time Points AA Points
1. BERKENMEIER, KENT MAPLE HILL 7.200 10.00 10.00
2. CATTRELL, KADEN CIRCLEVILLE 15.270 9.00 9.00
3. JACOBS, KADEN SCRANTON 17.390 8.00 8.00
4. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 19.920 7.00 7.00
5. FILINGER, MAX CUBA 13.720 0.00 0.00
SR Bull Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 0.0 0.00 0.00
SR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 9.274 10.00 10.00
2. HELLER, MONTANA MERIDEN 9.632 9.00 9.00
3. MCGHEE, BRINLEY COLONY 11.098 8.00 8.00
4. LEUDKE, KAMRYN COLONY 11.258 7.00 7.00
5. GOODWIN, MORGAN MILFORD 13.793 6.00 6.00
SR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. GOODWIN, MORGAN MILFORD 21.748 10.00 10.00
2. MCGHEE, BRINLEY COLONY 22.377 9.00 9.00
3. WALDY, CHRISTINA MAPLE HILL 23.048 8.00 8.00
4. DEES, PENELOPE PAOLA 23.376 7.00 7.00
5. WEEKS, JENNA MANHATTAN 26.365 6.00 6.00
6. LEUDKE, KAMRYN COLONY 100.000 0.00 0.00
7. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
SR Saddle Bronc
Place Member Name City Score Points AA Points
1. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 63.0 10.00 10.00
Sr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MCGHEE, BRINLEY COLONY 17.518 10.00 10.00
2. GOODWIN, MORGAN MILFORD 17.551 9.00 9.00
3. DEES, PENELOPE PAOLA 18.302 8.00 8.00
4. WEEKS, JENNA MANHATTAN 18.700 7.00 7.00
5. WALDY, CHRISTINA MAPLE HILL 19.018 6.00 6.00
6. YOUNG, BONNIE OVERBROOK 19.375 5.00 5.00
7. LEUDKE, KAMRYN COLONY 20.038 4.00 4.00
8. THRUSH, DESTINEE ABILENE 21.090 3.00 3.00
9. ELLIOTT, MYAH HOPE 19.942 0.00 0.00
10. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
Sr Boys Tie Down
Place Member Name City Time Points AA Points
1. NEWELL, CAUY LANE 26.320 10.00 10.00
2. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 29.050 9.00 9.00
3. JACOBS, KADEN SCRANTON 29.630 8.00 8.00
4. BERKENMEIER, KENT MAPLE HILL 100.000 0.00 0.00
5. PROUTY, BRODY BALDWIN 100.000 0.00 0.00
Sr Girl Chute Doggin
Place Member Name City Time Points AA Points
1. YOUNG, BONNIE OVERBROOK 100.000 0.00 0.00
Sr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SCHNOOR, DANA WELLSVILLE 5.960 10.00 10.00
2. DEES, PENELOPE PAOLA 12.910 9.00 9.00
3. HELLER, MONTANA MERIDEN 19.110 8.00 8.00
4. LEUDKE, KAMRYN COLONY 100.000 0.00 0.00
5. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
6. MCGHEE, BRINLEY COLONY 100.000 0.00 0.00
Sr Team Rope Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JACOBS, KADEN SCRANTON 12.430 10.00 10.00
2. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 18.380 9.00 9.00
3. HAYS, RYLAN PHILLIPSBURG 42.400 8.00 8.00
4. BERKENMEIER, KENT MAPLE HILL 100.000 0.00 0.00
5. NEWELL, CAUY LANE 100.000 0.00 0.00
6. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
Sr Team Rope Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. BERKENMEIER, KENT MAPLE HILL 35.000 10.00 10.00
2. NEWELL, CAUY LANE 46.180 9.00 9.00
3. JACOBS, KADEN SCRANTON 100.000 0.00 0.00
4. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
5. HAYS, RYLAN PHILLIPSBURG 100.000 0.00 0.00
Sr. Bareback Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. FILINGER, MAX CUBA 65.0 0.00 0.00