Scores Listing for BURLINGTON #1(06/13/2020-Burlington)

Scores Listing for BURLINGTON #1(Burlington)
JR Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. POTTER, GANNON BERRYTON 15.672 10.00 10.00
2. MORRISON, ELY LAWRENCE 20.407 9.00 9.00
3. HOEFER, CODY BENTON 22.993 8.00 8.00
4. WALDY, JACOB MAPLE HILL 23.060 7.00 7.00
5. MILLER, KOIY WELDA 35.921 6.00 6.00
6. SEASTROM, WYATT HARVEYVILLE 100.000 0.00 0.00
JR Bull Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HENSLEY, JACE PAOLA 60.0 10.00 10.00
JR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 10.827 10.00 10.00
2. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 14.276 9.00 9.00
3. HUGHES, BROOK GARNETT 15.155 8.00 8.00
4. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 21.188 7.00 7.00
5. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 21.335 6.00 6.00
6. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 22.835 5.00 5.00
7. ERICHSEN, ASHLEE BEATRICE 24.454 4.00 4.00
8. HART, MAGGIE PAOLA 24.792 3.00 3.00
9. KENT, BROOKE GARNETT 30.885 2.00 2.00
10. KRIEGER, MIKAYLA DILLER 100.000 0.00 0.00
11. MILLER, TATUM PAXICO 100.000 0.00 0.00
12. ZOOK, BREKYN GARNETT 100.000 0.00 0.00
13. ZOOK, BRYLEE GARNETT 100.000 0.00 0.00
JR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 24.439 10.00 10.00
2. KENT, BROOKE GARNETT 25.980 9.00 9.00
3. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 27.149 8.00 8.00
4. ERICHSEN, ASHLEE BEATRICE 28.056 7.00 7.00
5. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 28.100 6.00 6.00
6. KRIEGER, MIKAYLA DILLER 32.491 5.00 5.00
7. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 33.678 4.00 4.00
8. HENDERSON, LUCY JO MERIDEN 27.309 0.00 0.00
9. REZAC, KRISTEN TOPEKA 30.984 0.00 0.00
10. BECK, IVY JUNCTION CITY 100.000 0.00 0.00
11. DAME, KIMBER AMSTERDAM 100.000 0.00 0.00
12. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 100.000 0.00 0.00
13. MILLER, TATUM PAXICO 100.000 0.00 0.00
14. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 100.000 0.00 0.00
15. ZOOK, BRYLEE GARNETT 100.000 0.00 0.00
16. HART, MAGGIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
JR Steer Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. SEASTROM, WYATT HARVEYVILLE 43.0 10.00 10.00
2. HEWITT, COOPER HOLTON 0.0 0.00 0.00
3. SHANNON, CURT HUMBOLDT 0.0 0.00 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 18.031 10.00 10.00
2. CATTRELL, SAVANNAH CIRCLEVILLE 19.180 9.00 9.00
3. DAME, KIMBER AMSTERDAM 20.017 8.00 8.00
4. KENT, BROOKE GARNETT 20.295 7.00 7.00
5. HART, MAGGIE PAOLA 20.417 6.00 6.00
6. KRIEGER, MIKAYLA DILLER 20.622 5.00 5.00
7. ZOOK, BREKYN GARNETT 20.893 4.00 4.00
8. HUGHES, BROOK GARNETT 21.361 3.00 3.00
9. ERICHSEN, ASHLEE BEATRICE 22.138 2.00 2.00
10. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 22.567 1.00 1.00
11. HENDERSON, LUCY JO MERIDEN 18.378 0.00 0.00
12. MILLER, TATUM PAXICO 23.536 0.00 0.00
13. REZAC, KRISTEN TOPEKA 26.506 0.00 0.00
14. BECK, IVY JUNCTION CITY 100.000 0.00 0.00
15. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 100.000 0.00 0.00
16. ZOOK, BRYLEE GARNETT 100.000 0.00 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HOEFER, CODY BENTON 100.000 0.00 0.00
2. MORRISON, ELY LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
3. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
4. O'BANNON, TRISTAN GREELY 100.000 0.00 0.00
5. REZAC, COLLIN TOPEKA 100.000 0.00 0.00
6. SEASTROM, WYATT HARVEYVILLE 100.000 0.00 0.00
7. SHANNON, CREED HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
8. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HENDERSON, LUCY JO MERIDEN 4.829 0.00 0.00
2. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
3. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 100.000 0.00 0.00
4. ZOOK, BREKYN GARNETT 100.000 0.00 0.00
Jr Team Rope Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HENDERSON, LUCY JO MERIDEN 14.885 0.00 0.00
2. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
Jr Team Rope Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SHANNON, CREED HUMBOLDT 14.716 10.00 10.00
2. HEWITT, COOPER HOLTON 16.866 9.00 9.00
3. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
4. HENDERSON, LUCY JO MERIDEN 100.000 0.00 0.00
PW Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KAHLE, KELCEE HOYT 21.071 10.00 10.00
2. HART, ELLIE PAOLA 21.587 9.00 9.00
3. ZOOK, BRITNI GARNETT 26.309 8.00 8.00
4. HUPKA, HUDSON BEATRICE 28.912 7.00 7.00
5. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 28.979 6.00 6.00
6. PROUTY, CLAIRE BALDWIN CITY 29.144 5.00 5.00
7. HART, CALLIE PAOLA 29.472 4.00 4.00
8. REZAC, DALTON TOPEKA 99.805 0.00 0.00
9. HOEFER, JAKE BENTON 100.000 0.00 0.00
10. POTTER, GARREN BERRYTON 100.000 0.00 0.00
11. PROUTY, MAE BALDWIN 100.000 0.00 0.00
12. SECK, REATA LOUISBURG 100.000 0.00 0.00
PW Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. RESER, COLT EDWARD DELIA 38.282 10.00 10.00
2. HOEFER, JAKE BENTON 54.838 9.00 9.00
3. POTTER, GARREN BERRYTON 100.000 0.00 0.00
4. PROUTY, EVERETT BALDWIN 100.000 0.00 0.00
5. TAYLOR, LUKAS COLONY 100.000 0.00 0.00
6. SCHOOLER, WESTON HOLTON 100.000 0.00 0.00
PW Calf Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. TAYLOR, LUKAS COLONY 51.0 10.00 10.00
2. RESER, COLT EDWARD DELIA 0.0 0.00 0.00
3. SCHOOLER, WESTON HOLTON 0.0 0.00 0.00
PW Dummy Roping
Place Member Name City Score Points AA Points
1. ERICHSON, BEN BEATRICE 3.0 10.00 10.00
2. PACK, GW DORRANCE 2.0 9.00 9.00
3. SHANNON, CREW HUMBOLDT 0.0 0.00 0.00
4. MILLER, KREED WELDA 0.0 0.00 0.00
5. HUPKA, HUDSON BEATRICE 0.0 0.00 0.00
PW Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ZOOK, BRITNI GARNETT 18.270 10.00 10.00
2. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 29.711 9.00 9.00
3. PROUTY, MAE BALDWIN 46.414 8.00 8.00
4. HART, ELLIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
5. KAHLE, KELCEE HOYT 100.000 0.00 0.00
PW Goat Tail Untying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ERICHSON, BEN BEATRICE 10.410 10.00 10.00
2. HART, CALLIE PAOLA 11.430 9.00 9.00
3. PROUTY, CLAIRE BALDWIN CITY 11.568 8.00 8.00
4. SHANNON, CREW HUMBOLDT 15.890 7.00 7.00
5. HUPKA, HUDSON BEATRICE 16.699 6.00 6.00
6. MILLER, KREED WELDA 17.352 5.00 5.00
7. PACK, GW DORRANCE 40.657 4.00 4.00
8. OUELLETTE, PAISLEY RANTOUL 100.000 0.00 0.00
PW Mounted Dummy Rop
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HOEFER, JAKE BENTON 100.000 0.00 0.00
2. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 100.000 0.00 0.00
3. POTTER, GARREN BERRYTON 100.000 0.00 0.00
4. PROUTY, EVERETT BALDWIN 100.000 0.00 0.00
5. RESER, COLT EDWARD DELIA 100.000 0.00 0.00
6. REZAC, DALTON TOPEKA 100.000 0.00 0.00
7. TAYLOR, LUKAS COLONY 100.000 0.00 0.00
8. ZOOK, BRITNI GARNETT 100.000 0.00 0.00
9. SCHOOLER, WESTON HOLTON 100.000 0.00 0.00
PW Mutton Busting
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HUPKA, HUDSON BEATRICE 61.0 10.00 10.00
2. HART, CALLIE PAOLA 0.0 0.00 0.00
3. PROUTY, CLAIRE BALDWIN CITY 0.0 0.00 0.00
4. PACK, GW DORRANCE 0.0 0.00 0.00
5. RUTLEDGE, STONEY MAPLE HILL 0.0 0.00 0.00
6. STEWART, BO PAOLA 0.0 0.00 0.00
PW Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 24.750 10.00 10.00
2. KAHLE, KELCEE HOYT 27.497 9.00 9.00
3. HART, ELLIE PAOLA 28.410 8.00 8.00
4. ZOOK, BRITNI GARNETT 31.443 7.00 7.00
5. PROUTY, MAE BALDWIN 32.628 6.00 6.00
6. HUPKA, HUDSON BEATRICE 41.182 5.00 5.00
7. SECK, REATA LOUISBURG 42.250 4.00 4.00
8. ERICHSON, BEN BEATRICE 45.183 3.00 3.00
9. REZAC, SHANNON TOPEKA 47.057 0.00 0.00
10. HART, CALLIE PAOLA 100.000 0.00 0.00
11. PROUTY, CLAIRE BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
12. REZAC, DALTON TOPEKA 204.430 0.00 0.00
Ribbon Roping-Roper
Place Member Name City Time Points AA Points
1. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 11.198 10.00 10.00
2. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 12.197 9.00 9.00
3. JACOBS, KADEN SCRANTON 12.221 8.00 8.00
4. POTTER, GANNON BERRYTON 21.864 7.00 7.00
5. BERKENMEIER, KENT MAPLE HILL 100.000 0.00 0.00
6. DEES, PENELOPE PAOLA 100.000 0.00 0.00
7. HELLER, MONTANA MERIDEN 100.000 0.00 0.00
8. MILLER, KARTER WELDA 100.000 0.00 0.00
9. MILLER, KOBEY WELDA 100.000 0.00 0.00
10. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 100.000 0.00 0.00
11. PROUTY, BRODY BALDWIN 100.000 0.00 0.00
12. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Runner
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JACOBS, KADEN SCRANTON 11.198 10.00 10.00
2. PROUTY, BRODY BALDWIN 12.197 9.00 9.00
3. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 12.221 8.00 8.00
4. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 21.864 7.00 7.00
5. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 100.000 0.00 0.00
6. HEWITT, COOPER HOLTON 100.000 0.00 0.00
7. HUGHES, BROOK GARNETT 100.000 0.00 0.00
8. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 100.000 0.00 0.00
9. SHANNON, CREED HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
10. ZOOK, BREKYN GARNETT 100.000 0.00 0.00
11. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
12. MCGHEE, BRINLEY COLONY 100.000 0.00 0.00
SR Boy Chute Dogging
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 2.930 10.00 10.00
2. BERKENMEIER, KENT MAPLE HILL 7.171 9.00 9.00
3. JACOBS, KADEN SCRANTON 7.496 8.00 8.00
SR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. LEUDKE, KAMRYN COLONY 10.620 10.00 10.00
2. MCGHEE, BRINLEY COLONY 12.938 9.00 9.00
3. RESER, DALI DELIA 16.611 8.00 8.00
4. HELLER, MONTANA MERIDEN 100.000 0.00 0.00
5. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
SR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MCGHEE, BRINLEY COLONY 22.688 10.00 10.00
2. GOODWIN, MORGAN MILFORD 26.590 9.00 9.00
3. WALDY, CHRISTINA MAPLE HILL 33.200 8.00 8.00
4. DEES, PENELOPE PAOLA 33.288 7.00 7.00
5. HENDERSON, LILY MERIDEN 29.359 0.00 0.00
6. LEUDKE, KAMRYN COLONY 100.000 0.00 0.00
SR Saddle Bronc
Place Member Name City Score Points AA Points
1. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 68.0 10.00 10.00
Sr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MCGHEE, BRINLEY COLONY 18.157 10.00 10.00
2. GOODWIN, MORGAN MILFORD 18.435 9.00 9.00
3. DEES, PENELOPE PAOLA 18.737 8.00 8.00
4. WALDY, CHRISTINA MAPLE HILL 18.884 7.00 7.00
5. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 19.075 6.00 6.00
6. LEUDKE, KAMRYN COLONY 19.500 5.00 5.00
7. THRUSH, DESTINEE ABILENE 21.312 4.00 4.00
8. HENDERSON, LILY MERIDEN 18.806 0.00 0.00
9. REZAC, SHANNON TOPEKA 39.000 0.00 0.00
Sr Boys Tie Down
Place Member Name City Time Points AA Points
1. PROUTY, BRODY BALDWIN 19.035 10.00 10.00
2. NEWELL, CAUY LANE 24.215 9.00 9.00
3. RESER, BRONC DELIA 24.502 8.00 8.00
4. JACOBS, KADEN SCRANTON 24.599 7.00 7.00
5. MILLER, KOBEY WELDA 27.102 6.00 6.00
6. BERKENMEIER, KENT MAPLE HILL 100.000 0.00 0.00
7. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
Sr Girl Chute Doggin
Place Member Name City Time Points AA Points
1. YOUNG, BONNIE OVERBROOK 7.741 10.00 10.00
Sr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 2.912 10.00 10.00
2. DEES, PENELOPE PAOLA 2.940 9.00 9.00
3. RESER, DALI DELIA 3.000 8.00 8.00
4. HELLER, MONTANA MERIDEN 6.837 7.00 7.00
5. HENDERSON, LILY MERIDEN 3.547 0.00 0.00
6. LEUDKE, KAMRYN COLONY 100.000 0.00 0.00
7. MCGHEE, BRINLEY COLONY 100.000 0.00 0.00
Sr Team Rope Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JACOBS, KADEN SCRANTON 17.210 10.00 10.00
2. RESER, DALI DELIA 53.240 9.00 9.00
3. HENDERSON, LILY MERIDEN 36.659 0.00 0.00
4. BERKENMEIER, KENT MAPLE HILL 100.000 0.00 0.00
5. MILLER, KARTER WELDA 100.000 0.00 0.00
6. MILLER, KOBEY WELDA 100.000 0.00 0.00
7. NEWELL, CAUY LANE 100.000 0.00 0.00
8. RESER, BRONC DELIA 100.000 0.00 0.00
9. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
Sr Team Rope Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. BERKENMEIER, KENT MAPLE HILL 20.830 10.00 10.00
2. MILLER, KARTER WELDA 28.590 9.00 9.00
3. JACOBS, KADEN SCRANTON 38.713 8.00 8.00
4. HENDERSON, LILY MERIDEN 20.504 0.00 0.00
5. MILLER, KOBEY WELDA 100.000 0.00 0.00
6. NEWELL, CAUY LANE 100.000 0.00 0.00
7. RESER, BRONC DELIA 100.000 0.00 0.00
8. RESER, DALI DELIA 100.000 0.00 0.00
9. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00