Scores Listing for COLUMBUS #1(06/29/2019-COLUMBUS)

Scores Listing for COLUMBUS #1(COLUMBUS)
JR Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KRULL, REED BLUE MOUND 13.537 10.00 10.00
2. SHANNON, BRIGG IOLA 13.580 9.00 9.00
3. PROUTY, BRODY BALDWIN 14.227 8.00 8.00
4. JACOBS, KADEN SCRANTON 16.530 7.00 7.00
5. MORRISON, ELY LAWRENCE 17.847 6.00 6.00
6. WALDY, JACOB MAPLE HILL 26.112 5.00 5.00
7. PERRIER, LYLE EUREKA 100.000 0.00 0.00
JR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. LEUDKE, KAMRYN 8.482 10.00 10.00
2. SCOTT, MADISON PAMONA 10.221 9.00 9.00
3. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 10.625 8.00 8.00
4. RESER, DALI DELIA 10.657 7.00 7.00
5. HUGHES, BROOK GARNETT 11.383 6.00 6.00
6. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 11.992 5.00 5.00
7. ZOOK, BREKYN GARNETT 12.764 4.00 4.00
8. KENT, BROOKE GARNETT 15.989 3.00 3.00
9. ZOOK, BRYLEE GARNETT 23.994 2.00 2.00
10. MCGHEE, BRINLEY GARNETT 100.000 0.00 0.00
JR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 22.301 10.00 10.00
2. MCGHEE, BRINLEY GARNETT 22.319 9.00 9.00
3. LEUDKE, KAMRYN 23.998 8.00 8.00
4. HUGHES, BROOK GARNETT 24.104 7.00 7.00
5. SCOTT, MADISON PAMONA 24.631 6.00 6.00
6. RESER, DALI DELIA 25.387 5.00 5.00
7. DAME, KIMBER AMSTERDAM 26.294 4.00 4.00
8. KENT, BROOKE GARNETT 27.619 3.00 3.00
9. ZOOK, BRYLEE GARNETT 28.807 2.00 2.00
10. ZOOK, BREKYN GARNETT 31.455 1.00 1.00
11. CATTRELL, SAVANNAH 33.220 0.00 0.00
12. IVEY, JADEYN COLUMBUS 34.438 0.00 0.00
13. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 35.531 0.00 0.00
JR Steer Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HENSLEY, JACE PAOLA 69.0 10.00 10.00
2. HEWITT, COOPER HOLTON 0.0 0.00 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MCGHEE, BRINLEY GARNETT 15.979 10.00 10.00
2. CATTRELL, SAVANNAH 15.983 9.00 9.00
3. ZOOK, BRYLEE GARNETT 16.500 8.00 8.00
4. LEUDKE, KAMRYN 17.200 7.00 7.00
5. ZOOK, BREKYN GARNETT 17.282 6.00 6.00
6. DAME, KIMBER AMSTERDAM 17.496 5.00 5.00
7. KENT, BROOKE GARNETT 18.386 4.00 4.00
8. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 20.512 3.00 3.00
9. SCOTT, MADISON PAMONA 21.068 2.00 2.00
10. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 21.082 1.00 1.00
11. IVEY, JADEYN COLUMBUS 19.705 0.00 0.00
12. HUGHES, BROOK GARNETT 23.939 0.00 0.00
13. RESER, DALI DELIA 26.351 0.00 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MILLER, KARTER WELDA 3.884 10.00 10.00
2. JACOBS, KADEN SCRANTON 5.346 9.00 9.00
3. PROUTY, BRODY BALDWIN 5.607 8.00 8.00
4. SHANNON, BRIGG IOLA 100.000 0.00 0.00
5. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
6. MORRISON, ELY LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
7. PERRIER, LYLE EUREKA 100.000 0.00 0.00
8. KRULL, REED BLUE MOUND 100.000 0.00 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MCGHEE, BRINLEY GARNETT 3.949 10.00 10.00
2. SCOTT, MADISON PAMONA 19.623 9.00 9.00
3. ZOOK, BRYLEE GARNETT 100.000 0.00 0.00
4. RESER, DALI DELIA 100.000 0.00 0.00
5. LEUDKE, KAMRYN 100.000 0.00 0.00
6. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
Jr Team Rope Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JACOBS, KADEN SCRANTON 32.775 10.00 10.00
2. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
3. RESER, DALI DELIA 100.000 0.00 0.00
4. MILLER, KARTER WELDA 100.000 0.00 0.00
Jr Team Rope Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JACOBS, KADEN SCRANTON 26.353 10.00 10.00
2. HEWITT, COOPER HOLTON 39.592 9.00 9.00
3. RESER, DALI DELIA 39.599 8.00 8.00
4. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
5. MILLER, KARTER WELDA 100.000 0.00 0.00
6. KRULL, REED BLUE MOUND 100.000 0.00 0.00
PW Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 16.149 10.00 10.00
2. MATZKE, HADDIE WHEATON 17.397 9.00 9.00
3. ZOOK, BRITNI GARNETT 17.958 8.00 8.00
4. KRULL, RAYLEN BLUE MOUND 18.419 7.00 7.00
5. SPENCER, AUSTON PAMONA 19.036 6.00 6.00
6. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 19.618 5.00 5.00
7. PROUTY, MAE BALDWIN 20.098 4.00 4.00
8. KAHLE, KELCEE HOYT 21.401 3.00 3.00
9. SCHOOLER, WESTON HORTON 21.699 2.00 2.00
10. HOEFER, CODY BENTON 26.501 1.00 1.00
11. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 28.385 0.00 0.00
12. KRULL, RYDER BLUE MOUND 32.347 0.00 0.00
PW Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. NEWELL, STONE OSKALOOSA 18.825 10.00 10.00
2. NEWELL, HAYES OSKALOOSA 22.589 9.00 9.00
3. HOEFER, CODY BENTON 28.107 8.00 8.00
4. SCHOOLER, WESTON HORTON 100.000 0.00 0.00
PW Calf Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HOEFER, CODY BENTON 0.0 0.00 0.00
2. NEWELL, HAYES OSKALOOSA 0.0 0.00 0.00
3. NEWELL, STONE OSKALOOSA 0.0 0.00 0.00
4. SCHOOLER, WESTON HORTON 0.0 0.00 0.00
PW Dummy Roping
Place Member Name City Score Points AA Points
1. SPENCER, AUSTON PAMONA 4.0 10.00 10.00
2. RESER, COLT EDWARD DELIA 3.0 8.00 8.00
3. HOEFER, JAKE BENTON 3.0 8.00 8.00
4. KRULL, RYDER BLUE MOUND 3.0 8.00 8.00
5. KRULL, RAYLEN BLUE MOUND 2.0 6.00 6.00
6. ZOOK, BRITNI GARNETT 0.0 0.00 0.00
7. TAYLOR, LUKAS 0.0 0.00 0.00
PW Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MATZKE, HADDIE WHEATON 23.550 10.00 10.00
2. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 27.683 9.00 9.00
3. KAHLE, KELCEE HOYT 100.000 0.00 0.00
4. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 100.000 0.00 0.00
5. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 100.000 0.00 0.00
PW Goat Tail Untying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KRULL, RAYLEN BLUE MOUND 7.494 10.00 10.00
2. ZOOK, BRITNI GARNETT 7.924 9.00 9.00
3. SPENCER, AUSTON PAMONA 8.320 8.00 8.00
4. PROUTY, MAE BALDWIN 9.888 7.00 7.00
5. KRULL, RYDER BLUE MOUND 11.085 6.00 6.00
6. RESER, COLT EDWARD DELIA 11.197 5.00 5.00
7. PROUTY, CLAIRE BALDWIN CITY 11.730 4.00 4.00
8. HOEFER, JAKE BENTON 13.755 3.00 3.00
9. PROUTY, EVERETT BALDWIN 17.537 2.00 2.00
PW Mounted Dummy Rop
Place Member Name City Time Points AA Points
1. NEWELL, STONE OSKALOOSA 3.511 10.00 10.00
2. MILLER, KOIY WELDA 4.686 9.00 9.00
3. MATZKE, HADDIE WHEATON 7.595 8.00 8.00
4. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 7.679 7.00 7.00
5. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 17.317 6.00 6.00
6. HOEFER, CODY BENTON 100.000 0.00 0.00
7. NEWELL, HAYES OSKALOOSA 100.000 0.00 0.00
8. SCHOOLER, WESTON HORTON 100.000 0.00 0.00
PW Mutton Busting
Place Member Name City Score Points AA Points
1. KRULL, RAYLEN BLUE MOUND 68.0 10.00 10.00
2. PROUTY, EVERETT BALDWIN 53.0 9.00 9.00
3. TAYLOR, LUKAS 49.0 8.00 8.00
4. RESER, COLT EDWARD DELIA 46.0 7.00 7.00
5. PROUTY, MAE BALDWIN 41.0 6.00 6.00
6. SPENCER, AUSTON PAMONA 32.0 5.00 5.00
7. HOEFER, JAKE BENTON 0.0 0.00 0.00
8. KRULL, RYDER BLUE MOUND 0.0 0.00 0.00
PW Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 26.665 10.00 10.00
2. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 27.603 9.00 9.00
3. SCHOOLER, WESTON HORTON 30.516 8.00 8.00
4. ZOOK, BRITNI GARNETT 30.911 7.00 7.00
5. KAHLE, KELCEE HOYT 31.890 6.00 6.00
6. MATZKE, HADDIE WHEATON 33.902 5.00 5.00
7. PROUTY, MAE BALDWIN 35.556 4.00 4.00
8. SPENCER, AUSTON PAMONA 38.209 3.00 3.00
9. KRULL, RYDER BLUE MOUND 48.054 2.00 2.00
10. HOEFER, CODY BENTON 100.000 0.00 0.00
11. KRULL, RAYLEN BLUE MOUND 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Roper
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MILLER, KOBEY WELDA 11.270 10.00 10.00
2. GREENWOOD, REESE TORONTO 13.056 9.00 9.00
3. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 15.442 8.00 8.00
4. MILLER, KARTER WELDA 18.397 7.00 7.00
5. NEWELL, CAUY LANE 18.967 6.00 6.00
6. BOND, COLTON CHERRYVALE 21.263 5.00 5.00
7. JACOBS, KADEN SCRANTON 28.712 4.00 4.00
8. , VOLUNTEER 2 24.761 0.00 0.00
9. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
10. RESER, BRONC DELIA 100.000 0.00 0.00
11. ZOOK, BRYLEE GARNETT 100.000 0.00 0.00
12. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
13. GREEN, COLBY 100.000 0.00 0.00
14. YOUNKIN, COOPER LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
15. DEES, PENELOPE PAOLA 100.000 0.00 0.00
16. KENNINGTON, TREVOR 100.000 0.00 0.00
17. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Runner
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ZOOK, BREKYN GARNETT 11.270 10.00 10.00
2. HARRISON, BRODY EUREKA 13.056 9.00 9.00
3. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 15.442 8.00 8.00
4. MCGHEE, BRINLEY GARNETT 18.397 7.00 7.00
5. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 18.967 6.00 6.00
6. HARRISON, BAILEY EUREKA 21.263 5.00 5.00
7. GREENWOOD, REESE TORONTO 24.761 4.00 4.00
8. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 28.712 3.00 3.00
9. WALDY, BETHANY MAPLE HILL 100.000 0.00 0.00
10. SHANNON, BRIGG IOLA 100.000 0.00 0.00
11. HUGHES, BROOK GARNETT 100.000 0.00 0.00
12. NEWELL, CAUY LANE 100.000 0.00 0.00
13. RESER, DALI DELIA 100.000 0.00 0.00
14. JACOBS, KADEN SCRANTON 100.000 0.00 0.00
15. LEUDKE, KAMRYN 100.000 0.00 0.00
16. DEES, PENELOPE PAOLA 100.000 0.00 0.00
17. KRULL, REED BLUE MOUND 100.000 0.00 0.00
SR Boy Chute Dogging
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KENNINGTON, TREVOR 2.789 10.00 10.00
2. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 4.310 9.00 9.00
3. CARLISLE, CALE 100.000 0.00 0.00
4. YOUNKIN, DAKOTA LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
5. CATTRELL, KADEN 100.000 0.00 0.00
SR Bull Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. TANNAHIL, KONNER 0.0 0.00 0.00
2. MCCAULEY, MILES HOLTON 0.0 0.00 0.00
SR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 8.047 10.00 10.00
2. ADAMS, KASSIE MERIDEN 11.113 9.00 9.00
3. JACOBS, MCKENZIE SCRANTON 18.140 8.00 8.00
4. SPAN, BROOKE COLUMBUS 13.394 0.00 0.00
5. SCHNOOR, DANA WELLSVILLE 100.000 0.00 0.00
SR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. GOODWIN, MORGAN MILFORD 22.558 10.00 10.00
2. WALDY, CHRISTINA MAPLE HILL 22.841 9.00 9.00
3. DEES, PENELOPE PAOLA 27.551 8.00 8.00
4. EGGENBERGER, AMBER BERRYTON 29.982 7.00 7.00
5. HARRISON, BAILEY EUREKA 100.000 0.00 0.00
6. BUCKMAN, KENDRA BERRYTON 100.000 0.00 0.00
SR Saddle Bronc
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HARRISON, BRODY EUREKA 65.0 10.00 10.00
Sr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ADAMS, KASSIE MERIDEN 15.357 10.00 10.00
2. DEES, PENELOPE PAOLA 15.423 9.00 9.00
3. GOODWIN, MORGAN MILFORD 15.439 8.00 8.00
4. WALDY, CHRISTINA MAPLE HILL 15.946 7.00 7.00
5. BUCKMAN, KENDRA BERRYTON 16.680 6.00 6.00
6. HARRISON, BAILEY EUREKA 17.159 5.00 5.00
7. YOUNG, BONNIE OVERBROOK 17.944 4.00 4.00
8. EGGENBERGER, AMBER BERRYTON 18.295 3.00 3.00
9. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 21.991 2.00 2.00
10. SPAN, BROOKE COLUMBUS 16.240 0.00 0.00
Sr Boys Tie Down
Place Member Name City Time Points AA Points
1. BOND, COLTON CHERRYVALE 11.662 10.00 10.00
2. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 13.195 9.00 9.00
3. NEWELL, CAUY LANE 18.960 8.00 8.00
4. KENNINGTON, TREVOR 20.911 7.00 7.00
5. RESER, BRONC DELIA 100.000 0.00 0.00
6. YOUNKIN, COOPER LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
7. MILLER, KOBEY WELDA 100.000 0.00 0.00
Sr Girl Chute Doggin
Place Member Name City Time Points AA Points
1. YOUNG, BONNIE OVERBROOK 100.000 0.00 0.00
2. JACOBS, MCKENZIE SCRANTON 100.000 0.00 0.00
3. GOODWIN, MORGAN MILFORD 100.000 0.00 0.00
Sr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DEES, PENELOPE PAOLA 3.608 10.00 10.00
2. ADAMS, KASSIE MERIDEN 3.800 9.00 9.00
3. WALDY, BETHANY MAPLE HILL 23.017 8.00 8.00
4. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 24.410 7.00 7.00
5. WELLS, ALLY COLUMBUS 25.718 0.00 0.00
6. HARRISON, BAILEY EUREKA 100.000 0.00 0.00
7. SCHNOOR, DANA WELLSVILLE 100.000 0.00 0.00
8. JACOBS, MCKENZIE SCRANTON 100.000 0.00 0.00
9. GREENWOOD, REESE TORONTO 100.000 0.00 0.00
Sr Team Rope Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MCGHEE, STRATT0N GARNETT 9.499 10.00 10.00
2. HARRISON, BRODY EUREKA 24.897 9.00 9.00
3. YOUNKIN, COOPER LAWRENCE 25.258 8.00 8.00
4. MILLER, KOBEY WELDA 28.780 7.00 7.00
5. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 33.290 6.00 6.00
6. CARLISLE, CALE 37.037 5.00 5.00
7. RESER, BRONC DELIA 100.000 0.00 0.00
8. NEWELL, CAUY LANE 100.000 0.00 0.00
9. BOND, COLTON CHERRYVALE 100.000 0.00 0.00
10. KENNINGTON, TREVOR 100.000 0.00 0.00
11. WELLS, ALLY COLUMBUS 100.000 0.00 0.00
Sr Team Rope Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. BOND, COLTON CHERRYVALE 9.675 10.00 10.00
2. MCGHEE, STRATT0N GARNETT 9.746 9.00 9.00
3. RESER, BRONC DELIA 13.790 8.00 8.00
4. MILLER, KOBEY WELDA 18.318 7.00 7.00
5. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 100.000 0.00 0.00
6. NEWELL, CAUY LANE 100.000 0.00 0.00
7. GREEN, COLBY 100.000 0.00 0.00
8. YOUNKIN, COOPER LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
9. KENNINGTON, TREVOR 100.000 0.00 0.00
Sr. Bareback Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. WHITLEY, RYAN OSAWATOMIE 79.0 10.00 10.00
2. JORDAN, WYATT GALESBURG 0.0 0.00 0.00