Scores Listing for CHANUTE #2(06/16/2019-CHANUTE)

Scores Listing for CHANUTE #2(CHANUTE)
JR Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. BOND, TAGG CHERRYVALE 13.800 10.00 10.00
2. JACOBS, KADEN SCRANTON 14.620 9.00 9.00
3. PROUTY, BRODY BALDWIN 15.258 8.00 8.00
4. KRULL, REED BLUE MOUND 17.679 7.00 7.00
5. SHANNON, BRIGG IOLA 18.440 6.00 6.00
6. POTTER, GANNON BERRYTON 22.881 5.00 5.00
7. MORRISON, ELY LAWRENCE 24.076 4.00 4.00
8. SEASTROM, WYATT HARVEYVILLE 41.659 3.00 3.00
9. WALDY, JACOB MAPLE HILL 100.000 0.00 0.00
JR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. RESER, DALI DELIA 10.839 10.00 10.00
2. MCGHEE, BRINLEY GARNETT 11.938 9.00 9.00
3. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 12.697 8.00 8.00
4. ZOOK, BRYLEE GARNETT 13.498 7.00 7.00
5. LEUDKE, KAMRYN 14.030 6.00 6.00
6. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 14.612 5.00 5.00
7. ZOOK, BREKYN GARNETT 17.057 4.00 4.00
8. MILLER, TATUM PAXICO 18.163 3.00 3.00
9. KENT, BROOKE GARNETT 19.190 2.00 2.00
10. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 100.000 0.00 0.00
11. HUGHES, BROOK GARNETT 100.000 0.00 0.00
JR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 22.963 10.00 10.00
2. MCGHEE, BRINLEY GARNETT 23.176 9.00 9.00
3. RESER, DALI DELIA 25.418 8.00 8.00
4. ZOOK, BREKYN GARNETT 25.633 7.00 7.00
5. LEUDKE, KAMRYN 27.846 6.00 6.00
6. HUGHES, BROOK GARNETT 28.715 5.00 5.00
7. MILLER, TATUM PAXICO 29.553 4.00 4.00
8. ZOOK, BRYLEE GARNETT 29.599 3.00 3.00
9. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 29.733 2.00 2.00
10. KENT, BROOKE GARNETT 30.737 1.00 1.00
11. CATTRELL, SAVANNAH 100.000 0.00 0.00
JR Steer Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. SEASTROM, WYATT HARVEYVILLE 69.0 10.00 10.00
2. HENSLEY, JACE PAOLA 67.0 9.00 9.00
3. SHANNON, CURT HUMBOLDT 60.0 8.00 8.00
4. HEWITT, COOPER HOLTON 0.0 0.00 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 18.603 10.00 10.00
2. MCGHEE, BRINLEY GARNETT 18.631 9.00 9.00
3. ZOOK, BREKYN GARNETT 19.132 8.00 8.00
4. RESER, DALI DELIA 19.598 7.00 7.00
5. ZOOK, BRYLEE GARNETT 20.248 6.00 6.00
6. LEUDKE, KAMRYN 20.959 5.00 5.00
7. DAME, KIMBER AMSTERDAM 21.001 4.00 4.00
8. KENT, BROOKE GARNETT 21.436 3.00 3.00
9. MILLER, TATUM PAXICO 21.954 2.00 2.00
10. HUGHES, BROOK GARNETT 22.516 1.00 1.00
11. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 27.335 0.00 0.00
12. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 29.488 0.00 0.00
13. CATTRELL, SAVANNAH 100.000 0.00 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. BOND, TAGG CHERRYVALE 4.307 10.00 10.00
2. JACOBS, KADEN SCRANTON 5.205 9.00 9.00
3. SHANNON, BRIGG IOLA 100.000 0.00 0.00
4. PROUTY, BRODY BALDWIN 100.000 0.00 0.00
5. SHANNON, CREED HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
6. MORRISON, ELY LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
7. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
8. MILLER, KARTER WELDA 100.000 0.00 0.00
9. KRULL, REED BLUE MOUND 100.000 0.00 0.00
10. SEASTROM, WYATT HARVEYVILLE 100.000 0.00 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 5.162 10.00 10.00
2. RESER, DALI DELIA 16.944 9.00 9.00
3. MCGHEE, BRINLEY GARNETT 100.000 0.00 0.00
4. ZOOK, BRYLEE GARNETT 100.000 0.00 0.00
5. LEUDKE, KAMRYN 100.000 0.00 0.00
Jr Team Rope Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. BOND, TAGG CHERRYVALE 10.726 10.00 10.00
2. JACOBS, KADEN SCRANTON 22.225 9.00 9.00
3. RESER, DALI DELIA 100.000 0.00 0.00
4. MILLER, KARTER WELDA 100.000 0.00 0.00
Jr Team Rope Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KRULL, REED BLUE MOUND 18.299 10.00 10.00
2. RESER, DALI DELIA 19.532 9.00 9.00
3. JACOBS, KADEN SCRANTON 37.868 8.00 8.00
4. HEWITT, COOPER HOLTON 100.000 0.00 0.00
5. SHANNON, CREED HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
Jr. Bareback Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. SHANNON, BRIGG IOLA 59.0 10.00 10.00
PW Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 19.973 10.00 10.00
2. MATZKE, HADDIE WHEATON 21.805 9.00 9.00
3. KRULL, RAYLEN BLUE MOUND 23.736 8.00 8.00
4. ZOOK, BRITNI GARNETT 24.204 7.00 7.00
5. KAHLE, KELCEE HOYT 25.957 6.00 6.00
6. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 26.508 5.00 5.00
7. PROUTY, MAE BALDWIN 28.088 4.00 4.00
8. SCHOOLER, WESTON HORTON 34.968 3.00 3.00
9. KRULL, RYDER BLUE MOUND 40.779 2.00 2.00
10. HOEFER, CODY BENTON 43.697 1.00 1.00
11. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 60.481 0.00 0.00
12. ERICHSEN, ASHLEE BEATRICE 100.000 0.00 0.00
PW Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HOEFER, CODY BENTON 41.141 10.00 10.00
2. POTTER, GARREN BERRYTON 100.000 0.00 0.00
3. SCHOOLER, WESTON HORTON 100.000 0.00 0.00
PW Calf Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HOEFER, CODY BENTON 0.0 0.00 0.00
2. POTTER, GARREN BERRYTON 0.0 0.00 0.00
3. SCHOOLER, WESTON HORTON 0.0 0.00 0.00
PW Dummy Roping
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HOEFER, JAKE BENTON 4.0 10.00 10.00
2. RESER, COLT EDWARD DELIA 3.0 9.00 9.00
3. TAYLOR, LUKAS 2.0 8.00 8.00
4. ZOOK, BRITNI GARNETT 0.0 0.00 0.00
5. SHANNON, CREW HUMBOLDT 0.0 0.00 0.00
6. KRULL, RAYLEN BLUE MOUND 0.0 0.00 0.00
7. KRULL, RYDER BLUE MOUND 0.0 0.00 0.00
PW Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MATZKE, HADDIE WHEATON 25.368 10.00 10.00
2. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 31.005 9.00 9.00
3. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 33.290 8.00 8.00
4. ERICHSEN, ASHLEE BEATRICE 100.000 0.00 0.00
5. KAHLE, KELCEE HOYT 100.000 0.00 0.00
6. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 100.000 0.00 0.00
PW Goat Tail Untying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KRULL, RAYLEN BLUE MOUND 8.840 10.00 10.00
2. PROUTY, MAE BALDWIN 11.226 9.00 9.00
3. ZOOK, BRITNI GARNETT 11.790 8.00 8.00
4. HOEFER, JAKE BENTON 17.580 7.00 7.00
5. RESER, COLT EDWARD DELIA 21.984 6.00 6.00
6. KRULL, RYDER BLUE MOUND 24.064 5.00 5.00
7. PROUTY, EVERETT BALDWIN 29.303 4.00 4.00
8. ERICHSON, BEN BEATRICE 31.579 3.00 3.00
9. SHANNON, CREW HUMBOLDT 40.844 2.00 2.00
10. PROUTY, CLAIRE BALDWIN CITY 41.819 1.00 1.00
PW Mounted Dummy Rop
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HOEFER, CODY BENTON 6.709 10.00 10.00
2. MILLER, KOIY WELDA 10.372 9.00 9.00
3. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 10.826 8.00 8.00
4. MATZKE, HADDIE WHEATON 19.145 7.00 7.00
5. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 100.000 0.00 0.00
6. POTTER, GARREN BERRYTON 100.000 0.00 0.00
7. SCHOOLER, WESTON HORTON 100.000 0.00 0.00
PW Mutton Busting
Place Member Name City Score Points AA Points
1. KRULL, RAYLEN BLUE MOUND 58.0 10.00 10.00
2. KRULL, RYDER BLUE MOUND 52.0 9.00 9.00
3. PROUTY, EVERETT BALDWIN 39.0 8.00 8.00
4. ERICHSON, BEN BEATRICE 0.0 0.00 0.00
5. RESER, COLT EDWARD DELIA 0.0 0.00 0.00
6. HOEFER, JAKE BENTON 0.0 0.00 0.00
7. TAYLOR, LUKAS 0.0 0.00 0.00
PW Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 28.046 10.00 10.00
2. ZOOK, BRITNI GARNETT 28.457 9.00 9.00
3. MATZKE, HADDIE WHEATON 29.180 8.00 8.00
4. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 30.847 7.00 7.00
5. KRULL, RAYLEN BLUE MOUND 30.867 6.00 6.00
6. ERICHSEN, ASHLEE BEATRICE 34.573 5.00 5.00
7. KAHLE, KELCEE HOYT 39.021 4.00 4.00
8. SCHOOLER, WESTON HORTON 40.039 3.00 3.00
9. PROUTY, MAE BALDWIN 43.347 2.00 2.00
10. HOEFER, CODY BENTON 46.751 1.00 1.00
11. KRULL, RYDER BLUE MOUND 52.755 0.00 0.00
Ribbon Roping-Roper
Place Member Name City Time Points AA Points
1. BOND, COLTON CHERRYVALE 9.019 10.00 10.00
2. KENNINGTON, TREVOR 11.570 9.00 9.00
3. RESER, BRONC DELIA 13.309 8.00 8.00
4. GREEN, COLBY 13.737 7.00 7.00
5. ZOOK, BRYLEE GARNETT 16.460 6.00 6.00
6. BOND, TAGG CHERRYVALE 20.462 5.00 5.00
7. HELLER, MONTANA MERIDEN 21.344 4.00 4.00
8. JACOBS, KADEN SCRANTON 24.391 3.00 3.00
9. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 27.874 2.00 2.00
10. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
11. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 100.000 0.00 0.00
12. NEWELL, CAUY LANE 100.000 0.00 0.00
13. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
14. MILLER, KARTER WELDA 100.000 0.00 0.00
15. MILLER, KOBEY WELDA 100.000 0.00 0.00
16. DEES, PENELOPE PAOLA 100.000 0.00 0.00
17. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
18. 2, VOLUNTEER 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Runner
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HARRISON, BAILEY EUREKA 9.019 10.00 10.00
2. LEUDKE, KAMRYN 11.570 9.00 9.00
3. RESER, DALI DELIA 13.309 8.00 8.00
4. DEES, PENELOPE PAOLA 13.737 7.00 7.00
5. SHANNON, CURT HUMBOLDT 16.460 6.00 6.00
6. ZOOK, BRYLEE GARNETT 20.462 5.00 5.00
7. HEWITT, COOPER HOLTON 21.344 4.00 4.00
8. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 24.391 3.00 3.00
9. HUGHES, BROOK GARNETT 27.874 2.00 2.00
10. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 100.000 0.00 0.00
11. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
12. WALDY, BETHANY MAPLE HILL 100.000 0.00 0.00
13. ZOOK, BREKYN GARNETT 100.000 0.00 0.00
14. SHANNON, BRIGG IOLA 100.000 0.00 0.00
15. MCGHEE, BRINLEY GARNETT 100.000 0.00 0.00
16. NEWELL, CAUY LANE 100.000 0.00 0.00
17. JACOBS, KADEN SCRANTON 100.000 0.00 0.00
18. HELLER, MONTANA MERIDEN 100.000 0.00 0.00
SR Boy Chute Dogging
Place Member Name City Time Points AA Points
1. CARLISLE, CALE 6.427 10.00 10.00
2. KENNINGTON, TREVOR 7.357 9.00 9.00
3. FILINGER, MAX CUBA 9.022 8.00 8.00
4. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 14.981 7.00 7.00
5. HARRISON, BRODY EUREKA 18.959 6.00 6.00
6. YOUNKIN, DAKOTA LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
7. CATTRELL, KADEN 100.000 0.00 0.00
SR Bull Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. PUEBLA, ABRAHAM TONGANOXIE 0.0 0.00 0.00
2. GILBREATH, LANE EMPORIA 0.0 0.00 0.00
3. MCCAULEY, MILES HOLTON 0.0 0.00 0.00
SR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 9.561 10.00 10.00
2. HELLER, MONTANA MERIDEN 10.540 9.00 9.00
3. ADAMS, KASSIE MERIDEN 10.959 8.00 8.00
4. SCHNOOR, DANA WELLSVILLE 100.000 0.00 0.00
SR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DEES, PENELOPE PAOLA 23.390 10.00 10.00
2. WALDY, CHRISTINA MAPLE HILL 24.286 9.00 9.00
3. HARRISON, BAILEY EUREKA 24.602 8.00 8.00
4. BUCKMAN, KENDRA BERRYTON 25.919 7.00 7.00
SR Saddle Bronc
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HARRISON, BRODY EUREKA 0.0 0.00 0.00
2. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 0.0 0.00 0.00
Sr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DEES, PENELOPE PAOLA 17.835 10.00 10.00
2. HARRISON, BAILEY EUREKA 18.630 9.00 9.00
3. ADAMS, KASSIE MERIDEN 18.712 8.00 8.00
4. BUCKMAN, KENDRA BERRYTON 19.165 7.00 7.00
5. WALDY, CHRISTINA MAPLE HILL 20.082 6.00 6.00
6. EGGENBERGER, AMBER BERRYTON 20.188 5.00 5.00
7. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 20.337 4.00 4.00
8. YOUNG, BONNIE OVERBROOK 20.426 3.00 3.00
9. THRUSH, DESTINEE ABILENE 26.066 2.00 2.00
Sr Boys Tie Down
Place Member Name City Time Points AA Points
1. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 18.126 10.00 10.00
2. KENNINGTON, TREVOR 18.274 9.00 9.00
3. BOND, COLTON CHERRYVALE 21.430 8.00 8.00
4. NEWELL, CAUY LANE 21.568 7.00 7.00
5. RESER, BRONC DELIA 100.000 0.00 0.00
6. MILLER, KOBEY WELDA 100.000 0.00 0.00
Sr Girl Chute Doggin
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JACOBS, MCKENZIE SCRANTON 39.066 10.00 10.00
2. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
3. YOUNG, BONNIE OVERBROOK 100.000 0.00 0.00
Sr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ADAMS, KASSIE MERIDEN 4.453 10.00 10.00
2. SCHNOOR, DANA WELLSVILLE 5.853 9.00 9.00
3. DEES, PENELOPE PAOLA 6.831 8.00 8.00
4. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
5. HARRISON, BAILEY EUREKA 100.000 0.00 0.00
6. WALDY, BETHANY MAPLE HILL 100.000 0.00 0.00
7. JACOBS, MCKENZIE SCRANTON 100.000 0.00 0.00
8. HELLER, MONTANA MERIDEN 100.000 0.00 0.00
Sr Team Rope Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. YOUNKIN, COOPER LAWRENCE 9.774 10.00 10.00
2. RESER, BRONC DELIA 11.821 9.00 9.00
3. MILLER, KOBEY WELDA 33.008 8.00 8.00
4. KENNINGTON, TREVOR 42.268 7.00 7.00
5. HARRISON, BRODY EUREKA 59.579 6.00 6.00
6. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 100.000 0.00 0.00
7. CARLISLE, CALE 100.000 0.00 0.00
8. NEWELL, CAUY LANE 100.000 0.00 0.00
9. BOND, COLTON CHERRYVALE 100.000 0.00 0.00
Sr Team Rope Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. GREEN, COLBY 13.807 10.00 10.00
2. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 14.367 9.00 9.00
3. RESER, BRONC DELIA 15.776 8.00 8.00
4. NEWELL, CAUY LANE 16.141 7.00 7.00
5. KENNINGTON, TREVOR 20.109 6.00 6.00
6. YOUNKIN, COOPER LAWRENCE 31.983 5.00 5.00
7. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 100.000 0.00 0.00
8. BOND, COLTON CHERRYVALE 100.000 0.00 0.00
Sr. Bareback Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. FILINGER, MAX CUBA 62.0 10.00 10.00
2. JORDAN, WYATT GALESBURG 0.0 0.00 0.00