Scores Listing for OTTAWA(07/17/2019-OTTAWA)

Scores Listing for OTTAWA(OTTAWA)
JR Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. PROUTY, BRODY BALDWIN 12.991 10.00 10.00
2. POTTER, GANNON BERRYTON 13.668 9.00 9.00
3. JACOBS, KADEN SCRANTON 13.708 8.00 8.00
4. SEASTROM, WYATT HARVEYVILLE 15.034 7.00 7.00
5. KRULL, REED BLUE MOUND 15.722 6.00 6.00
6. LAWTON, TRENTON PAXICO 18.051 5.00 5.00
7. SHANNON, BRIGG IOLA 21.125 4.00 4.00
8. MORRISON, ELY LAWRENCE 21.169 3.00 3.00
9. BOND, TAGG CHERRYVALE 22.027 2.00 2.00
10. LAWTON, JUSTIN PAXICO 29.472 1.00 1.00
11. KATZER, HOLT OSAWATOMIE 14.735 0.00 0.00
12. STROUP, KORD PRINCETON 18.816 0.00 0.00
13. REESE, COBY WELLSVILLE 19.732 0.00 0.00
14. WALDY, JACOB MAPLE HILL 41.873 0.00 0.00
15. LAWTON, JUSTUS PAXICO 100.000 0.00 0.00
JR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. LEUDKE, KAMRYN COLONY 9.478 10.00 10.00
2. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 9.785 9.00 9.00
3. MCGHEE, BRINLEY GARNETT 10.807 8.00 8.00
4. SCOTT, MADISON PAMONA 11.056 7.00 7.00
5. HUGHES, BROOK GARNETT 14.305 6.00 6.00
6. ZOOK, BRYLEE GARNETT 14.385 5.00 5.00
7. ZOOK, BREKYN GARNETT 14.615 4.00 4.00
8. RESER, DALI DELIA 15.636 3.00 3.00
9. MILLER, TATUM PAXICO 17.358 2.00 2.00
10. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 27.648 1.00 1.00
11. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 100.000 0.00 0.00
JR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MCGHEE, BRINLEY GARNETT 21.873 10.00 10.00
2. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 22.546 9.00 9.00
3. HUGHES, BROOK GARNETT 23.634 8.00 8.00
4. SCOTT, MADISON PAMONA 23.797 7.00 7.00
5. ZOOK, BREKYN GARNETT 25.216 6.00 6.00
6. LEUDKE, KAMRYN COLONY 29.265 5.00 5.00
7. ZOOK, BRYLEE GARNETT 29.440 4.00 4.00
8. DAME, KIMBER AMSTERDAM 29.892 3.00 3.00
9. RESER, DALI DELIA 31.271 2.00 2.00
10. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 38.342 1.00 1.00
11. SLY, MADISYN DELPHOS 100.000 0.00 0.00
12. MILLER, TATUM PAXICO 100.000 0.00 0.00
JR Steer Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HENSLEY, JACE PAOLA 72.0 10.00 10.00
2. SEASTROM, WYATT HARVEYVILLE 65.0 9.00 9.00
3. HEWITT, COOPER HOLTON 0.0 0.00 0.00
4. SHANNON, CURT HUMBOLDT 0.0 0.00 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 16.340 10.00 10.00
2. MCGHEE, BRINLEY GARNETT 16.549 9.00 9.00
3. ZOOK, BRYLEE GARNETT 17.202 8.00 8.00
4. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 17.250 7.00 7.00
5. SCOTT, MADISON PAMONA 17.304 6.00 6.00
6. LEUDKE, KAMRYN COLONY 17.522 5.00 5.00
7. MILLER, TATUM PAXICO 18.709 4.00 4.00
8. SLY, KYLEY DELPHOS 18.766 3.00 3.00
9. DAME, KIMBER AMSTERDAM 18.857 2.00 2.00
10. ZOOK, BREKYN GARNETT 21.706 1.00 1.00
11. HUGHES, BROOK GARNETT 21.808 0.00 0.00
12. SLY, MADISYN DELPHOS 22.642 0.00 0.00
13. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 26.657 0.00 0.00
14. RESER, DALI DELIA 26.978 0.00 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JACOBS, KADEN SCRANTON 4.260 10.00 10.00
2. KRULL, REED BLUE MOUND 4.969 9.00 9.00
3. SHANNON, CREED HUMBOLDT 17.916 8.00 8.00
4. SHANNON, BRIGG IOLA 100.000 0.00 0.00
5. PROUTY, BRODY BALDWIN 100.000 0.00 0.00
6. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
7. REESE, COBY WELLSVILLE 100.000 0.00 0.00
8. MORRISON, ELY LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
9. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
10. KATZER, HOLT OSAWATOMIE 100.000 0.00 0.00
11. BOND, TAGG CHERRYVALE 100.000 0.00 0.00
12. SEASTROM, WYATT HARVEYVILLE 100.000 0.00 0.00
13. MILLER, KARTER WELDA 100.000 0.00 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MCGHEE, BRINLEY GARNETT 4.088 10.00 10.00
2. SCOTT, MADISON PAMONA 4.208 9.00 9.00
3. ZOOK, BRYLEE GARNETT 9.497 8.00 8.00
4. LEUDKE, KAMRYN COLONY 14.831 7.00 7.00
5. RESER, DALI DELIA 19.052 6.00 6.00
6. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
Jr Team Rope Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
2. REESE, COBY WELLSVILLE 100.000 0.00 0.00
3. RESER, DALI DELIA 100.000 0.00 0.00
4. JACOBS, KADEN SCRANTON 100.000 0.00 0.00
5. MILLER, KARTER WELDA 100.000 0.00 0.00
6. BOND, TAGG CHERRYVALE 100.000 0.00 0.00
Jr Team Rope Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JACOBS, KADEN SCRANTON 12.081 10.00 10.00
2. RESER, DALI DELIA 36.174 9.00 9.00
3. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
4. REESE, COBY WELLSVILLE 100.000 0.00 0.00
5. HEWITT, COOPER HOLTON 100.000 0.00 0.00
6. SHANNON, CREED HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
7. MILLER, KARTER WELDA 100.000 0.00 0.00
8. KRULL, REED BLUE MOUND 100.000 0.00 0.00
Jr. Bareback Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. SHANNON, BRIGG IOLA 61.0 10.00 10.00
PW Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 16.896 10.00 10.00
2. ZOOK, BRITNI GARNETT 18.164 9.00 9.00
3. PROUTY, MAE BALDWIN 18.636 8.00 8.00
4. MATZKE, HADDIE WHEATON 19.442 7.00 7.00
5. KRULL, RAYLEN BLUE MOUND 20.781 6.00 6.00
6. SPENCER, AUSTON PAMONA 21.325 5.00 5.00
7. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 24.708 4.00 4.00
8. KAHLE, KELCEE HOYT 25.023 3.00 3.00
9. SCHOOLER, WESTON HORTON 26.144 2.00 2.00
10. HOEFER, CODY BENTON 30.938 1.00 1.00
11. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 32.117 0.00 0.00
12. STROUP, RYLIE PRINCETON 34.963 0.00 0.00
13. KRULL, RYDER BLUE MOUND 51.131 0.00 0.00
PW Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. NEWELL, STONE OSKALOOSA 17.854 10.00 10.00
2. NEWELL, HAYES OSKALOOSA 18.953 9.00 9.00
3. POTTER, GARREN BERRYTON 26.438 8.00 8.00
4. HOEFER, CODY BENTON 39.603 7.00 7.00
5. SCHOOLER, WESTON HORTON 59.900 6.00 6.00
PW Calf Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HOEFER, CODY BENTON 0.0 0.00 0.00
2. REZAC, COLLIN TOPEKA 0.0 0.00 0.00
3. POTTER, GARREN BERRYTON 0.0 0.00 0.00
4. NEWELL, HAYES OSKALOOSA 0.0 0.00 0.00
5. NEWELL, STONE OSKALOOSA 0.0 0.00 0.00
6. SCHOOLER, WESTON HORTON 0.0 0.00 0.00
PW Dummy Roping
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HOEFER, JAKE BENTON 5.0 10.00 10.00
2. KRULL, RAYLEN BLUE MOUND 4.0 8.50 8.50
3. KRULL, RYDER BLUE MOUND 4.0 8.50 8.50
4. TAYLOR, LUKAS COLONY 3.0 7.00 7.00
5. ZOOK, BRITNI GARNETT 2.0 6.00 6.00
6. SPENCER, AUSTON PAMONA 1.0 5.00 5.00
7. RESER, COLT EDWARD DELIA 0.0 0.00 0.00
8. SHANNON, CREW HUMBOLDT 0.0 0.00 0.00
PW Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 19.079 10.00 10.00
2. MATZKE, HADDIE WHEATON 20.034 9.00 9.00
3. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 21.872 8.00 8.00
4. KAHLE, KELCEE HOYT 25.841 7.00 7.00
5. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 100.000 0.00 0.00
PW Goat Tail Untying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SPENCER, AUSTON PAMONA 7.627 10.00 10.00
2. KRULL, RAYLEN BLUE MOUND 7.844 9.00 9.00
3. PROUTY, MAE BALDWIN 9.620 8.00 8.00
4. ZOOK, BRITNI GARNETT 10.107 7.00 7.00
5. PROUTY, CLAIRE BALDWIN CITY 10.756 6.00 6.00
6. RESER, COLT EDWARD DELIA 11.649 5.00 5.00
7. HOEFER, JAKE BENTON 13.688 4.00 4.00
8. PROUTY, EVERETT BALDWIN 16.285 3.00 3.00
9. SHANNON, CREW HUMBOLDT 21.010 2.00 2.00
10. KRULL, RYDER BLUE MOUND 22.543 1.00 1.00
PW Mounted Dummy Rop
Place Member Name City Time Points AA Points
1. NEWELL, HAYES OSKALOOSA 2.838 10.00 10.00
2. HOEFER, CODY BENTON 2.995 9.00 9.00
3. NEWELL, STONE OSKALOOSA 3.903 8.00 8.00
4. POTTER, GARREN BERRYTON 5.909 7.00 7.00
5. MATZKE, HADDIE WHEATON 16.301 6.00 6.00
6. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 21.107 5.00 5.00
7. MILLER, KOIY WELDA 100.000 0.00 0.00
8. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 100.000 0.00 0.00
9. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 100.000 0.00 0.00
10. SCHOOLER, WESTON HORTON 100.000 0.00 0.00
PW Mutton Busting
Place Member Name City Score Points AA Points
1. KRULL, RAYLEN BLUE MOUND 64.0 10.00 10.00
2. PROUTY, MAE BALDWIN 57.0 9.00 9.00
3. LAWTON, JACOB 49.0 8.00 8.00
4. SPENCER, AUSTON PAMONA 0.0 0.00 0.00
5. RESER, COLT EDWARD DELIA 0.0 0.00 0.00
6. REZAC, DALTON TOPEKA 0.0 0.00 0.00
7. PROUTY, EVERETT BALDWIN 0.0 0.00 0.00
8. WRIGHT, LANE OTTAWA 0.0 0.00 0.00
9. TAYLOR, LUKAS COLONY 0.0 0.00 0.00
10. KRULL, RYDER BLUE MOUND 0.0 0.00 0.00
PW Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ZOOK, BRITNI GARNETT 24.998 10.00 10.00
2. KRULL, RAYLEN BLUE MOUND 27.314 9.00 9.00
3. SPENCER, AUSTON PAMONA 28.488 8.00 8.00
4. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 29.448 7.00 7.00
5. KAHLE, KELCEE HOYT 33.319 6.00 6.00
6. MATZKE, HADDIE WHEATON 34.063 5.00 5.00
7. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 34.845 4.00 4.00
8. PROUTY, MAE BALDWIN 37.663 3.00 3.00
9. SCHOOLER, WESTON HORTON 40.010 2.00 2.00
10. HOEFER, CODY BENTON 40.350 1.00 1.00
11. KRULL, RYDER BLUE MOUND 73.664 0.00 0.00
12. STROUP, RYLIE PRINCETON 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Roper
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KENNINGTON, TREVOR COLONY 8.917 10.00 10.00
2. MILLER, KOBEY WELDA 11.282 9.00 9.00
3. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 15.910 8.00 8.00
4. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 16.398 7.00 7.00
5. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 17.610 6.00 6.00
6. BOND, TAGG CHERRYVALE 18.786 5.00 5.00
7. GREEN, COLBY HARPER 22.494 4.00 4.00
8. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
9. RESER, BRONC DELIA 100.000 0.00 0.00
10. ZOOK, BRYLEE GARNETT 100.000 0.00 0.00
11. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
12. NEWELL, CAUY LANE 100.000 0.00 0.00
13. REESE, COBY WELLSVILLE 100.000 0.00 0.00
14. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
15. JACOBS, KADEN SCRANTON 100.000 0.00 0.00
16. MILLER, KARTER WELDA 100.000 0.00 0.00
17. HELLER, MONTANA MERIDEN 100.000 0.00 0.00
18. DEES, PENELOPE PAOLA 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Runner
Place Member Name City Time Points AA Points
1. LEUDKE, KAMRYN COLONY 8.917 10.00 10.00
2. ZOOK, BREKYN GARNETT 11.282 9.00 9.00
3. HUGHES, BROOK GARNETT 15.910 8.00 8.00
4. HANNAGAN, JENNA MANHATTAN 16.398 7.00 7.00
5. JACOBS, KADEN SCRANTON 17.610 6.00 6.00
6. ZOOK, BRYLEE GARNETT 18.786 5.00 5.00
7. DEES, PENELOPE PAOLA 22.494 4.00 4.00
8. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 100.000 0.00 0.00
9. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
10. WALDY, BETHANY MAPLE HILL 100.000 0.00 0.00
11. SHANNON, BRIGG IOLA 100.000 0.00 0.00
12. MCGHEE, BRINLEY GARNETT 100.000 0.00 0.00
13. NEWELL, CAUY LANE 100.000 0.00 0.00
14. HEWITT, COOPER HOLTON 100.000 0.00 0.00
15. SHANNON, CURT HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
16. RESER, DALI DELIA 100.000 0.00 0.00
17. REESE, KAYLIE WELLSVILLE 100.000 0.00 0.00
18. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
SR Boy Chute Dogging
Place Member Name City Time Points AA Points
1. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 7.158 10.00 10.00
2. KENNINGTON, TREVOR COLONY 13.617 9.00 9.00
3. CARLISLE, CALE ATTICA 25.867 8.00 8.00
4. OUELETTE, BRYLON RANTOUL 100.000 0.00 0.00
5. LAWTON, CLAYTON PAXICO 100.000 0.00 0.00
6. YOUNKIN, DAKOTA LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
7. ROULLETT, ISAAC RANTOUL 100.000 0.00 0.00
SR Bull Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. PUEBLA, ABRAHAM TONGANOXIE 0.0 0.00 0.00
2. GILBREATH, LANE EMPORIA 0.0 0.00 0.00
3. MCCAULEY, MILES HOLTON 0.0 0.00 0.00
4. KELLEY, NATHAN WELLSVILLE 0.0 0.00 0.00
5. SCHMITZ, TYLER PECULIAR 0.0 0.00 0.00
SR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ADAMS, KASSIE MERIDEN 9.638 10.00 10.00
2. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 10.051 9.00 9.00
3. JACOBS, MCKENZIE SCRANTON 12.271 8.00 8.00
4. SCHNOOR, DANA WELLSVILLE 12.523 7.00 7.00
SR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. GOODWIN, MORGAN MILFORD 21.573 10.00 10.00
2. HARRISON, BAILEY EUREKA 22.401 9.00 9.00
3. HANNAGAN, JENNA MANHATTAN 22.644 8.00 8.00
4. DEES, PENELOPE PAOLA 22.835 7.00 7.00
5. EGGENBERGER, AMBER BERRYTON 30.028 6.00 6.00
6. WALDY, CHRISTINA MAPLE HILL 32.022 5.00 5.00
7. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
8. SCOTT, CYE ERIE 100.000 0.00 0.00
9. BUCKMAN, KENDRA BERRYTON 100.000 0.00 0.00
SR Saddle Bronc
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HARRISON, BRODY EUREKA 61.0 10.00 10.00
2. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 0.0 0.00 0.00
Sr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HARRISON, BAILEY EUREKA 15.516 10.00 10.00
2. DEES, PENELOPE PAOLA 16.422 9.00 9.00
3. WALDY, CHRISTINA MAPLE HILL 17.474 8.00 8.00
4. HANNAGAN, JENNA MANHATTAN 17.568 7.00 7.00
5. EGGENBERGER, AMBER BERRYTON 17.626 6.00 6.00
6. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 17.763 5.00 5.00
7. THRUSH, DESTINEE ABILENE 20.377 4.00 4.00
8. GOODWIN, MORGAN MILFORD 21.359 3.00 3.00
9. ADAMS, KASSIE MERIDEN 21.874 2.00 2.00
10. YOUNG, BONNIE OVERBROOK 100.000 0.00 0.00
11. SCOTT, CYE ERIE 100.000 0.00 0.00
12. BUCKMAN, KENDRA BERRYTON 100.000 0.00 0.00
13. STEPPE, SAGE WAKEFIELD 100.000 0.00 0.00
Sr Boys Tie Down
Place Member Name City Time Points AA Points
1. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 15.580 10.00 10.00
2. KENNINGTON, TREVOR COLONY 21.855 9.00 9.00
3. NEWELL, CAUY LANE 33.386 8.00 8.00
4. RESER, BRONC DELIA 100.000 0.00 0.00
5. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
6. YOUNKIN, COOPER LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
7. MILLER, KOBEY WELDA 100.000 0.00 0.00
Sr Girl Chute Doggin
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JACOBS, MCKENZIE SCRANTON 3.356 10.00 10.00
2. YOUNG, BONNIE OVERBROOK 100.000 0.00 0.00
3. GOODWIN, MORGAN MILFORD 100.000 0.00 0.00
Sr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DEES, PENELOPE PAOLA 4.370 10.00 10.00
2. SCHNOOR, DANA WELLSVILLE 5.354 9.00 9.00
3. HELLER, MONTANA MERIDEN 6.398 8.00 8.00
4. WALDY, BETHANY MAPLE HILL 19.724 7.00 7.00
5. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 20.308 6.00 6.00
6. HARRISON, BAILEY EUREKA 100.000 0.00 0.00
7. ADAMS, KASSIE MERIDEN 100.000 0.00 0.00
8. JACOBS, MCKENZIE SCRANTON 100.000 0.00 0.00
Sr Team Rope Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 8.110 10.00 10.00
2. CARLISLE, CALE ATTICA 13.938 9.00 9.00
3. RESER, BRONC DELIA 16.129 8.00 8.00
4. KENNINGTON, TREVOR COLONY 16.518 7.00 7.00
5. MILLER, KOBEY WELDA 22.885 6.00 6.00
6. NEWELL, CAUY LANE 30.554 5.00 5.00
7. HARRISON, BRODY EUREKA 100.000 0.00 0.00
8. YOUNKIN, COOPER LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
9. MCGHEE, STRATT0N GARNETT 100.000 0.00 0.00
Sr Team Rope Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MILLER, KOBEY WELDA 9.763 10.00 10.00
2. NEWELL, CAUY LANE 10.173 9.00 9.00
3. KENNINGTON, TREVOR COLONY 10.958 8.00 8.00
4. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 27.623 7.00 7.00
5. RESER, BRONC DELIA 29.334 6.00 6.00
6. GREEN, COLBY HARPER 34.864 5.00 5.00
7. MCGHEE, STRATT0N GARNETT 37.787 4.00 4.00
8. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 40.516 3.00 3.00
9. THOMPSON, BLAKE EDGERTON 100.000 0.00 0.00
10. YOUNKIN, COOPER LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
Sr. Bareback Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. LAWTON, CLAYTON PAXICO 0.0 0.00 0.00
2. JORDAN, WYATT GALESBURG 0.0 0.00 0.00