Scores Listing for COLUMBUS #2(06/30/2019-COLUMBUS)

Scores Listing for COLUMBUS #2(COLUMBUS)
JR Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. BOND, TAGG CHERRYVALE 11.297 10.00 10.00
2. PROUTY, BRODY BALDWIN 13.847 9.00 9.00
3. KRULL, REED BLUE MOUND 15.159 8.00 8.00
4. SHANNON, BRIGG IOLA 15.922 7.00 7.00
5. MORRISON, ELY LAWRENCE 18.663 6.00 6.00
6. WALDY, JACOB MAPLE HILL 20.112 5.00 5.00
7. JACOBS, KADEN SCRANTON 100.000 0.00 0.00
JR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. LEUDKE, KAMRYN 9.341 10.00 10.00
2. RESER, DALI DELIA 10.686 9.00 9.00
3. SCOTT, MADISON PAMONA 11.165 8.00 8.00
4. MCGHEE, BRINLEY GARNETT 11.603 7.00 7.00
5. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 12.185 6.00 6.00
6. ZOOK, BRYLEE GARNETT 12.574 5.00 5.00
7. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 13.711 4.00 4.00
8. ZOOK, BREKYN GARNETT 14.625 3.00 3.00
9. KENT, BROOKE GARNETT 15.831 2.00 2.00
10. HUGHES, BROOK GARNETT 20.681 1.00 1.00
JR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MCGHEE, BRINLEY GARNETT 21.685 10.00 10.00
2. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 22.732 9.00 9.00
3. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 23.285 8.00 8.00
4. LEUDKE, KAMRYN 23.333 7.00 7.00
5. CATTRELL, SAVANNAH 24.403 6.00 6.00
6. RESER, DALI DELIA 25.299 5.00 5.00
7. DAME, KIMBER AMSTERDAM 26.193 4.00 4.00
8. KENT, BROOKE GARNETT 26.428 3.00 3.00
9. ZOOK, BRYLEE GARNETT 28.561 2.00 2.00
10. ZOOK, BREKYN GARNETT 29.566 1.00 1.00
11. IVEY, JADEYN COLUMBUS 27.904 0.00 0.00
12. HUGHES, BROOK GARNETT 30.370 0.00 0.00
13. SCOTT, MADISON PAMONA 100.000 0.00 0.00
JR Steer Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HEWITT, COOPER HOLTON 62.0 10.00 10.00
2. HENSLEY, JACE PAOLA 0.0 0.00 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MCGHEE, BRINLEY GARNETT 15.582 10.00 10.00
2. ZOOK, BREKYN GARNETT 15.629 9.00 9.00
3. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 15.692 8.00 8.00
4. SCOTT, MADISON PAMONA 16.005 7.00 7.00
5. HUGHES, BROOK GARNETT 16.083 6.00 6.00
6. ZOOK, BRYLEE GARNETT 16.176 5.00 5.00
7. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 16.759 4.00 4.00
8. DAME, KIMBER AMSTERDAM 16.842 3.00 3.00
9. LEUDKE, KAMRYN 17.027 2.00 2.00
10. CATTRELL, SAVANNAH 17.417 1.00 1.00
11. IVEY, JADEYN COLUMBUS 19.466 0.00 0.00
12. RESER, DALI DELIA 25.795 0.00 0.00
13. KENT, BROOKE GARNETT 100.000 0.00 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MILLER, KARTER WELDA 5.196 10.00 10.00
2. PROUTY, BRODY BALDWIN 5.795 9.00 9.00
3. SHANNON, BRIGG IOLA 9.561 8.00 8.00
4. JACOBS, KADEN SCRANTON 13.069 7.00 7.00
5. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
6. MORRISON, ELY LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
7. KRULL, REED BLUE MOUND 100.000 0.00 0.00
8. BOND, TAGG CHERRYVALE 100.000 0.00 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ZOOK, BRYLEE GARNETT 3.701 10.00 10.00
2. SCOTT, MADISON PAMONA 5.220 9.00 9.00
3. MCGHEE, BRINLEY GARNETT 100.000 0.00 0.00
4. LEUDKE, KAMRYN 100.000 0.00 0.00
5. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
6. RESER, DALI DELIA 100.000 0.00 0.00
Jr Team Rope Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JACOBS, KADEN SCRANTON 10.742 10.00 10.00
2. MILLER, KARTER WELDA 30.210 9.00 9.00
3. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
4. RESER, DALI DELIA 100.000 0.00 0.00
5. BOND, TAGG CHERRYVALE 100.000 0.00 0.00
Jr Team Rope Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JACOBS, KADEN SCRANTON 15.167 10.00 10.00
2. KRULL, REED BLUE MOUND 17.310 9.00 9.00
3. RESER, DALI DELIA 36.968 8.00 8.00
4. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
5. HEWITT, COOPER HOLTON 100.000 0.00 0.00
6. MILLER, KARTER WELDA 100.000 0.00 0.00
PW Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ZOOK, BRITNI GARNETT 17.282 10.00 10.00
2. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 18.113 9.00 9.00
3. KRULL, RAYLEN BLUE MOUND 18.658 8.00 8.00
4. SPENCER, AUSTON PAMONA 19.662 7.00 7.00
5. PROUTY, MAE BALDWIN 19.718 6.00 6.00
6. SCHOOLER, WESTON HORTON 19.988 5.00 5.00
7. KAHLE, KELCEE HOYT 20.091 4.00 4.00
8. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 21.386 3.00 3.00
9. MATZKE, HADDIE WHEATON 22.253 2.00 2.00
10. HOEFER, CODY BENTON 25.226 1.00 1.00
11. KRULL, RYDER BLUE MOUND 30.710 0.00 0.00
12. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 30.905 0.00 0.00
PW Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. NEWELL, STONE OSKALOOSA 22.025 10.00 10.00
2. HOEFER, CODY BENTON 45.475 9.00 9.00
3. NEWELL, HAYES OSKALOOSA 100.000 0.00 0.00
4. SCHOOLER, WESTON HORTON 100.000 0.00 0.00
PW Calf Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. NEWELL, HAYES OSKALOOSA 69.0 10.00 10.00
2. KELLEY, BO OTTAWA 0.0 0.00 0.00
3. HOEFER, CODY BENTON 0.0 0.00 0.00
4. NEWELL, STONE OSKALOOSA 0.0 0.00 0.00
5. SCHOOLER, WESTON HORTON 0.0 0.00 0.00
PW Dummy Roping
Place Member Name City Score Points AA Points
1. SPENCER, AUSTON PAMONA 6.0 10.00 10.00
2. HOEFER, JAKE BENTON 5.0 9.00 9.00
3. RESER, COLT EDWARD DELIA 3.0 8.00 8.00
4. KRULL, RAYLEN BLUE MOUND 2.0 7.00 7.00
5. ZOOK, BRITNI GARNETT 1.0 5.00 5.00
6. TAYLOR, LUKAS 1.0 5.00 5.00
7. KRULL, RYDER BLUE MOUND 1.0 5.00 5.00
PW Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 16.704 10.00 10.00
2. MATZKE, HADDIE WHEATON 19.351 9.00 9.00
3. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 22.698 8.00 8.00
4. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 24.285 7.00 7.00
5. KAHLE, KELCEE HOYT 100.000 0.00 0.00
PW Goat Tail Untying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KRULL, RAYLEN BLUE MOUND 7.775 10.00 10.00
2. SPENCER, AUSTON PAMONA 8.262 9.00 9.00
3. ZOOK, BRITNI GARNETT 9.509 8.00 8.00
4. RESER, COLT EDWARD DELIA 12.424 7.00 7.00
5. KRULL, RYDER BLUE MOUND 12.935 6.00 6.00
6. PROUTY, MAE BALDWIN 12.950 5.00 5.00
7. PROUTY, EVERETT BALDWIN 14.114 4.00 4.00
8. HOEFER, JAKE BENTON 14.492 3.00 3.00
9. PROUTY, CLAIRE BALDWIN CITY 14.912 2.00 2.00
PW Mounted Dummy Rop
Place Member Name City Time Points AA Points
1. NEWELL, STONE OSKALOOSA 4.063 10.00 10.00
2. HOEFER, CODY BENTON 5.129 9.00 9.00
3. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 5.360 8.00 8.00
4. NEWELL, HAYES OSKALOOSA 12.924 7.00 7.00
5. MATZKE, HADDIE WHEATON 24.644 6.00 6.00
6. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 27.320 5.00 5.00
7. MILLER, KOIY WELDA 100.000 0.00 0.00
8. SCHOOLER, WESTON HORTON 100.000 0.00 0.00
PW Mutton Busting
Place Member Name City Score Points AA Points
1. KRULL, RAYLEN BLUE MOUND 61.0 10.00 10.00
2. RESER, COLT EDWARD DELIA 48.0 9.00 9.00
3. PROUTY, MAE BALDWIN 43.0 8.00 8.00
4. SPENCER, AUSTON PAMONA 0.0 0.00 0.00
5. PROUTY, EVERETT BALDWIN 0.0 0.00 0.00
6. HOEFER, JAKE BENTON 0.0 0.00 0.00
7. TAYLOR, LUKAS 0.0 0.00 0.00
8. KRULL, RYDER BLUE MOUND 0.0 0.00 0.00
PW Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ZOOK, BRITNI GARNETT 25.177 10.00 10.00
2. KRULL, RAYLEN BLUE MOUND 29.078 9.00 9.00
3. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 30.675 8.00 8.00
4. SPENCER, AUSTON PAMONA 30.994 7.00 7.00
5. SCHOOLER, WESTON HORTON 33.980 6.00 6.00
6. MATZKE, HADDIE WHEATON 35.980 5.00 5.00
7. KAHLE, KELCEE HOYT 36.409 4.00 4.00
8. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 36.928 3.00 3.00
9. KRULL, RYDER BLUE MOUND 47.738 2.00 2.00
10. HOEFER, CODY BENTON 100.000 0.00 0.00
11. PROUTY, MAE BALDWIN 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Roper
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KENNINGTON, TREVOR 9.066 10.00 10.00
2. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 13.896 9.00 9.00
3. DEES, PENELOPE PAOLA 15.916 8.00 8.00
4. MILLER, KARTER WELDA 16.645 7.00 7.00
5. GREEN, COLBY 17.869 6.00 6.00
6. MILLER, KOBEY WELDA 19.872 5.00 5.00
7. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
8. RESER, BRONC DELIA 100.000 0.00 0.00
9. ZOOK, BRYLEE GARNETT 100.000 0.00 0.00
10. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
11. NEWELL, CAUY LANE 100.000 0.00 0.00
12. BOND, COLTON CHERRYVALE 100.000 0.00 0.00
13. YOUNKIN, COOPER LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
14. JACOBS, KADEN SCRANTON 100.000 0.00 0.00
15. BOND, TAGG CHERRYVALE 100.000 0.00 0.00
16. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Runner
Place Member Name City Time Points AA Points
1. LEUDKE, KAMRYN 9.066 10.00 10.00
2. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 13.896 9.00 9.00
3. SHANNON, BRIGG IOLA 15.916 8.00 8.00
4. MCGHEE, BRINLEY GARNETT 16.645 7.00 7.00
5. DEES, PENELOPE PAOLA 17.869 6.00 6.00
6. ZOOK, BREKYN GARNETT 19.872 5.00 5.00
7. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
8. HARRISON, BAILEY EUREKA 100.000 0.00 0.00
9. WALDY, BETHANY MAPLE HILL 100.000 0.00 0.00
10. HUGHES, BROOK GARNETT 100.000 0.00 0.00
11. ZOOK, BRYLEE GARNETT 100.000 0.00 0.00
12. NEWELL, CAUY LANE 100.000 0.00 0.00
13. RESER, DALI DELIA 100.000 0.00 0.00
14. JACOBS, KADEN SCRANTON 100.000 0.00 0.00
15. KRULL, REED BLUE MOUND 100.000 0.00 0.00
16. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
SR Boy Chute Dogging
Place Member Name City Time Points AA Points
1. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 4.324 10.00 10.00
2. YOUNKIN, DAKOTA LAWRENCE 8.480 9.00 9.00
3. KENNINGTON, TREVOR 10.783 8.00 8.00
4. CARLISLE, CALE 39.253 7.00 7.00
5. CATTRELL, KADEN 100.000 0.00 0.00
SR Bull Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. PUEBLA, ABRAHAM TONGANOXIE 0.0 0.00 0.00
2. TANNAHIL, KONNER 0.0 0.00 0.00
3. MCCAULEY, MILES HOLTON 0.0 0.00 0.00
4. KELLEY, NATHAN 0.0 0.00 0.00
SR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 8.615 10.00 10.00
2. JACOBS, MCKENZIE SCRANTON 15.843 9.00 9.00
3. ADAMS, KASSIE MERIDEN 20.263 8.00 8.00
4. SPAN, BROOKE COLUMBUS 13.444 0.00 0.00
SR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. GOODWIN, MORGAN MILFORD 23.383 10.00 10.00
2. DEES, PENELOPE PAOLA 27.741 9.00 9.00
3. BUCKMAN, KENDRA BERRYTON 27.968 8.00 8.00
4. HARRISON, BAILEY EUREKA 28.777 7.00 7.00
5. WALDY, CHRISTINA MAPLE HILL 46.885 6.00 6.00
6. EGGENBERGER, AMBER BERRYTON 100.000 0.00 0.00
SR Saddle Bronc
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HARRISON, BRODY EUREKA 0.0 0.00 0.00
Sr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HARRISON, BAILEY EUREKA 14.930 10.00 10.00
2. GOODWIN, MORGAN MILFORD 15.395 9.00 9.00
3. DEES, PENELOPE PAOLA 15.658 8.00 8.00
4. BUCKMAN, KENDRA BERRYTON 16.053 7.00 7.00
5. EGGENBERGER, AMBER BERRYTON 16.950 6.00 6.00
6. WALDY, CHRISTINA MAPLE HILL 20.945 5.00 5.00
7. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 21.293 4.00 4.00
8. ADAMS, KASSIE MERIDEN 27.367 3.00 3.00
9. SPAN, BROOKE COLUMBUS 15.766 0.00 0.00
10. YOUNG, BONNIE OVERBROOK 100.000 0.00 0.00
Sr Boys Tie Down
Place Member Name City Time Points AA Points
1. BOND, COLTON CHERRYVALE 13.599 10.00 10.00
2. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 17.077 9.00 9.00
3. MILLER, KOBEY WELDA 18.647 8.00 8.00
4. KENNINGTON, TREVOR 25.169 7.00 7.00
5. RESER, BRONC DELIA 100.000 0.00 0.00
6. NEWELL, CAUY LANE 100.000 0.00 0.00
7. YOUNKIN, COOPER LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
Sr Girl Chute Doggin
Place Member Name City Time Points AA Points
1. YOUNG, BONNIE OVERBROOK 27.046 10.00 10.00
2. JACOBS, MCKENZIE SCRANTON 100.000 0.00 0.00
3. GOODWIN, MORGAN MILFORD 100.000 0.00 0.00
Sr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. WALDY, BETHANY MAPLE HILL 3.432 10.00 10.00
2. WELLS, ALLY COLUMBUS 12.632 0.00 0.00
3. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
4. HARRISON, BAILEY EUREKA 100.000 0.00 0.00
5. SCHNOOR, DANA WELLSVILLE 100.000 0.00 0.00
6. ADAMS, KASSIE MERIDEN 100.000 0.00 0.00
7. JACOBS, MCKENZIE SCRANTON 100.000 0.00 0.00
8. DEES, PENELOPE PAOLA 100.000 0.00 0.00
Sr Team Rope Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. CARLISLE, CALE 11.230 10.00 10.00
2. BOND, COLTON CHERRYVALE 13.277 9.00 9.00
3. KENNINGTON, TREVOR 42.095 8.00 8.00
4. RESER, BRONC DELIA 42.255 7.00 7.00
5. MCGHEE, STRATT0N GARNETT 44.500 6.00 6.00
6. MILLER, KOBEY WELDA 45.973 5.00 5.00
7. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 100.000 0.00 0.00
8. HARRISON, BRODY EUREKA 100.000 0.00 0.00
9. NEWELL, CAUY LANE 100.000 0.00 0.00
10. YOUNKIN, COOPER LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
11. WELLS, ALLY COLUMBUS 100.000 0.00 0.00
Sr Team Rope Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. BOND, COLTON CHERRYVALE 12.497 10.00 10.00
2. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 13.552 9.00 9.00
3. MCGHEE, STRATT0N GARNETT 13.869 8.00 8.00
4. MILLER, KOBEY WELDA 16.270 7.00 7.00
5. NEWELL, CAUY LANE 18.856 6.00 6.00
6. RESER, BRONC DELIA 100.000 0.00 0.00
7. GREEN, COLBY 100.000 0.00 0.00
8. YOUNKIN, COOPER LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
9. KENNINGTON, TREVOR 100.000 0.00 0.00
Sr. Bareback Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. WHITLEY, RYAN OSAWATOMIE 0.0 0.00 0.00
2. JORDAN, WYATT GALESBURG 0.0 0.00 0.00