Scores Listing for ABILENE #2(06/17/2018-ABILENE)

Scores Listing for ABILENE #2(ABILENE)
JR Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. BERKENMEIER, KENT MAPLE HILL 13.422 10.00 10.00
2. NEWELL, CADEN LANE 15.771 9.00 9.00
3. JACOBS, KADEN SCRANTON 15.932 8.00 8.00
4. SHANNON, BRIGG IOLA 17.233 7.00 7.00
5. RESER, BRONC DELIA 17.681 6.00 6.00
6. BOND, TAGG CHERRYVALE 18.387 5.00 5.00
7. KRULL, REED BLUE MOUND 20.952 4.00 4.00
8. LAWTON, TRENTON PAXICO 24.073 3.00 3.00
9. HEWITT, COOPER CIRCLEVILLE 26.317 2.00 2.00
10. LAWTON, JUSTIN PAXICO 29.568 1.00 1.00
11. LAWTON, JUSTUS PAXICO 35.054 0.00 0.00
12. SEASTROM, WYATT HARVEYVILLE 100.000 0.00 0.00
13. WALDY, JACOB MAPLE HILL 100.000 0.00 0.00
14. YANITS, CLAYTON TURNEY 100.000 0.00 0.00
JR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HENDERSON, LILY MERIDEN 11.992 10.00 10.00
2. HELLER, MONTANA MERIDEN 12.714 9.00 9.00
3. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 13.994 8.00 8.00
4. RESER, DALI DELIA 17.453 7.00 7.00
5. SLY, MADISYN DELPHOS 17.930 6.00 6.00
6. HUGHES, BROOK GARNETT 19.384 5.00 5.00
7. KINKELAAR, AVERY ASSARIA 100.000 0.00 0.00
JR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HENDERSON, LUCY JO MERIDEN 25.077 10.00 10.00
2. HELLER, MONTANA MERIDEN 28.069 9.00 9.00
3. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 28.513 8.00 8.00
4. HUGHES, BROOK GARNETT 30.974 7.00 7.00
5. KINKELAAR, AVERY ASSARIA 31.743 6.00 6.00
6. WAPP, SYDNEY FRANKFORT 33.913 5.00 5.00
7. HENDERSON, LILY MERIDEN 40.168 4.00 4.00
8. WAPP, MACEY FRANKFORT 29.514 0.00 0.00
9. SLY, MADISYN DELPHOS 100.000 0.00 0.00
10. YANITS, ABBY 100.000 0.00 0.00
JR Saddle Bronc
Place Member Name City Score Points AA Points
1. BOND, TAGG CHERRYVALE 0.0 0.00 0.00
JR Steer Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HEWITT, COOPER CIRCLEVILLE 62.0 10.00 10.00
2. SEASTROM, WYATT HARVEYVILLE 0.0 0.00 0.00
3. HENSLEY, JACE PAOLA 0.0 0.00 0.00
4. MORRISON, ELY LAWRENCE 0.0 0.00 0.00
5. BOND, TAGG CHERRYVALE 0.0 0.00 0.00
6. YANITS, CLAYTON TURNEY 0.0 0.00 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HENDERSON, LUCY JO MERIDEN 18.194 10.00 10.00
2. DAME, KIMBER AMSTERDAM 18.705 9.00 9.00
3. KINKELAAR, AVERY ASSARIA 18.995 8.00 8.00
4. HUGHES, BROOK GARNETT 19.243 7.00 7.00
5. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 19.306 6.00 6.00
6. SLY, MADISYN DELPHOS 19.347 5.00 5.00
7. HELLER, MONTANA MERIDEN 23.444 4.00 4.00
8. HENDERSON, LILY MERIDEN 23.666 3.00 3.00
9. WAPP, SYDNEY FRANKFORT 24.770 2.00 2.00
10. WAPP, MACEY FRANKFORT 20.453 0.00 0.00
11. YANITS, ABBY 100.000 0.00 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. BOND, TAGG CHERRYVALE 4.762 10.00 10.00
2. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
3. SEASTROM, WYATT HARVEYVILLE 100.000 0.00 0.00
4. HEWITT, COOPER CIRCLEVILLE 100.000 0.00 0.00
5. BERKENMEIER, KENT MAPLE HILL 100.000 0.00 0.00
6. JACOBS, KADEN SCRANTON 100.000 0.00 0.00
7. RESER, BRONC DELIA 100.000 0.00 0.00
8. SHANNON, BRIGG IOLA 100.000 0.00 0.00
9. KRULL, REED BLUE MOUND 100.000 0.00 0.00
10. YANITS, CLAYTON TURNEY 100.000 0.00 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HENDERSON, LILY MERIDEN 4.266 10.00 10.00
2. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 7.723 9.00 9.00
3. HELLER, MONTANA MERIDEN 16.333 8.00 8.00
4. HENDERSON, LUCY JO MERIDEN 20.065 7.00 7.00
5. RESER, DALI DELIA 100.000 0.00 0.00
Jr Team Rope Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. RESER, BRONC DELIA 26.263 10.00 10.00
2. HENDERSON, LUCY JO MERIDEN 100.000 0.00 0.00
3. HENDERSON, LILY MERIDEN 100.000 0.00 0.00
4. BERKENMEIER, KENT MAPLE HILL 100.000 0.00 0.00
5. JACOBS, KADEN SCRANTON 100.000 0.00 0.00
Jr Team Rope Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HEWITT, COOPER CIRCLEVILLE 18.577 10.00 10.00
2. HENDERSON, LUCY JO MERIDEN 19.910 9.00 9.00
3. BERKENMEIER, KENT MAPLE HILL 34.653 8.00 8.00
4. HENDERSON, LILY MERIDEN 100.000 0.00 0.00
5. RESER, DALI DELIA 100.000 0.00 0.00
6. RESER, BRONC DELIA 100.000 0.00 0.00
Jr. Bareback Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. SHANNON, BRIGG IOLA 65.0 10.00 10.00
2. HENLEY, KYSON ARK CITY 0.0 0.00 0.00
PW Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SLY, KYLEY DELPHOS 20.396 10.00 10.00
2. NEWELL, HAYES OSKALOOSA 24.931 9.00 9.00
3. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 25.614 8.00 8.00
4. SCHOOLER, WESTON HORTON 27.785 7.00 7.00
5. MATZKE, HADDIE WHEATON 31.520 6.00 6.00
6. KRULL, RAYLEN BLUE MOUND 35.438 5.00 5.00
7. ERICHSEN, ASHLEE BEATRICE 41.677 4.00 4.00
8. KAHLE, KELCEE HOYT 100.000 0.00 0.00
9. HOEFER, CODY BENTON 100.000 0.00 0.00
PW Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. NEWELL, STONE OSKALOOSA 29.294 10.00 10.00
2. HOEFER, CODY BENTON 34.605 9.00 9.00
PW Calf Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HENSLEY, EASTON PAOLA 49.0 10.00 10.00
2. HOEFER, CODY BENTON 0.0 0.00 0.00
3. SMITH, HAYDEN TECUMSEH 0.0 0.00 0.00
4. NEWELL, STONE OSKALOOSA 0.0 0.00 0.00
PW Dummy Roping
Place Member Name City Score Points AA Points
1. NEWELL, HAYES OSKALOOSA 4.0 10.00 10.00
2. SCHOOLER, WESTON HORTON 3.0 9.00 9.00
3. HOEFER, JAKE BENTON 2.0 8.00 8.00
4. YANITS, BREYDON TURNEY 0.0 0.00 0.00
PW Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ERICHSEN, ASHLEE BEATRICE 34.170 10.00 10.00
2. MATZKE, HADDIE WHEATON 55.332 9.00 9.00
3. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 100.000 0.00 0.00
4. SLY, KYLEY DELPHOS 100.000 0.00 0.00
PW Goat Tail Untying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. NEWELL, HAYES OSKALOOSA 11.399 10.00 10.00
2. SCHOOLER, WESTON HORTON 13.847 9.00 9.00
3. RESER, COLT EDWARD DELIA 15.139 8.00 8.00
4. KAHLE, KELCEE HOYT 17.060 7.00 7.00
5. KRULL, RAYLEN BLUE MOUND 20.836 6.00 6.00
6. KRULL, RYDER BLUE MOUND 38.013 5.00 5.00
7. HOEFER, JAKE BENTON 100.000 0.00 0.00
PW Mounted Dummy Rop
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MATZKE, HADDIE WHEATON 100.000 0.00 0.00
2. HOEFER, CODY BENTON 100.000 0.00 0.00
3. NEWELL, STONE OSKALOOSA 100.000 0.00 0.00
PW Mutton Busting
Place Member Name City Score Points AA Points
1. SMITH, HUDSON TECUMSEH 70.0 10.00 10.00
2. NEWELL, HAYES OSKALOOSA 66.0 9.00 9.00
3. HOEFER, JAKE BENTON 0.0 0.00 0.00
4. SCHOOLER, WESTON HORTON 0.0 0.00 0.00
5. SHANNON, CREW HUMBOLDT 0.0 0.00 0.00
6. LOFTIN, KANNON SEDAN 0.0 0.00 0.00
7. YANITS, BREYDON TURNEY 0.0 0.00 0.00
PW Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SLY, KYLEY DELPHOS 31.306 10.00 10.00
2. MATZKE, HADDIE WHEATON 38.636 9.00 9.00
3. KAHLE, KELCEE HOYT 41.041 8.00 8.00
4. KRULL, RAYLEN BLUE MOUND 52.332 7.00 7.00
5. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 100.000 0.00 0.00
6. ERICHSEN, ASHLEE BEATRICE 100.000 0.00 0.00
7. SCHOOLER, WESTON HORTON 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Roper
Place Member Name City Time Points AA Points
1. PETERS, PETE WASHINGTON 7.359 10.00 10.00
2. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 9.796 9.00 9.00
3. KIMBROUGH, THAYNE YORK 10.668 8.00 8.00
4. COLLINS, DYLAN HOYT 12.747 7.00 7.00
5. HENDERSON, LILY MERIDEN 13.883 6.00 6.00
6. DEES, PENELOPE PAOLA 16.271 5.00 5.00
7. COLLINS, WADE HOYT 16.862 4.00 4.00
8. NEWELL, CAUY LANE 18.442 3.00 3.00
9. HELLER, MONTANA MERIDEN 29.930 2.00 2.00
10. JACOBS, KADEN SCRANTON 36.915 1.00 1.00
11. HENDERSON, LUCY JO MERIDEN 100.000 0.00 0.00
12. BERKENMEIER, KENT MAPLE HILL 100.000 0.00 0.00
13. RESER, BRONC DELIA 100.000 0.00 0.00
14. BOND, TAGG CHERRYVALE 100.000 0.00 0.00
15. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
16. BOND, COLTON CHERRYVALE 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Runner
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HELLER, MONTANA MERIDEN 7.359 10.00 10.00
2. HANNAGAN, JENNA MANHATTAN 9.796 9.00 9.00
3. ADAMS, KASSIE MERIDEN 10.668 8.00 8.00
4. DEES, PENELOPE PAOLA 12.747 7.00 7.00
5. BERKENMEIER, KENT MAPLE HILL 13.883 6.00 6.00
6. SHANNON, BRIGG IOLA 16.271 5.00 5.00
7. WALDY, JESSTINE MAPLE HILL 16.862 4.00 4.00
8. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 18.442 3.00 3.00
9. HEWITT, COOPER CIRCLEVILLE 29.930 2.00 2.00
10. JACOBS, MCKENZIE SCRANTON 36.915 1.00 1.00
11. HENDERSON, LUCY JO MERIDEN 100.000 0.00 0.00
12. HENDERSON, LILY MERIDEN 100.000 0.00 0.00
13. RESER, DALI DELIA 100.000 0.00 0.00
14. BOND, TAGG CHERRYVALE 100.000 0.00 0.00
15. HARRISON, BAILEY EUREKA 100.000 0.00 0.00
16. PETERS, PETE WASHINGTON 100.000 0.00 0.00
SR Boy Chute Dogging
Place Member Name City Time Points AA Points
1. COLLINS, WADE HOYT 2.397 10.00 10.00
2. FINE, BARRETT PAMONA 2.716 9.00 9.00
3. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 3.439 8.00 8.00
4. FILINGER, MAX CUBA 4.433 7.00 7.00
5. YOUNKIN, DAKOTA LAWRENCE 4.567 6.00 6.00
6. COLLINS, DYLAN HOYT 6.226 5.00 5.00
7. KIMBROUGH, THAYNE YORK 11.063 4.00 4.00
8. LAWTON, CLAYTON PAXICO 12.099 3.00 3.00
9. PETERS, PETE WASHINGTON 12.987 2.00 2.00
10. HOWER, TRISTAN PAMONA 16.503 1.00 1.00
SR Bull Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. FINE, BARRETT PAMONA 0.0 0.00 0.00
2. BERKENMEIER, LANE MAPLE HILL 0.0 0.00 0.00
3. GILBREATH, LANE EMPORIA 0.0 0.00 0.00
4. HAND, DALLAS ABILENE 0.0 0.00 0.00
5. JOECKEL, JAKE PAOLA 0.0 0.00 0.00
6. MCCAULEY, MILES HOLTON 0.0 0.00 0.00
7. DAME, BRAYDEN AMSTERDAM 0.0 0.00 0.00
8. TANNAHIL, KONNER 0.0 0.00 0.00
9. BRADFORD, COLTON MINNEAPOLIS 0.0 0.00 0.00
10. DAME, CHRISTOPHER AMSTERDAM 0.0 0.00 0.00
SR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JETER, EDEN BERRYTON 10.282 10.00 10.00
2. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 11.472 9.00 9.00
3. WALDY, JESSTINE MAPLE HILL 11.720 8.00 8.00
4. DEES, PENELOPE PAOLA 12.875 7.00 7.00
5. JACOBS, MCKENZIE SCRANTON 20.970 6.00 6.00
6. HANNAGAN, JENNA MANHATTAN 100.000 0.00 0.00
7. BOLEY, DANIELLE 100.000 0.00 0.00
8. YANITS, JULIE TURNEY 100.000 0.00 0.00
SR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JETER, EDEN BERRYTON 22.317 10.00 10.00
2. WALDY, JESSTINE MAPLE HILL 23.543 9.00 9.00
3. DEES, PENELOPE PAOLA 27.086 8.00 8.00
4. WALDY, CHRISTINA MAPLE HILL 27.516 7.00 7.00
5. FILLMORE, BREAH COUNCIL GROVE 27.541 6.00 6.00
6. YOUNG, BONNIE OVERBROOK 27.799 5.00 5.00
7. HARRISON, BAILEY EUREKA 29.234 4.00 4.00
8. GOODWIN, MORGAN MILFORD 32.470 3.00 3.00
9. HANNAGAN, JENNA MANHATTAN 37.186 2.00 2.00
10. ADAMS, KASSIE MERIDEN 100.000 0.00 0.00
11. STEPPE, SAGE WAKEFIELD 100.000 0.00 0.00
12. YANITS, JULIE TURNEY 100.000 0.00 0.00
SR Saddle Bronc
Place Member Name City Score Points AA Points
1. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 66.0 10.00 10.00
2. JOECKEL, JAKE PAOLA 68.0 0.00 0.00
3. HARRISON, BRODY EUREKA 0.0 0.00 0.00
4. SAFFER, ELI OSKALOOSA 0.0 0.00 0.00
SR Steer Wrestling
Place Member Name City Time Points AA Points
1. BERKENMEIER, LANE MAPLE HILL 100.000 0.00 0.00
Sr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. WALDY, JESSTINE MAPLE HILL 17.511 10.00 10.00
2. ADAMS, KASSIE MERIDEN 18.111 9.00 9.00
3. JETER, EDEN BERRYTON 18.119 8.00 8.00
4. GOODWIN, MORGAN MILFORD 18.136 7.00 7.00
5. HARRISON, BAILEY EUREKA 18.170 6.00 6.00
6. FILLMORE, BREAH COUNCIL GROVE 18.369 5.00 5.00
7. WALDY, CHRISTINA MAPLE HILL 19.020 4.00 4.00
8. HANNAGAN, JENNA MANHATTAN 20.439 3.00 3.00
9. JACOBS, MCKENZIE SCRANTON 22.766 2.00 2.00
10. DEES, PENELOPE PAOLA 23.314 1.00 1.00
11. STEPPE, SAGE WAKEFIELD 25.788 0.00 0.00
12. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 27.546 0.00 0.00
13. YOUNG, BONNIE OVERBROOK 100.000 0.00 0.00
14. YANITS, JULIE TURNEY 100.000 0.00 0.00
Sr Boys Tie Down
Place Member Name City Time Points AA Points
1. COLLINS, DYLAN HOYT 14.297 10.00 10.00
2. KIMBROUGH, THAYNE YORK 15.314 9.00 9.00
3. NEWELL, CAUY LANE 17.353 8.00 8.00
4. COLLINS, WADE HOYT 19.000 7.00 7.00
5. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 27.615 6.00 6.00
6. PETERS, PETE WASHINGTON 100.000 0.00 0.00
7. BOND, COLTON CHERRYVALE 100.000 0.00 0.00
Sr Girl Chute Doggin
Place Member Name City Time Points AA Points
1. YOUNG, BONNIE OVERBROOK 3.370 10.00 10.00
2. HANNAGAN, JENNA MANHATTAN 12.536 9.00 9.00
3. GOODWIN, MORGAN MILFORD 13.962 8.00 8.00
4. JACOBS, MCKENZIE SCRANTON 100.000 0.00 0.00
Sr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DEES, PENELOPE PAOLA 12.619 10.00 10.00
2. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 13.467 9.00 9.00
3. BOLEY, DANIELLE 100.000 0.00 0.00
4. WALDY, BETHANY MAPLE HILL 100.000 0.00 0.00
5. WALDY, JESSTINE MAPLE HILL 100.000 0.00 0.00
6. ADAMS, KASSIE MERIDEN 100.000 0.00 0.00
7. YANITS, JULIE TURNEY 100.000 0.00 0.00
Sr Team Rope Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KIMBROUGH, THAYNE YORK 11.557 10.00 10.00
2. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 22.993 9.00 9.00
3. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 28.972 8.00 8.00
4. PETERS, PETE WASHINGTON 39.667 7.00 7.00
5. DEES, PENELOPE PAOLA 100.000 0.00 0.00
6. ADAMS, KASSIE MERIDEN 100.000 0.00 0.00
7. NEWELL, CAUY LANE 100.000 0.00 0.00
8. YOUNKIN, COOPER LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
9. COLLINS, DYLAN HOYT 100.000 0.00 0.00
10. COLLINS, WADE HOYT 100.000 0.00 0.00
11. BOND, COLTON CHERRYVALE 100.000 0.00 0.00
Sr Team Rope Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. COLLINS, WADE HOYT 14.423 10.00 10.00
2. DEES, PENELOPE PAOLA 16.941 9.00 9.00
3. BOND, COLTON CHERRYVALE 33.742 8.00 8.00
4. NEWELL, CAUY LANE 34.564 7.00 7.00
5. YOUNKIN, COOPER LAWRENCE 34.650 6.00 6.00
6. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 36.476 5.00 5.00
7. PETERS, PETE WASHINGTON 100.000 0.00 0.00
8. KIMBROUGH, THAYNE YORK 100.000 0.00 0.00
9. COLLINS, DYLAN HOYT 100.000 0.00 0.00
Sr. Bareback Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. FILINGER, MAX CUBA 67.0 10.00 10.00
2. HOWER, TRISTAN PAMONA 0.0 0.00 0.00
3. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 0.0 0.00 0.00