Scores Listing for BURLINGTON #2(06/14/2020-Burlington)

Scores Listing for BURLINGTON #2(Burlington)
JR Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KRULL, REED BLUE MOUND 19.796 10.00 10.00
2. POTTER, GANNON BERRYTON 20.321 9.00 9.00
3. WALDY, JACOB MAPLE HILL 24.692 8.00 8.00
4. MILLER, KOIY WELDA 41.601 7.00 7.00
5. HOEFER, CODY BENTON 100.000 0.00 0.00
6. MORRISON, ELY LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
JR Bull Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HENSLEY, JACE PAOLA 69.0 10.00 10.00
JR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 9.884 10.00 10.00
2. SCOTT, MADISON PAMONA 11.034 9.00 9.00
3. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 11.415 8.00 8.00
4. ZOOK, BRYLEE GARNETT 13.024 7.00 7.00
5. HUGHES, BROOK GARNETT 13.133 6.00 6.00
6. MILLER, TATUM PAXICO 17.398 5.00 5.00
7. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 17.983 4.00 4.00
8. KRIEGER, MIKAYLA DILLER 18.947 3.00 3.00
9. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 21.786 2.00 2.00
10. KENT, BROOKE GARNETT 24.997 1.00 1.00
11. ERICHSEN, ASHLEE BEATRICE 36.945 0.00 0.00
12. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 100.000 0.00 0.00
13. ZOOK, BREKYN GARNETT 100.000 0.00 0.00
JR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 21.935 10.00 10.00
2. SCOTT, MADISON PAMONA 22.106 9.00 9.00
3. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 23.659 8.00 8.00
4. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 23.752 7.00 7.00
5. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 24.215 6.00 6.00
6. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 25.210 5.00 5.00
7. KENT, BROOKE GARNETT 25.258 4.00 4.00
8. ZOOK, BRYLEE GARNETT 26.748 3.00 3.00
9. DAME, KIMBER AMSTERDAM 28.411 2.00 2.00
10. MILLER, TATUM PAXICO 28.807 1.00 1.00
11. HENDERSON, LUCY JO MERIDEN 22.240 0.00 0.00
12. REZAC, KRISTEN TOPEKA 31.659 0.00 0.00
13. KRIEGER, MIKAYLA DILLER 33.202 0.00 0.00
14. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 37.779 0.00 0.00
15. BECK, IVY JUNCTION CITY 100.000 0.00 0.00
16. ERICHSEN, ASHLEE BEATRICE 100.000 0.00 0.00
JR Steer Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HEWITT, COOPER HOLTON 0.0 0.00 0.00
2. SHANNON, CURT HUMBOLDT 0.0 0.00 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SCOTT, MADISON PAMONA 18.323 10.00 10.00
2. ZOOK, BRYLEE GARNETT 18.409 9.00 9.00
3. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 18.578 8.00 8.00
4. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 18.679 7.00 7.00
5. DAME, KIMBER AMSTERDAM 19.270 6.00 6.00
6. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 19.833 5.00 5.00
7. KRIEGER, MIKAYLA DILLER 19.911 4.00 4.00
8. ZOOK, BREKYN GARNETT 20.328 3.00 3.00
9. KENT, BROOKE GARNETT 20.581 2.00 2.00
10. MILLER, TATUM PAXICO 20.594 1.00 1.00
11. HENDERSON, LUCY JO MERIDEN 17.827 0.00 0.00
12. HUGHES, BROOK GARNETT 21.280 0.00 0.00
13. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 22.414 0.00 0.00
14. ERICHSEN, ASHLEE BEATRICE 22.571 0.00 0.00
15. REZAC, KRISTEN TOPEKA 24.591 0.00 0.00
16. BECK, IVY JUNCTION CITY 26.027 0.00 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. POTTER, GANNON BERRYTON 3.204 10.00 10.00
2. SHANNON, CREED HUMBOLDT 6.041 9.00 9.00
3. O'BANNON, TRISTAN GREELY 24.036 0.00 0.00
4. HOEFER, CODY BENTON 100.000 0.00 0.00
5. KRULL, REED BLUE MOUND 100.000 0.00 0.00
6. MORRISON, ELY LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
7. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
8. REZAC, COLLIN TOPEKA 100.000 0.00 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ZOOK, BRYLEE GARNETT 3.404 10.00 10.00
2. SCOTT, MADISON PAMONA 5.828 9.00 9.00
3. HENDERSON, LUCY JO MERIDEN 11.934 0.00 0.00
4. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
5. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 100.000 0.00 0.00
6. ZOOK, BREKYN GARNETT 100.000 0.00 0.00
Jr Team Rope Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HENDERSON, LUCY JO MERIDEN 43.407 0.00 0.00
2. KRULL, REED BLUE MOUND 100.000 0.00 0.00
3. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
4. ZOOK, BRYLEE GARNETT 100.000 0.00 0.00
Jr Team Rope Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HEWITT, COOPER HOLTON 14.824 10.00 10.00
2. NEWELL, CADEN LANE 41.689 9.00 9.00
3. SHANNON, CREED HUMBOLDT 48.173 8.00 8.00
4. HENDERSON, LUCY JO MERIDEN 48.197 0.00 0.00
5. KRULL, REED BLUE MOUND 100.000 0.00 0.00
PW Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ZOOK, BRITNI GARNETT 19.925 10.00 10.00
2. KRULL, RAYLEN BLUE MOUND 20.497 9.00 9.00
3. KAHLE, KELCEE HOYT 21.666 8.00 8.00
4. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 23.455 7.00 7.00
5. KRULL, RYDER BLUE MOUND 25.776 6.00 6.00
6. PROUTY, MAE BALDWIN 26.680 5.00 5.00
7. HOEFER, JAKE BENTON 31.331 4.00 4.00
8. SECK, REATA LOUISBURG 33.741 3.00 3.00
9. HUPKA, HUDSON BEATRICE 34.054 2.00 2.00
10. DE LA GARZA, KATHRINE RANDOLPH 21.322 0.00 0.00
11. WILSON, HAZY 63.042 0.00 0.00
12. POTTER, GARREN BERRYTON 100.000 0.00 0.00
13. REZAC, DALTON TOPEKA 100.000 0.00 0.00
14. PROUTY, CLAIRE BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
PW Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. POTTER, GARREN BERRYTON 15.163 10.00 10.00
2. SCHOOLER, WESTON HOLTON 22.302 9.00 9.00
3. SPENCER, AUSTON PAMONA 22.490 8.00 8.00
4. RESER, COLT EDWARD DELIA 25.425 7.00 7.00
5. KRULL, RAYLEN BLUE MOUND 35.409 6.00 6.00
6. HOEFER, JAKE BENTON 100.000 0.00 0.00
7. PROUTY, EVERETT BALDWIN 100.000 0.00 0.00
8. TAYLOR, LUKAS COLONY 100.000 0.00 0.00
PW Calf Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. RESER, COLT EDWARD DELIA 60.0 10.00 10.00
2. SCHOOLER, WESTON HOLTON 48.0 9.00 9.00
3. DE LA GARZA, KATHRINE RANDOLPH 0.0 0.00 0.00
4. TAYLOR, LUKAS COLONY 0.0 0.00 0.00
PW Dummy Roping
Place Member Name City Score Points AA Points
1. ERICHSON, BEN BEATRICE 1.0 9.50 9.50
2. SHANNON, CREW HUMBOLDT 1.0 9.50 9.50
3. DE LA GARZA, JOESPH RANDOLPH 1.0 0.00 0.00
4. DE LA GARZA, SAMUEL RANDOLPH 0.0 0.00 0.00
5. KRULL, RYDER BLUE MOUND 0.0 0.00 0.00
6. MILLER, KREED WELDA 0.0 0.00 0.00
7. PACK, GW DORRANCE 0.0 0.00 0.00
8. HUPKA, HUDSON BEATRICE 0.0 0.00 0.00
PW Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 15.667 10.00 10.00
2. ZOOK, BRITNI GARNETT 21.667 9.00 9.00
3. PROUTY, MAE BALDWIN 30.054 8.00 8.00
4. KAHLE, KELCEE HOYT 54.077 7.00 7.00
5. DE LA GARZA, KATHRINE RANDOLPH 100.000 0.00 0.00
PW Goat Tail Untying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KRULL, RYDER BLUE MOUND 9.812 10.00 10.00
2. PROUTY, CLAIRE BALDWIN CITY 13.524 9.00 9.00
3. HUPKA, HUDSON BEATRICE 15.202 8.00 8.00
4. ERICHSON, BEN BEATRICE 15.867 7.00 7.00
5. PACK, GW DORRANCE 18.606 6.00 6.00
6. MILLER, KREED WELDA 19.177 5.00 5.00
7. SHANNON, CREW HUMBOLDT 21.417 4.00 4.00
8. OUELLETTE, PAISLEY RANTOUL 58.246 3.00 3.00
9. DE LA GARZA, JOESPH RANDOLPH 13.561 0.00 0.00
10. DE LA GARZA, SAMUEL RANDOLPH 18.054 0.00 0.00
11. WILSON, HAZY 25.771 0.00 0.00
PW Mounted Dummy Rop
Place Member Name City Time Points AA Points
1. POTTER, GARREN BERRYTON 4.523 10.00 10.00
2. SCHOOLER, WESTON HOLTON 4.525 9.00 9.00
3. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 5.169 8.00 8.00
4. SPENCER, AUSTON PAMONA 5.334 7.00 7.00
5. RESER, COLT EDWARD DELIA 32.524 6.00 6.00
6. DE LA GARZA, KATHRINE RANDOLPH 100.000 0.00 0.00
7. HOEFER, JAKE BENTON 100.000 0.00 0.00
8. KRULL, RAYLEN BLUE MOUND 100.000 0.00 0.00
9. PROUTY, EVERETT BALDWIN 100.000 0.00 0.00
10. PROUTY, MAE BALDWIN 100.000 0.00 0.00
11. REZAC, DALTON TOPEKA 100.000 0.00 0.00
12. TAYLOR, LUKAS COLONY 100.000 0.00 0.00
13. ZOOK, BRITNI GARNETT 100.000 0.00 0.00
PW Mutton Busting
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HUPKA, HUDSON BEATRICE 63.0 10.00 10.00
2. KRULL, RYDER BLUE MOUND 49.0 9.00 9.00
3. PACK, GW DORRANCE 43.0 8.00 8.00
4. DE LA GARZA, JOESPH RANDOLPH 0.0 0.00 0.00
5. DE LA GARZA, SAMUEL RANDOLPH 0.0 0.00 0.00
6. PROUTY, CLAIRE BALDWIN CITY 0.0 0.00 0.00
7. WILSON, HAZY 0.0 0.00 0.00
8. RUTLEDGE, STONEY MAPLE HILL 0.0 0.00 0.00
9. STEWART, BO PAOLA 0.0 0.00 0.00
PW Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 24.115 10.00 10.00
2. KRULL, RAYLEN BLUE MOUND 26.400 9.00 9.00
3. ZOOK, BRITNI GARNETT 28.689 8.00 8.00
4. KAHLE, KELCEE HOYT 31.703 7.00 7.00
5. PROUTY, MAE BALDWIN 31.801 6.00 6.00
6. KRULL, RYDER BLUE MOUND 32.123 5.00 5.00
7. PROUTY, CLAIRE BALDWIN CITY 37.449 4.00 4.00
8. SECK, REATA LOUISBURG 43.307 3.00 3.00
9. HUPKA, HUDSON BEATRICE 43.392 2.00 2.00
10. ERICHSON, BEN BEATRICE 47.950 1.00 1.00
11. REZAC, DALTON TOPEKA 89.032 0.00 0.00
12. DE LA GARZA, KATHRINE RANDOLPH 100.000 0.00 0.00
13. WILSON, HAZY 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Roper
Place Member Name City Time Points AA Points
1. BERKENMEIER, KENT MAPLE HILL 11.349 10.00 10.00
2. MILLER, KOBEY WELDA 11.743 9.00 9.00
3. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 13.191 8.00 8.00
4. NEWELL, CAUY LANE 17.646 7.00 7.00
5. JACOBS, KADEN SCRANTON 19.799 6.00 6.00
6. HELLER, MONTANA MERIDEN 21.239 5.00 5.00
7. DEES, PENELOPE PAOLA 27.173 4.00 4.00
8. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
9. MILLER, KARTER WELDA 100.000 0.00 0.00
10. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 100.000 0.00 0.00
11. PROUTY, BRODY BALDWIN 100.000 0.00 0.00
12. SCHNOOR, DANA WELLSVILLE 100.000 0.00 0.00
13. ZOOK, BRYLEE GARNETT 100.000 0.00 0.00
14. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Runner
Place Member Name City Time Points AA Points
1. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 11.349 10.00 10.00
2. ZOOK, BREKYN GARNETT 11.743 9.00 9.00
3. HUGHES, BROOK GARNETT 13.191 8.00 8.00
4. SCHNOOR, DANA WELLSVILLE 17.646 7.00 7.00
5. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 19.799 6.00 6.00
6. HEWITT, COOPER HOLTON 21.239 5.00 5.00
7. SHANNON, CREED HUMBOLDT 27.173 4.00 4.00
8. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 100.000 0.00 0.00
9. JACOBS, KADEN SCRANTON 100.000 0.00 0.00
10. NEWELL, CAUY LANE 100.000 0.00 0.00
11. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 100.000 0.00 0.00
12. SHANNON, CURT HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
13. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
14. MCGHEE, BRINLEY COLONY 100.000 0.00 0.00
SR Boy Chute Dogging
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JACOBS, KADEN SCRANTON 4.196 10.00 10.00
2. BERKENMEIER, KENT MAPLE HILL 6.578 9.00 9.00
3. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 13.093 8.00 8.00
SR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HELLER, MONTANA MERIDEN 11.097 10.00 10.00
2. LEUDKE, KAMRYN COLONY 11.260 9.00 9.00
3. RESER, DALI DELIA 11.803 8.00 8.00
4. MCGHEE, BRINLEY COLONY 100.000 0.00 0.00
SR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. GOODWIN, MORGAN MILFORD 20.983 10.00 10.00
2. MCGHEE, BRINLEY COLONY 22.096 9.00 9.00
3. LEUDKE, KAMRYN COLONY 25.396 8.00 8.00
4. WALDY, CHRISTINA MAPLE HILL 27.871 7.00 7.00
5. DEES, PENELOPE PAOLA 32.466 6.00 6.00
6. HENDERSON, LILY MERIDEN 39.042 0.00 0.00
7. REZAC, SHANNON TOPEKA 49.533 0.00 0.00
SR Saddle Bronc
Place Member Name City Score Points AA Points
1. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 73.0 10.00 10.00
Sr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MCGHEE, BRINLEY COLONY 18.321 10.00 10.00
2. WALDY, CHRISTINA MAPLE HILL 18.890 9.00 9.00
3. LEUDKE, KAMRYN COLONY 19.156 8.00 8.00
4. DEES, PENELOPE PAOLA 19.551 7.00 7.00
5. THRUSH, DESTINEE ABILENE 21.184 6.00 6.00
6. GOODWIN, MORGAN MILFORD 23.568 5.00 5.00
7. KELLY, GEORGIA EUREKA 18.239 0.00 0.00
8. HENDERSON, LILY MERIDEN 23.398 0.00 0.00
9. SCHRECKHISE, JACLYN PLEASANTON 26.848 0.00 0.00
10. REZAC, SHANNON TOPEKA 43.774 0.00 0.00
Sr Boys Tie Down
Place Member Name City Time Points AA Points
1. BERKENMEIER, KENT MAPLE HILL 16.614 10.00 10.00
2. JACOBS, KADEN SCRANTON 100.000 0.00 0.00
3. MILLER, KOBEY WELDA 100.000 0.00 0.00
4. NEWELL, CAUY LANE 100.000 0.00 0.00
5. PROUTY, BRODY BALDWIN 100.000 0.00 0.00
6. RESER, BRONC DELIA 100.000 0.00 0.00
7. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
Sr Girl Chute Doggin
Place Member Name City Time Points AA Points
1. YOUNG, BONNIE OVERBROOK 100.000 0.00 0.00
Sr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. LEUDKE, KAMRYN COLONY 4.349 10.00 10.00
2. HELLER, MONTANA MERIDEN 6.810 9.00 9.00
3. DEES, PENELOPE PAOLA 15.023 8.00 8.00
4. RESER, DALI DELIA 15.568 7.00 7.00
5. SCHNOOR, DANA WELLSVILLE 100.000 0.00 0.00
6. MCGHEE, BRINLEY COLONY 100.000 0.00 0.00
7. HENDERSON, LILY MERIDEN 100.000 0.00 0.00
Sr Team Rope Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MILLER, KOBEY WELDA 9.318 10.00 10.00
2. MILLER, KARTER WELDA 11.785 9.00 9.00
3. JACOBS, KADEN SCRANTON 13.890 8.00 8.00
4. BERKENMEIER, KENT MAPLE HILL 24.160 7.00 7.00
5. NEWELL, CAUY LANE 59.483 6.00 6.00
6. HENDERSON, LILY MERIDEN 13.836 0.00 0.00
7. RESER, BRONC DELIA 100.000 0.00 0.00
8. RESER, DALI DELIA 100.000 0.00 0.00
9. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
Sr Team Rope Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. BERKENMEIER, KENT MAPLE HILL 16.383 10.00 10.00
2. MILLER, KARTER WELDA 19.967 9.00 9.00
3. MILLER, KOBEY WELDA 26.446 8.00 8.00
4. RESER, BRONC DELIA 42.250 7.00 7.00
5. JACOBS, KADEN SCRANTON 100.000 0.00 0.00
6. NEWELL, CAUY LANE 100.000 0.00 0.00
7. RESER, DALI DELIA 100.000 0.00 0.00
8. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
9. HENDERSON, LILY MERIDEN 100.000 0.00 0.00