Scores Listing for CHANUTE #1(06/15/2019-CHANUTE)

Scores Listing for CHANUTE #1(CHANUTE)
JR Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. BOND, TAGG CHERRYVALE 12.433 10.00 10.00
2. PROUTY, BRODY BALDWIN 12.940 9.00 9.00
3. JACOBS, KADEN SCRANTON 13.319 8.00 8.00
4. MORRISON, ELY LAWRENCE 17.183 7.00 7.00
5. SHANNON, BRIGG IOLA 18.552 6.00 6.00
6. POTTER, GANNON BERRYTON 18.678 5.00 5.00
7. SEASTROM, WYATT HARVEYVILLE 18.751 4.00 4.00
JR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. RESER, DALI DELIA 9.775 10.00 10.00
2. LEUDKE, KAMRYN 9.836 9.00 9.00
3. MCGHEE, BRINLEY GARNETT 10.076 8.00 8.00
4. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 10.864 7.00 7.00
5. ZOOK, BREKYN GARNETT 11.556 6.00 6.00
6. HUGHES, BROOK GARNETT 12.715 5.00 5.00
7. ZOOK, BRYLEE GARNETT 13.293 4.00 4.00
8. MILLER, TATUM PAXICO 15.966 3.00 3.00
9. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 23.978 2.00 2.00
10. KENT, BROOKE GARNETT 29.165 1.00 1.00
11. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 100.000 0.00 0.00
JR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 23.568 10.00 10.00
2. RESER, DALI DELIA 24.833 9.00 9.00
3. LEUDKE, KAMRYN 26.469 8.00 8.00
4. MCGHEE, BRINLEY GARNETT 27.530 7.00 7.00
5. HUGHES, BROOK GARNETT 27.535 6.00 6.00
6. MILLER, TATUM PAXICO 28.041 5.00 5.00
7. ZOOK, BRYLEE GARNETT 28.416 4.00 4.00
8. KENT, BROOKE GARNETT 30.372 3.00 3.00
9. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 35.487 2.00 2.00
10. ZOOK, BREKYN GARNETT 35.691 1.00 1.00
11. CATTRELL, SAVANNAH 100.000 0.00 0.00
JR Steer Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. SEASTROM, WYATT HARVEYVILLE 75.0 10.00 10.00
2. HENSLEY, JACE PAOLA 70.0 9.00 9.00
3. HEWITT, COOPER HOLTON 0.0 0.00 0.00
4. SHANNON, CURT HUMBOLDT 0.0 0.00 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MCGHEE, BRINLEY GARNETT 17.353 10.00 10.00
2. ZOOK, BREKYN GARNETT 18.124 9.00 9.00
3. ZOOK, BRYLEE GARNETT 18.513 8.00 8.00
4. KENT, BROOKE GARNETT 19.731 7.00 7.00
5. LEUDKE, KAMRYN 20.422 6.00 6.00
6. HUGHES, BROOK GARNETT 20.932 5.00 5.00
7. MILLER, TATUM PAXICO 21.258 4.00 4.00
8. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 22.166 3.00 3.00
9. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 24.053 2.00 2.00
10. RESER, DALI DELIA 25.109 1.00 1.00
11. DAME, KIMBER AMSTERDAM 29.191 0.00 0.00
12. CATTRELL, SAVANNAH 100.000 0.00 0.00
13. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. BOND, TAGG CHERRYVALE 3.422 10.00 10.00
2. SHANNON, BRIGG IOLA 100.000 0.00 0.00
3. PROUTY, BRODY BALDWIN 100.000 0.00 0.00
4. SHANNON, CREED HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
5. MORRISON, ELY LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
6. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
7. JACOBS, KADEN SCRANTON 100.000 0.00 0.00
8. MILLER, KARTER WELDA 100.000 0.00 0.00
9. SEASTROM, WYATT HARVEYVILLE 100.000 0.00 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. RESER, DALI DELIA 5.744 10.00 10.00
2. LEUDKE, KAMRYN 12.313 9.00 9.00
3. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 24.967 8.00 8.00
4. MCGHEE, BRINLEY GARNETT 100.000 0.00 0.00
5. ZOOK, BRYLEE GARNETT 100.000 0.00 0.00
Jr Team Rope Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. RESER, DALI DELIA 100.000 0.00 0.00
2. JACOBS, KADEN SCRANTON 100.000 0.00 0.00
3. MILLER, KARTER WELDA 100.000 0.00 0.00
4. BOND, TAGG CHERRYVALE 100.000 0.00 0.00
Jr Team Rope Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. RESER, DALI DELIA 46.144 10.00 10.00
2. HEWITT, COOPER HOLTON 100.000 0.00 0.00
3. SHANNON, CREED HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
4. JACOBS, KADEN SCRANTON 100.000 0.00 0.00
Jr. Bareback Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. SHANNON, BRIGG IOLA 62.0 10.00 10.00
PW Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 18.728 10.00 10.00
2. ZOOK, BRITNI GARNETT 20.208 9.00 9.00
3. MATZKE, HADDIE WHEATON 20.316 8.00 8.00
4. KAHLE, KELCEE HOYT 22.257 7.00 7.00
5. SCHOOLER, WESTON HORTON 22.261 6.00 6.00
6. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 23.341 5.00 5.00
7. HOEFER, CODY BENTON 32.435 4.00 4.00
8. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 40.134 3.00 3.00
9. ERICHSEN, ASHLEE BEATRICE 100.000 0.00 0.00
10. PROUTY, MAE BALDWIN 100.000 0.00 0.00
PW Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. NEWELL, STONE OSKALOOSA 17.153 10.00 10.00
2. NEWELL, HAYES OSKALOOSA 21.470 9.00 9.00
3. SCHOOLER, WESTON HORTON 49.501 8.00 8.00
4. HOEFER, CODY BENTON 100.000 0.00 0.00
5. POTTER, GARREN BERRYTON 100.000 0.00 0.00
PW Calf Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HOEFER, CODY BENTON 0.0 0.00 0.00
2. POTTER, GARREN BERRYTON 0.0 0.00 0.00
3. NEWELL, HAYES OSKALOOSA 0.0 0.00 0.00
4. NEWELL, STONE OSKALOOSA 0.0 0.00 0.00
5. SCHOOLER, WESTON HORTON 0.0 0.00 0.00
PW Dummy Roping
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HOEFER, JAKE BENTON 3.0 10.00 10.00
2. RESER, COLT EDWARD DELIA 2.0 9.00 9.00
3. ZOOK, BRITNI GARNETT 0.0 0.00 0.00
4. SHANNON, CREW HUMBOLDT 0.0 0.00 0.00
5. TAYLOR, LUKAS 0.0 0.00 0.00
PW Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 16.671 10.00 10.00
2. KAHLE, KELCEE HOYT 21.508 9.00 9.00
3. MATZKE, HADDIE WHEATON 23.917 8.00 8.00
4. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 25.256 7.00 7.00
5. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 27.749 6.00 6.00
6. ERICHSEN, ASHLEE BEATRICE 53.354 5.00 5.00
PW Goat Tail Untying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ZOOK, BRITNI GARNETT 11.224 10.00 10.00
2. RESER, COLT EDWARD DELIA 12.010 9.00 9.00
3. ERICHSON, BEN BEATRICE 12.820 8.00 8.00
4. PROUTY, MAE BALDWIN 14.669 7.00 7.00
5. PROUTY, EVERETT BALDWIN 21.174 6.00 6.00
6. HOEFER, JAKE BENTON 25.935 5.00 5.00
7. SHANNON, CREW HUMBOLDT 36.394 4.00 4.00
8. PROUTY, CLAIRE BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
PW Mounted Dummy Rop
Place Member Name City Time Points AA Points
1. NEWELL, HAYES OSKALOOSA 3.551 10.00 10.00
2. NEWELL, STONE OSKALOOSA 4.060 9.00 9.00
3. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 11.539 8.00 8.00
4. POTTER, GARREN BERRYTON 19.286 7.00 7.00
5. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 55.000 6.00 6.00
6. HOEFER, CODY BENTON 100.000 0.00 0.00
7. MATZKE, HADDIE WHEATON 100.000 0.00 0.00
8. MILLER, KOIY WELDA 100.000 0.00 0.00
9. SCHOOLER, WESTON HORTON 100.000 0.00 0.00
PW Mutton Busting
Place Member Name City Score Points AA Points
1. RESER, COLT EDWARD DELIA 26.0 10.00 10.00
2. ERICHSON, BEN BEATRICE 0.0 0.00 0.00
3. PROUTY, EVERETT BALDWIN 0.0 0.00 0.00
4. HOEFER, JAKE BENTON 0.0 0.00 0.00
5. TAYLOR, LUKAS 0.0 0.00 0.00
6. PROUTY, MAE BALDWIN 0.0 0.00 0.00
PW Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JOHNSON, ATLEY DWIGHT 26.470 10.00 10.00
2. SCHOOLER, WESTON HORTON 30.263 9.00 9.00
3. MATZKE, HADDIE WHEATON 31.688 8.00 8.00
4. KAHLE, KELCEE HOYT 36.329 7.00 7.00
5. PROUTY, MAE BALDWIN 38.643 6.00 6.00
6. ERICHSEN, ASHLEE BEATRICE 38.765 5.00 5.00
7. HOEFER, CODY BENTON 42.120 4.00 4.00
8. ZOOK, BRITNI GARNETT 100.000 0.00 0.00
9. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Roper
Place Member Name City Time Points AA Points
1. BOND, TAGG CHERRYVALE 9.095 10.00 10.00
2. NEWELL, CAUY LANE 9.160 9.00 9.00
3. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 9.401 8.00 8.00
4. KENNINGTON, TREVOR 11.852 7.00 7.00
5. DEES, PENELOPE PAOLA 12.551 6.00 6.00
6. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 14.273 5.00 5.00
7. MILLER, KOBEY WELDA 16.748 4.00 4.00
8. GREENWOOD, REESE TORONTO 22.864 3.00 3.00
9. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 26.658 2.00 2.00
10. 2, VOLUNTEER 21.165 0.00 0.00
11. RESER, BRONC DELIA 100.000 0.00 0.00
12. ZOOK, BRYLEE GARNETT 100.000 0.00 0.00
13. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
14. GREEN, COLBY 100.000 0.00 0.00
15. BOND, COLTON CHERRYVALE 100.000 0.00 0.00
16. POTTER, GANNON BERRYTON 100.000 0.00 0.00
17. JACOBS, KADEN SCRANTON 100.000 0.00 0.00
18. MILLER, KARTER WELDA 100.000 0.00 0.00
19. HELLER, MONTANA MERIDEN 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Runner
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ZOOK, BRYLEE GARNETT 9.095 10.00 10.00
2. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 9.160 9.00 9.00
3. HELLER, MONTANA MERIDEN 9.401 8.00 8.00
4. LEUDKE, KAMRYN 11.852 7.00 7.00
5. SHANNON, BRIGG IOLA 12.551 6.00 6.00
6. NEWELL, CAUY LANE 14.273 5.00 5.00
7. ZOOK, BREKYN GARNETT 16.748 4.00 4.00
8. WALDY, BETHANY MAPLE HILL 21.165 3.00 3.00
9. HARRISON, BRODY EUREKA 22.864 2.00 2.00
10. JACOBS, KADEN SCRANTON 26.658 1.00 1.00
11. POTTER, ADELEIGH BERRYTON 100.000 0.00 0.00
12. HARRISON, BAILEY EUREKA 100.000 0.00 0.00
13. MCGHEE, BRINLEY GARNETT 100.000 0.00 0.00
14. HUGHES, BROOK GARNETT 100.000 0.00 0.00
15. HEWITT, COOPER HOLTON 100.000 0.00 0.00
16. SHANNON, CURT HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
17. RESER, DALI DELIA 100.000 0.00 0.00
18. DEES, PENELOPE PAOLA 100.000 0.00 0.00
19. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
SR Boy Chute Dogging
Place Member Name City Time Points AA Points
1. YOUNKIN, DAKOTA LAWRENCE 4.506 10.00 10.00
2. CARLISLE, CALE 5.377 9.00 9.00
3. FILINGER, MAX CUBA 6.069 8.00 8.00
4. KENNINGTON, TREVOR 7.455 7.00 7.00
5. HARRISON, BRODY EUREKA 23.949 6.00 6.00
6. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 100.000 0.00 0.00
7. CATTRELL, KADEN 100.000 0.00 0.00
SR Bull Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. GILBREATH, LANE EMPORIA 72.0 10.00 10.00
2. MCCAULEY, MILES HOLTON 0.0 0.00 0.00
3. SMITH, JOEY TORONTO 0.0 0.00 0.00
SR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HELLER, MONTANA MERIDEN 8.953 10.00 10.00
2. ADAMS, KASSIE MERIDEN 9.614 9.00 9.00
3. SCHNOOR, DANA WELLSVILLE 12.177 8.00 8.00
4. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 21.255 7.00 7.00
SR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DEES, PENELOPE PAOLA 22.183 10.00 10.00
2. HARRISON, BAILEY EUREKA 25.309 9.00 9.00
3. BUCKMAN, KENDRA BERRYTON 100.000 0.00 0.00
SR Saddle Bronc
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HARRISON, BRODY EUREKA 62.0 10.00 10.00
2. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 0.0 0.00 0.00
Sr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DEES, PENELOPE PAOLA 16.726 10.00 10.00
2. ADAMS, KASSIE MERIDEN 17.085 9.00 9.00
3. BUCKMAN, KENDRA BERRYTON 17.949 8.00 8.00
4. HARRISON, BAILEY EUREKA 19.092 7.00 7.00
5. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 19.697 6.00 6.00
6. YOUNG, BONNIE OVERBROOK 20.718 5.00 5.00
7. EGGENBERGER, AMBER BERRYTON 20.798 4.00 4.00
8. THRUSH, DESTINEE ABILENE 25.707 3.00 3.00
Sr Boys Tie Down
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KENNINGTON, TREVOR 14.030 10.00 10.00
2. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 14.609 9.00 9.00
3. NEWELL, CAUY LANE 16.611 8.00 8.00
4. RESER, BRONC DELIA 25.407 7.00 7.00
5. MILLER, KOBEY WELDA 28.824 6.00 6.00
6. BOND, COLTON CHERRYVALE 100.000 0.00 0.00
Sr Girl Chute Doggin
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JACOBS, MCKENZIE SCRANTON 3.680 10.00 10.00
2. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
3. YOUNG, BONNIE OVERBROOK 100.000 0.00 0.00
Sr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ADAMS, KASSIE MERIDEN 2.890 10.00 10.00
2. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
3. HARRISON, BAILEY EUREKA 100.000 0.00 0.00
4. WALDY, BETHANY MAPLE HILL 100.000 0.00 0.00
5. SCHNOOR, DANA WELLSVILLE 100.000 0.00 0.00
6. JACOBS, MCKENZIE SCRANTON 100.000 0.00 0.00
7. HELLER, MONTANA MERIDEN 100.000 0.00 0.00
8. DEES, PENELOPE PAOLA 100.000 0.00 0.00
9. GREENWOOD, REESE TORONTO 100.000 0.00 0.00
Sr Team Rope Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KENNINGTON, TREVOR 8.432 10.00 10.00
2. BOND, COLTON CHERRYVALE 13.188 9.00 9.00
3. CARLISLE, CALE 16.030 8.00 8.00
4. YOUNKIN, COOPER LAWRENCE 18.969 7.00 7.00
5. NEWELL, CAUY LANE 37.318 6.00 6.00
6. RESER, BRONC DELIA 42.455 5.00 5.00
7. MILLER, KOBEY WELDA 42.745 4.00 4.00
8. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 100.000 0.00 0.00
9. HARRISON, BRODY EUREKA 100.000 0.00 0.00
Sr Team Rope Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 13.728 10.00 10.00
2. BOND, COLTON CHERRYVALE 28.870 9.00 9.00
3. YOUNKIN, COOPER LAWRENCE 33.438 8.00 8.00
4. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 100.000 0.00 0.00
5. RESER, BRONC DELIA 100.000 0.00 0.00
6. NEWELL, CAUY LANE 100.000 0.00 0.00
7. GREEN, COLBY 100.000 0.00 0.00
8. KENNINGTON, TREVOR 100.000 0.00 0.00
Sr. Bareback Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. FILINGER, MAX CUBA 64.0 10.00 10.00
2. JORDAN, WYATT GALESBURG 0.0 0.00 0.00